فایده های استرس چیست

سال نو مبارک

فایده های استرس چیست

فایده های استرس چیست

فال روزانه

فایده های استرس چیست

فایده های استرس _ نُقل خبر : بر اساس تحقیقات یک پروفسور عصب‌شناس و روانشانس دانشگاه ایرلند استرس همیشه بد نیست و کمی استرس برای هر شخص لازم است. همه ما «استرس» را برای بدنمان به عنوان یک سم می‌شناسیم و بارها توصیه پزشکان را نسبت به کمتر کردن استرس در زندگیمان را شنیده‌ایم اما کمتر کسی درباره مفید بودن استرس چیزی شنیده است.

بر اساس گزارش روزنامه ایندیپندنت، تحقیقات یک پروفسور روان‌شناسی نشان می‌دهد که میزان متوسطی از استرس نه تنها برای شما ضرر ندارد بلکه می‌تواند بسیار مفید هم باشد.

«یان رابرتسون» عصب‌شناخت و روان‌شناس دانشگاه «ترینیتی» دوبلین در ایرلند می‌گوید که رویکرد ما به استرس، میزان اثر آنرا تعیین می‌کند.

«استرس» با یک رشته مسائل از جمله افسردگی، زوال عقل و سرطان مرتبط است.

«رابرتسون»، نویسنده کتاب، «تست استرس: چگونه فشار استرس می‌تواند شما را قوی‌تر و متمرکزتر کند» که در ۱۶ ژوئن چاپ شده است استدلال می‌کند که مقداری استرس می‌تواند برای ما مناسب باشد و میزان بهره‌وری ما را به طرز قابل‌ توجهی افزایش دهد.

فایده استرس

به گفته وی، استرس موجب می‌شود که یک منطقه در مغز ما ایجاد «نروآدرنالین»(neodrenaline) کند که این امر باعث ارتباط بیشتر و بهتر بین بخش‌ های مختلف مغز انسان می‌شود.

طبق این گزارش، این تا زمانی می‌تواند برای انسان مفید باشد که مقدار مناسب از این ماده شیمیایی در مغز ترشح شود.

«رابرتسون» می‌افزاید:”تا زمانی که موضوعی خیلی استرس‌ زا نیست، ما عملکرد قوی‌تری از مغز می‌بینیم و در این صورت، عملکرد قوی مغز ما را شادتر می‌کند و اضطراب را کاهش می‌دهد و افسردگی از میان می‌رود”.

وی که استاد روانشناسی در کالج «ترینیتی» در شهر دوبلین ایرلند است مدعی شده است که بسیاری از مردم که در حال حاضر با افسردگی دست به گریبان هستند بدون مصرف قرص و دارو می‌توانند بر آن غلبه کنند.

به عقیده وی با تغییر میزان ترشح ماده شیمیایی «نروآدرنالین» در مغز می‌توان با افسردگی مبارزه کرد و برای این کار ۴ شیوه را پیشنهاد می‌کند.

نپذیرفتن تفکر ثابت، تبدیل استرس به هیجان، عدم محافظت والدین از حضور کودکانشان در محیط استرس‌ زا و استقبال از چالش‌ها و به کار بستن استرس به عنوان یک نیروی محرکه از توصیه‌های «رابرتسون» برای کاهش افسردگی است.

نُقل خبر : فایده های استرس چیست
منبع: تسنیم
استرس

اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)
etemadlaw

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.