براساس مطالعات، غذای فست فودی اگر در کنار برنامه غذایی عادی مصرف شود برای قلب مضر نیست

سیستم قلبی عروقی ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

غذای فست فودی برای بدن مضر نیستند

مدتهاست که برنامه غذای فست فودی شامل غذای سرخ کردنی، نوشیدنی شیرین و گازدار و گوشت قرمز بعنوان برنامه غذایی کوتاه کننده عمر و کاهش دهنده سلامتی تشخیص داده شده است.

اما مطالعات جدید نشان می دهد که وقتی قرار باشد ضربان قلب  مناسبی داشته باشیم در مجموع این غذاها زیاد هم بد نیستند !

مطالعات جدید روی ۱۵۰۰۰ نفر نشان داده اند که درحالیکه رژیم غذای مدیترانه ای شامل ماهی تازه، میوه، سبزیجات، غلات کامل و حبوبات قطعا احتمال بروز حمله قلبی یا سکته را کاهش می دهند ، رژیم غذایی غربی نیز این احتمال را افزایش نمی دهد!

فست فود

در واقع افرادی که برنامه غذایی روزانه مدیترانه ای دارند اگر یکی دوبار در روز از گوشت قرمز، شیرینی جات، نوشابه گازدار یا چیبس استفاده کنند همچنان در خطر کمی

قرار دارند. دانشمندان دانشگاه آوکلند توصیه می کنند که بجای پرهیز ار غذای ناسالم، بهتر است از غذای سالم بیشتری استفاده شود زیرا نقش حفاظت کنندگی دارند.

پروفسور رالف استوارت ، از دانشگاه و بیمارستان مرکزی آوکلند در نیوزیلند که مدیر این تحقیق بوده است می گوید:  “در واقع پیام اصلی این است که غذاهای سالم بخصوص میوه ها و سبزیجات خطر ابتلا به سکته را کاهش می دهند و البته این موضوع با مشاهده فاکتورهایی مانند کلسترول خوب یا بد و یا فشار خون قابل مشاهده نیست.”

اگر از این مواد به نسبت بقیه یشتر بخورید ، در خطر کمتری قرار می گیرید. این مطالعه به هیچ دلیل خاصی بر عدم استفاده از کربوهیدرات ها،غذاهای سرخ کردنی، شکر و … دست نیافت.

محققان توصیه می کنند که بیماران قلبی باید تشویق شوند تا بجای پرهیز شدید از مواد غذایی ناسالم، مواد غذایی سالم بیشتری مصرف کنند.

این مطالعات در مجله قلب اروپا چاپ شده است و تاکید می کند که توازن کلید اصلی سلامتی قلب است.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !