فرق کرم پودر و کانسیلر در چیست؟ - پورتال رنگی

آرایش چهره ۲۳ مهر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

فرق کرم پودر و کانسیلر

کرم پودر، کانسیلر، پرایمر یا کرم های BB و CC از جمله لوازم آرایشی هستند که برای آرایش صورت مورد استفاده قرار می گیرند، اما پیشنهاد نمی شود این محصولات را با هم استفاده کنید. آرایش زیاد باعث می شود منافذ پوست شما بسته شده و پوست آسیب ببیند. پس بهتر است بدانید چه زمانی باید از هر یک از این کرم ها استفاده کنید تا نتیجه بهتری بگیرید. زمان آن رسیده تا با تفاوت های آنها آشنا شوید.

کرم پودر که برخی به آن فاندیشن نیز می گویند، محصولیست که برای یکسان کردن رنگ پوست و پوشش دادن ناهمسانی های آن استفاده می شود. کرم پودر ها انواع مختلف دارند، می توانند مایع، جامد ، موس یا پودر باشند.

فرق کرم پودر و کانسیلر در چیست؟

کانسیلر یا تصحیح کننده رنگ نوع دیگری کرم است که برای پنهان کردن جای جوش، لکه های سیاه یا تیرگی های دور چشم استفاده می شود. کانسیلر خیلی به کرم پودر شباهت دارد اما از آن ضخیم تر است و می تواند لکه هایی را که کرم پودر نمی تواند پوشش دهد را پنهان کند.

کرم پودر روی کل صورت اعمال می شود تا رنگ پوست یکدست و یکسان گردد، اگر فقط می خواهید پوستی یکرنگ داشته باشید کرم پودر به راحتی این کار را برای شما انجام می دهد اما برای پنهان کردن لکه های ریزتر، کرم پودر به کارتان نمی آید. در این صورت کانسیلر مورد استفاده قرار میگیرد. کانسیلر وظیفه تصحیح کننده دارد و روی کل صورت زده نمی شود. فقط جایی که لکه یا جای جوش وجود دارد را کانسیلر می زنند تا ایرادات کوچک پوست برطرف شود.

کانسیلر را قبل از کرم پودر می زنند. ترتیب استفاده کرم ها به این صورت است که ابتدا مرطوب کننده استفاده می شود ، سپس کرم پودر برای یکدست شدن سطح پوست و در نهایت کانسیلر روی لکه ها را می پوشاند و آرایش پوست را اصلاح می کند.

سایر محصولاتی که برای آرایش صورت استفاده می شوند شامل موارد زیر می گردند :

موس (Mousse )

ترکیبی از پودر و کرم است، در حقیقت می توان آن را پودر نرم دانست. موس آرایش شما را مات یا نیمه مات می کند و برای پوست های چرب مناسب نیست. موس سنگینی روی پوست ندارند اما پوشش دهی آن متوسط است.

پودر کامپکت ( Compact Powder )

پودر کامپکت یا همان پنکیک، روی کرم پودر مایع استفاده می شود و معمولا زمانیکه می خواهید آرایش کانتور داشته باشید با این محصول نتیجه بهتری خواهید گرفت.

پرایمر ( Primer )

پرایمر محصولیست که پیش از کرم پودر استفاده شده. کمک می کند آرایشی صاف و یکدست و با دوام داشته باشید. پرایمرها معمولا بی رنگ هستند. شما می توانید کرم پودر را بدون پرایمر استفاده کنید اما استفاده از پرایمر بدون کرم پودر معنایی ندارد. پرایمر بعد از کرم مرطوب کننده و قبل از کرم پودر استفاده می شوند.

این را نیز در نظر داشته باشید همانطور که در ابتدا گفته شد همه این محصولات آرایش صورت را با هم استفاده نمی کنند باید با توجه به وضعیتی که پوستتان دارد آنها را انتخاب کنید، همچنین استفاده درست و رعایت ترتیب استفاده این لوازم آرایش نیز مهم است.

چگونه یک کانسیلر مناسب انتخاب کنیم؟

کانسیلر معمولا باید یک درجه از رنگ کرم پودر استفاده شده روشن تر باشد.اگر خیلی روشن تر از کرم پودر باشد به جای پوشانندگی،لکه های تیره را بیشتر نشان خواهد داد.

کانسیلر زرد:این تن رنگ برای هر پوستی مناسب است.این کانسیلر لکه های تیره را محو می کند.اگر می خواهید تیرگی اطراف چشم خود را بپوشانید از کانسیلر زرد استفاده کنید.

کانسیلر نارنجی:برای افراد سبزه،این کانسیلر بسیار مناسب است.هنگام خرید آن را در اطراف دهان تست کنید.

کانسیلر سبز:این کانسیلر برای خنثی کردن تن قرمز پوست است.اگ ردارای لکه های قرمز مادرزادی هستید یا می خواهید جوش های خود را بپوشانید،این کانسیلر مخصوص شماست.

کانسیلر بنفش:بله کانسیلر بنفش نیز وجود دارد.کسانی که پوست صورتشان مایل به زرد است،می توانند از این محصول استفاده کنند.لکه های کبودی روی صورت کاملا با این کانسیلر محو خواهد شد.

فرم کانسیلرها

تولید کنندگان لوازم آرایشی انواع متفاوتی از کانسیلرها را تولید می کنند.مهم است مصرف کنندگان کانسلر هایی را انتخاب کنند که مناسب برای تن پوست آن ها باشد.به خاطر داشته باشید که بعضی از کانسیلرها برای بازسازی پوست به کار می رود به این معنی که برای پوشاندن لکه های جدی پوست بسیار مناسب است.

کانسیلر کرم

کانسیلرهایی که فششرده شده و قوام دار است .به عنوان کانسیلرهای کرم نامیده می شود.این کانسیلرها را می توان با انگشتان دست یا فرچه های آرایش استفاده کرد.کرم های کانسیلر پوشش بسیار مناسبی ارئه می کند و برای افرادی مناسب است که نیاز به پوشاندن لکه های سطح پوست در طول روز دارد.کانسیلرهای کرم ماندگاری بالایی دارد،به معنی که خشک،پوسته پوسته و چروکیده نمی شود و برای انواع پوست ها مناسب است.

کانسیلرهای مایع

کانسیلرهای مایع همان حالت کرم پودر های مایع را دارد.این کانسیلرها زمانی که با قلم های آرایشی یا اسفنج ها استفاده شود،عملکرد عالی دارد.
از کانسیلرهای مایع برای ایجاد پوشش و لای ای روی پوست استفاده می شود و معمولا زمان زیادی لازم دارد تا این پوشش ایجاد شود.بعضی از کانسیلرهای مایع هم وجود دارد که به سختی می توان آن ها را با دیگر لوازم آرایشی ترکیب و استفاده کرد.به همین دلیل قبل از خشک شدن آن ها روی پوست،لازم است تا با کرم پودر ترکیب شود.کانسیلرهای مایع و ارزان ممکن است در طول روز به حالت پوسته پوسته روی صورت قرار گیرد.

کانسیلرهای پودری

یکی از بهترین انوع کانسیلرها،انواع پودری آن ها است.این کانسیلرها برای استفاده با لوازم آرایش معدنی کاربرد دارد.بعضی از کانسیلرهای پودری ممکن است در ظروف مخصوصی مانند پودرهای صورت فشرده شده باشد.کانسیلرهای پودری سطح متوسطی از پوشش را ایجاد می کند.
به هر حال می توان به راحتی با کرم پودرهای مایع و انواع کرم پودرها از این کانسیلرها استفاده کرد.بسیاری از خریداران ترجیح می دهند از کانسیلرهای پودری و ترکیب آن با کرم پودرها استفاده کنند.این نوع کانسیلر را با استفاده از قلم مو باید استفاده کرد.از این نوع کانسیلر بیشتر برای گریم سینمایی استفاده می شود.

کانسیلرهای استیکی

کانسیلرهای استیکی مانند رژلب طراحی شده اند و کانسیلر حالت کرم مانند دارد.هرگز مستقیما از این استیک ها روی پوست استفاده نکنید همیشه از انگشت و برس یا پد مخصوص آرایش برای این کا راستفاده کنید.خریداران باید بدانند که بعضی از کانسیلرهای استیکی ارزان،ماندگاری بالایی دارند.
پس باید در طول روز چندین بار از آنها استفاده شود.این کانسیلرها برای مسافرت مناسب است.همچنین برای گذاشتن در کیف های کوچک و دستی هم و این کانسیلرها معمولا برای اطراف چشم کاربرد دراد،اما اگر پوست خشکی دارید،این نوع کانسیلر برای شما مناسب نیست!کار با این نوع کانسیلر کمی سخت است.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of