فعال نگه داشتن مغز با روشهای ساده

زندگی سالم ۱۷ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

فعال نگه داشتن مغز با روشهای ساده

فعال نگه داشتن مغز با روشهای ساده
در حالی که دانشمندان هنوز برای یافتن راه حل های قطعی برای جلوگیری از آلزایمر در حال بررسی هستند، برخی تحقیقات نشان می دهند که برخی فعالیتهای ما در زندگی، در فعال نگه داشتن مغز ما موثر بوده و می تواند علائم آلزایمر را به تاخیر بیاندازد. برخی از تحقیقات این تاخیر را تا پنج سال نشان داده شده اند.

تمرین فیزیکی

تمرین فیزیکی
آیا شما نمی خواهید با راهکارهای ساده و لذت بردن از بودن با خانواده و دوستان آلزایمر را به تاخیر بیندازید؟ پس با تمرین بدنی شروع کنید!
مطالعات متعددی فواید ورزش را نشان داده اند. دانشمندان معتقدند یک بدن سالم با یک ذهن سالم در ارتباط است. روز خود را با نرمش شروع کنید. با دکتر خود مشورت کرده و یک ورزش مناسب را انتخاب کنید. همانطور که می دانیم پیاده روی بهترین ورزش برای سلامتی است. یک پیاده روی مفید شامل سه بار در هفته است.

یادگیری یک زبان دیگر

یادگیری یک زبان دیگر
تحقیقات، تاخیر قابل توجهی را در بروز آلزایمر در افرادی که دو زبانه هستند نشان داده است. چگونگی قطعی این ماجرا هنوز کاملا مشخص نیست. به یاد داشته باشید برای یادگیری یک زبان جدید هرگز دیر نیست. برای یادگیری یک زبان جدید می توانید از منابع آنلاین و یا حتی کلاسهای محلی استفاده کنید.

نواختن یک آلت موسیقی

نواختن یک آلت موسیقی
تحقیقات نشان داده است که موسیقی با بخش های مختلفی از مغز در ارتباط است. با نواختن موسیقی نه تنها به حفظ سلامت مغز خود کمک کرده اید بلکه زمان لذت بخشی را تجربه خواهید کرد.

حفظ کردن و تکرار

حفظ کردن و تکرار
آیا شما به کتاب، شعر و یا ضرب المثل علاقه مندید؟ می توانید تصمیم به حفظ مطالب مورد علاقه خود بگیرید و آنها را در هفته تکرار کنید. ذهن خود را درگیر اینگونه مطالب کنید.

خواندن کتاب

خواندن کتاب
کتاب ها همه جا هستند. در حال حاضر با وجود اینترنت کتابهای آنلاین بسیار در دسترس تر هستند و شما نیازی به خارج شدن از منزل برای تهیه کتاب ندارید. اگر شما همیشه از کتاب خواندن لذت می برید این بار سبک متفاوتی را امتحان کنید. به عنوان مثال، اگر همیشه از کتابهای عاشقانه لذت می برید، این بار سعی کنید یک کتاب درمورد باغبانی و یا برنامه ریزی مالی بخوانید.

حل جدول

حل جدول
جدول کلمات متقاطع، سودوکو، و پازل یک راه بسیار خوب برای فعال نگه داشتن مغز است. حل جدول مثل پیاده روی روزانه برای مغز شماست!

کلاس رفتن

کلاس رفتن
آیا شما همیشه به نقاشی علاقه مند بوده اید؟ بهتر است نگاهی به یک کلاس هنری بیندازید و سعی کنید یک مهارت جدید را در محیط های اجتماعی بیاموزید. برای یادگیری هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. پس آن را امتحان کنید.

شرکت در فعالیتهای اجتماعی و داوطلبانه

شرکت در فعالیتهای اجتماعی و داوطلبانه
شما می توانید به صورت داوطلبانه در گروههای اجتماعی شرکت کرده و از مهارت های خود در آنجا استفاده کنید. آموزش و به اشتراک گذاری آنچه که شما در آن مهارت دارید هم به نفع شما و هم بقیه افراد است.

نُقل خبر _ فعال نگه داشتن مغز با روشهای ساده
جلوگیری از آلزایمر

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !