قانون آهنین جهان هستی

روانشناسی و موفقیت ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

قانون آهنین جهان هستی

قانون آهنین جهان هستی همان قانون بزرگ علت و معلول است. این اصل براساس این قانون، برای هر علتی معلولی وجود دارد. هر کاری و هر اتفاقی به علتی صورت خارجی پیدا می کند. چیزی تصادفی به دست نمی آید. این قانون می گوید حتی اگر دلیلش را ندانید که چرا اتفاقی می افتد، باز هم برای آن دلیلی وجود دارد.
در اینجا به یکی از مهمترین قوانین مربوط به موفقیت می رسیم: شما هم اگر کارهای موفق ها را بکنید، سرانجام به همان نتایج آنها می رسید. و اگر این کار را نکنید، نمی رسید.
طبیعت بی طرف است. طبیعت به سود این یا آن کار نمی کند. خداوند باران را بر سر همه فرو می ریزد و همه، از عادل و بی انصاف، از آن بهره می برند. وقتی کار اشخاص موفق را می کنید و آن را بارها و بارها تکرار می نمایید، به همان نتیجه ای که آنها می رسند دست پیدا می کنید. موضوع بر سر بخت و اقبال بلند نیست. شانس و اتفاق هم در کار نیست. موضوع بر سر قانون است.

قانون آهنین جهان هستی

این ایده فوق العاده ای برای من بود. حتی امروزه هم تحت تاثیر اهمیت این قانون هستم. اگر می خواهید شاد، سالم، موفق، مشهور، مثبت و مطمئن باشید، ببینید دیگران که موفق هستند چگونه کار می کنند. شما هم مانند آنها بیندیشید. شما هم مانند آنها احساس کنید. شما هم اقدامات آنها را انجام بدهید. و با همان اطمینان که می گویند دو به علاوه دو چهار می شود، شما هم به همان نتایج دیگران می رسید. این هرگز یک معجزه نیست.

 
پورتال رنگی _ قانون آهنین جهان هستی
منبع: عادتهای میلیون دلاری، نشر آسیم

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !