غذای فوری: طرز تهیه فیش اند چیپس

غذاهای بین المللی , غذاهای دریایی ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

غذای فوری: طرز تهیه فیش اند چیپس

غذاهای فوری از پرطرفئارترین انواع غذاها هستند که بنا به دلایل مختلف از جمله اشتغال خانمها و آقایان این علاقه در بین عامه به وجود آمده است. در این مطلب روش درست کردن یک نوع غذای فوری بریتانیایی را برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته ایم که امیدواریم مورد استفاده تان قرار گیرد. با ما همراه باشید.

آموزش درست کردن فیش اند چیپس

مواد لازم فیش اند چیپس:

ماهی
آرد گندم ۲ پیمانه
شیر ۲ پیمانه
مایه خمیر ۱ چانه
نمک به مقدار لازم
آب به مقدار لازم
سیب زمینی به مقدار لازم
روغن مخصوص سرخ کردن به مقدار لازم

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۱)

طرز تهیه فیش اند چیپس:

۱-آرد را در یک غذا ساز نسبتا بزرگ ریخته و شیر را به آن اضافه میکنیم. در ابتدا آرد و شیر را خوب با یکدیگر مخلوط کرده و در همان حال آب را کم کم به آن اضافه می کنیم.نباید آب را یکجا به آن اضافه کرد.حالت هم زدن را تا زمانیکه تمام آرد و مواد اضافه شده کاملا با هم ترکیب شده و غلظت و قوام یکنواخت پیدا کند ادامه می دهیم.سپس نمک و مایه خمیر را اضافه کرده و دوباره هم می زنیم.دستگاه را خاموش کرده و ۱ تا ۱ ساعت و نیم مواد بدست آمده را در حالت استراحت در یک مکان گرم قرار می دهیم.

۲-برای درست کردن چیبس سیب زمینی ها را پوست کنده و به اندازه های مساوی تکه تکه کرده و آنهارا شسته و میگذاریم تا کاملا خشک شوند.سپس آنها را در یک ظرف دسته دار عمیق که حاوی روغن داغ می باشد یه مدت ۵ دقیقه قرار می دهیم. سپس آنها را از روغن خارج کرده و با یک قاشق شیارهایی روی آنها ایجاد کرده و به مدت ۱۰ دقیقه در یک ظرف فلزی قرار داده تا خنک شوند و این شیار ها را به خود بگیرند. دوباره آنها را به مدت ۷ تا ۱۰ دقیقه در روغن ریخته تا کاملا طلایی شوند و راحت قابل جویدن باشند.نمک را هم که چاشنی آن است روی آن می ریزیم.

۳-ماهی را در داخل مایع آرد غلتانده و خوب با آن پوشش می دهیم بعد در روغن می گذاریم تا سرخ شود و به طور منظم آنها را برمی گردانیم تا هر دو طرف آنها کاملا سرخ شود.سپس آنها را از روغن خارج کرده و نمک روی آن میریزیم و با چیبسی که درست کرده ایم به همراه لیمو ترش سرو می نماییم.

آموزش تصویری تهیه ماهی و چیپس:

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۲)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۳)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۴)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۵)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۶)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۷)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۸)

غذای فوری طرز تهیه فیش اند چیپس (۹)

پورتال رنگی _ غذای فوری: طرز تهیه فیش اند چیپس

منبع: برترینها

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !