قاسم سلیمانی در سوریه زخمی شده است

اخبار و حوادث ۰۷ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

یک منبع امنیتی روز گذشته به خبرگزاری فرانسه گفته است، قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه قدس چند روز پیش در حمله‌ای در جنوب غربی استان حلب در درگیری علیه شورشیان سوریه زخمی شده است.

همین خبرگزاری از قول رامی عبدالرحمان، رییس دیدبان حقوق بشر سوریه آورده است، که قاسم سلیمانی «سه روز پیش در منطقه العیس در جنوب استان حلب زخم‌های سطحی برداشته است.»

عبدالرحمان گفته است، قاسم سلیمانی در حالی که رهبری یک عملیات نظامی در اطراف العیس را که تحت کنترل نیروهای دولتی است بر عهده داشت زخمی شده است.

او افزود «بسیاری از جنگجویان ایرانی در این منطقه حضور دارند.»

عبدالرحمان همچنین اضافه کرد که روز یک‌شنبه گروه‌های تروریستی در تلاش برای عقب راندن نیروهای دولتی از چند منطقه در جنوب حلب، دست به یک ضد حمله زدند. نیروهای دولتی سوریه این مناطق را با کمک نیروهای زمینی ایران و حزب‌الله لبنان و پشتیبانی هوایی روسیه تصرف کرده بودند.

ماه گذشته یک مقام آمریکایی هم گفته بود حدود دو هزار نیروی ایرانی و یا تحت حمایت ایران در عملیات نیروهای دولتی سوریه در حلب شرکت داشتند.

در روزهای گذشته گزارش‌های رسانه‌ها مبنی بر زخمی و حتی کشته شدن فرمانده سپاه قدس در سوریه در شبکه های اجتماعی منتشر شده بود.

در واکنش به این اخبار، رمضان شریف، سخن‌گوی سپاه روز سه‌شنبه گفته بود، سردار سلیمانی در سلامت کامل است.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !