فیلم برداری مرد عراقی از قتل همسر ایرانی خود

اخبار و حوادث ۲۵ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

قتل همسر ایرانی مرد عراقی با میله آهنی و ضبط فیلم قتل و خاکسپاری همسرش

تحقیقات جنایی در پی ناپدید شدن زن جوانی آغاز شد. پدر این زن با مراجعه به پلیس آگاهی با طرح شکایتی گفت: دو سال قبل مردی عراقی به نام عثمان به خواستگاری دخترم آمد. پس از پرس و جو، وقتی فهمیدم او به دخترم علاقه دارد، با ازدواج آنها موافقت کردم.

با گذشت مدتی از زندگی مشترک آنها، متوجه اختلاف دختر و دامادم شدم. چند روز قبل به خانه دخترم رفتم اما او در خانه نبود و عثمان نیز اظهار بی‌ اطلاعی کرد. بعد از آن چند بار با تلفن همراه دخترم تماس گرفتم که خاموش بود. در این چند روز با دوستانش تماس گرفتم اما کسی از او خبر نداشت. به موضوع مشکوک شده و تصمیم به شکایت گرفتم.

پس از این شکایت تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی تحقیقات در این رابطه را آغاز کرده و با تحقیقات محلی متوجه شدند، زن جوان و همسر عراقی‌ اش با هم اختلاف داشتند.

عثمان برای تحقیقات به پلیس آگاهی احضار شد و در همان مراحل اولیه تحقیقات به قتل اعتراف و ادعا کرد، پس از ازدواج، همسرم راز مهمی را برایم فاش و عنوان کرد با دوستم فرمان ارتباط دارد. می‌خواستم او را ترک کنم که التماس کرد و قول داد به ارتباطش پایان دهد. از آن به بعد زندگی‌ مان روال خوبی گرفت تا این‌که فهمیدم او دوباره با فرمان ارتباط دارد. او به من می‌ گفت سر کار می‌ رود اما وقتی به آنجا زنگ زدم، متوجه شدم مدت‌ هاست با محل کارش تسویه‌ حساب کرده است. او به بهانه کار از خانه خارج می‌ شد و نزد فرمان می‌ رفت. حتی یک بار او را همراه فرمان دیدم و با پلیس تماس گرفتم که بعد از چند روز آزاد شدند.

وی درباره روز قتل گفت: هفتم تیر تصمیم گرفتم او را بکشم. وقتی به خانه آمد، به بهانه این‌ که برایش کادو خری ده‌ام، خواستم چشمانش را ببندد. می‌ خواستم خفه‌ اش کنم اما نتوانستم و با میله آهنی ضرباتی به سرش وارد کردم. از صحنه قتل همسرم فیلمبرداری هم کردم. بعد جسد را به بیرون از خانه منتقل و دفن کردم و از صحنه خاکسپاری او هم فیلم گرفتم.

متهم به قتل سپس در شعبه دوم دادگاه کیفری استان تهران محاکمه شد. او در دفاع از خود گفت: همسرم مهدور الدم بود و باید او را می‌ کشتم. او قدر محبت‌ های مرا نمی‌ دانست و به خیانتش ادامه داد.

قضات پس از شور او را به اتهام اشتباه در مهدور الدمی به پرداخت دیه و پنج سال حبس محکوم کردند. حکم مجازات در دیوان‌ عالی کشور هم تائید شد.


پی‌نوشت:

مهدور الدم کیست ؟

قوانین فقهی اصطلاح مهدور الدم به کسی گفته می شود که شرعاً مستحق کشته شدن است، یعنی کسی که ریختن خون او مجاز است. مفهوم مهدور الدم از لحاظ شرعی به دو دسته تقسیم می شود: نسبی و مطلق.
مهدور الدم نسبی کسی است که در برابر شخص یا اشخاصی مهدور الدم است و مطلق وضعیتی است که شخص مجرم در برابر تمام مسلمانان مهدور الدم است.


منبع: روزنامه جام‌ جم

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !