. غذاهای معروف دوبی - پورتال رنگی

غذاهای معروف دوبی

غذاهای معروف دوبی

در دوبی پیدا کردن غذاهای خاصی که بتوانند نماینده این شهر مدرن باشند کار سختی است. غذاهایی که در دوبی معروف هستند به فراوانی در لبنان و ایران یافت می شود. خوب است بدانید که غذاهای بین المللی هم در اینجا به نحو خوبی سرو می شود.

حمص

حمص، یک سس مشهور از فرهنگ خاورمیانه. این غذاها با نخود، روغن زیتون، ارده، آبلیمو، سیر و نمک تهیه می شود. حُمص با نان پیتا و به عنوان پیش غذا سرو می شود.

حمص
حمص

شتر شکم پر

در کتاب رکوردهای گینس از «شتر شکم پر» به عنوان یکی از بزرگ ترین و پرحجم ترین غذاها نام برده شده. این شتر سوخاری خوشمزه، در مراسم قبیله ای اعراب سرو شده و امروزه در خانه اشراف دوبی تبدیل به جواهر مراسم ها شده است. این غذای شکم پر چندلایه ای از مرغ، تخم مرغ، ماهی و گوسفند همراه با گوشت شتر است.

شتر شکم پر
شتر شکم پر

شاورما

شاورما مثل کباب ترکی ورقه های گوشت گوسفند یا مرغ است. البته در برخی رستوران ها شاورمای گوساله، ماهی و بوقلمون هم وجود دارد. جناب آشپز ورقه های نازک کبابی شده گوشت را لای نان «پیتا» (نان های گارد لبنانی) پیچیده و روی آن هم مخلفاتی مانند کاهو، خیارشور و ترشی می ریزد و به همراه سس های قرمز و سس مایونز سرو می کند.

شاورما
شاورما

گجیا

گجیا، یکی از مشهورترین غذاهایی است که در اکثر رستوران های دوبی سرو می شود. این غذا از بریان کردن یک بره کامل تهیه می شود و با برنج، سبزیجات و دانه های روغنی سرو می شود

گجیا
گجیا

مجبوس

مجبوس، غذایی فوق العاده ویژه شهر دوبی که با بره ادویه زده، گوجه فرنگی، خورشت و برنج تهیه می شود. یک غذای مخصوص پرادویه که شهرتش را با لومی به اشتراک می گذارد.

مجبوس
مجبوس

تبوله

تبوله، نسخه گیاهی آشپزی عربی، این غذا یک سالاد است که به طور سنتی، از بلغور، گوجه، خیار و جعفری، ریزشده به همراه سیر و پیاز و روغن زیتون، آبلیمو و نمک تهیه می شود.

تبوله
تبوله

منبع: bartarinha.ir, هفته نامه اوقات خوش

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz