. فنتانیل : هروئینی جدید اما خطرناکتر و مرگبارتر - پورتال رنگی

فنتانیل : هروئینی جدید اما خطرناکتر و مرگبارتر

کارشناسان می گویند که فنتانیل نوعی داروی مسکن است که می تواند ۱۰۰ برابر قوی تر از مورفین باشد. این دارو می تواند از طریق پوست جذب شود و مقدار تقریبی آن به اندازه سه دانه شن، می تواند بسیار کشنده و خطرناک نیز باشد.
ساکرامنتو،کالیفرنیا (سی ان ان) – میزان اعتیاد به مسکن های مواد مخدر و هروئین در امریکا چندین برابر افزایش یافته و خطرناک تر شده است.در حال حاضر تجویز مسکن های بسیار قوی در بازار توسط پزشکان برای تسکین درد بیماران سرطانی غیر قانونی شده است.اما این داروهای مسکن براحتی در خیابان ها خرید و فروش می شوند و اغلب نیز به مرگ منجر می گردند.

تاریخچه دارویی فنتانیل

این داروی فنتانیل، حدودا از سال ۱۹۶۰ میلادی در بازار عرضه شده است. تاثیر این دارو برای تسکین درد فوق العاده و معجزه آسا می باشد، از این جهت این دارو برای تسکین درد شدید بیماران سرطانی تجویز شده است.
اما نسخه های غیر قانونی این داروی مخدر در جوامع آمریکایی به گونه ای رایج شده است که اغلب مصرف کنندگان به دنبال یافتن قرص یا پودر فنتانیل در بازار هستند. این کاربران معمولا نیز در اثر مصرف بیش از حد این دارو جان خود را از دست می دهند.چراکه این دارو می تواند بسیار کشنده نیز باشد.
سازمان مبارزه با مواد مخدر و مراکز کنترل بیماری اظهار داشته اند که ما با یک بحران بهداشت و سلامت ملی رو به رو هستیم.این در حالی است که فقط تعداد اندکی از افراد برای توقف و کنترل این بحران کشنده تلاش می کنند.

میزان مرگ و میر توسط داروی فنتانیل : هروئینی جدید اما خطرناکتر و مرگبارتر
DEA (اداره مبارزه با مواد مخدر در آمریکا) تخمین می زند که قاچاقچیان مواد مخدر می توانند یک کیلو گرم از پودر فنتانیل را با ارزش ۳۳۰۰ دلار خریداری کرده و براحتی در بازار آن را ۳۰۰ برابر ارزش واقعی به فروش برسانند. در این صورت درآمد آن ها از فروش این مقدار فنتانیل چیزی حدود یک میلیون دلار خواهد بود.
تحقیقات DEA نشان می دهد که در حال حاضر باندهای مافی خرید و فروش مواد مخدر در مکزیک، فنتانیل را به طور مستقیم از چین معامله می کنند.

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

منبع نوشته: edition.cnn

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz