قیمت بنزین و رقم یارانه نقدی در سال ۹۵

اخبار و حوادث ۲۸ دی ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

 قیمت بنزین و رقم یارانه نقدی در سال ۹۵

برای آن دسته از عزیزان علاقه مند به دنیای اقصاد خبر داغ اقتصادی در نظر گرفته ایم در خصوص پرداخت یارانه نقدی و کم و کیف قیمت بنزین در سال ۹۵٫ در ادامه همراه ما باشید.

 قیمت بنزین و رقم یارانه نقدی در سال 95

محمدباقر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی در نشست خبری تبیین لوایح برنامه ششم و بودجه سال آینده درباره‌ تصمیم دولت برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی با توجه به ثابت ماندن میزان منابع و مصارف اظهار کرد: قرار است قانون هدفمندی یارانه‌ها در چارچوب سیاست‌های اقتصادی مقاومتی و آنچه در برنامه ششم توسعه تدوین شده اجرایی شود.

وی با اشاره به سقف ۴۸ هزار میلیارد تومانی که برای منابع و مصارف هدفمندی یارانه‌ها در سال آینده در نظر گرفته شده است، گفت: فعلا هدف ما استمرار به وضع موجود است و می‌خواهیم به سمت تولید، اشتغال و حمایت از بخش‌های مورد نظر پیش برویم، اما باید برای تعیین جزئیات بیشتر مصوبه مجلس را دریافت کرده و براساس آن آیین‌نامه‌های لازم را تدوین کنیم.

نوبخت همچنین اعلام کرد که میزان پرداخت یارانه‌های نقدی در سال آینده ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان به مانند سال جاری خواهد بود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی درباره‌ی این‌که آیا ۴۸ هزار میلیارد تومان سقف تعیین شده به معنای عدم افزایش قیمت حامل‌های انرژی است نیز گفت: این رقم حداکثر میزانی است که می‌توانیم از آن از محل افزایش قیمت حامل‌های انرژی درآمد کسب کنیم که برای امسال هم وجود داشت، اما ما فقط تا ۳۵ هزار میلیارد تومان از این محل درآمد کسب کردیم.

وی ادامه داد: این در حالی است که دولت می‌تواند فاصله بین پنج هزار تا ۴۸ هزار میلیارد تومان را در قیمت حامل‌های انرژی افزایش داده و از این محل درآمد داشته باشد، ولی فقط سه هزار میلیارد تومان از طریق یکسان‌سازی نرخ بنزین منابع کسب کرد.

نوبخت یادآور شد که دولت فعلا هیچ تصمیمی برای افزایش قیمت حامل‌های انرژی ندارد و باید تا زمان تدوین آیین‌نامه مربوط به اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها تا سال آینده صبر کرد.

 

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !