لغو محدودیت پروازی هما در آسمان اروپا

اخبار و حوادث ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

لغو محدودیت پروازی هما در آسمان اروپا

لغو محدودیت پروازی هما در آسمان اروپا

لغو محدودیت پروازی هما در آسمان اروپا

لغو محدودیت پروازی هما در آسمان اروپا _ نُقل خبر : پس از ۶ سال محدودیت های پروازی هواپیمایی جمهوری اسلامی (هما) به اروپا با تصمیم کمیسیون اروپا لغو شد.در پی سفر متخصصان کمیسین اروپا شامل نمایندگان آژانس ایمنی هوانوردی اروپا و اعضای منتخب اتحادیه اروپا به تهران و ارزیابی علکرد ایمنی قسمتهای متخلف عملیاتی ایران ایر از جمله عملیات، مهندسی عملیات، خدمات فرودگاهی و ایمنی و تضمین رای سال ۲۰۱۰ میلادی این اتحادیه مبنی بر ممنوعیت بخشی از ناوگان هما برای پرواز به اتحادیه اروپا لغو شد.
تصمیم اخیر کمیسیون اروپا و و رفع محدودیت‌های هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران برای پرواز به کشورهای اتحادیه اروپاحاصل تلاش متخصصان هما در ارائه مستندات کافی مبنی بر انطباق پروازهای ایران ایر با تمام استانداردهای بین المللی بوده است.در شش سال اخیر هما علی رغم همه محدودیتهای اعمال شده ازجمله عدم تحویل سوخت در برخی فرودگاه‌ها توانسته بود پروازهای خود را تمام مقاصد اروپایی ادامه دهد.
به گزارش تسنیم، اواخر فرودین ماه سال جاری روزنامه وال استریت ژورنال خبر داد اتحادیه اروپا در ماه مه (اردیبهشت/خرداد) کارشناسان امنیت پرواز خود را به ایران اعزام می کند تا ایران ایر را از لیست سیاه هواپیمایی های نا امن خارج کند. وال استریت ژورنال به نقل از یاکوب آداموویچ، سخنگوی کمیسیون اروپا، خبر داد که در سال ۲۰۱۰ ایران ایر به دلیل نگرانی‌هایی در مورد امنیت هواپیماهایش در لیست سیاه این اتحادیه قرار گرفت. با این حال ۱۲ هواپیمای ایران ایر از این تحریم مستثنی شدند و این شرکت توانست برخی پروازهای اروپایی خود را ادامه دهد.
آداموویچ گفت: «در ماه مه برخی ارزیابی‌های فنی انجام می شود تا مشخص شود ایران ایر مشکلات مذکور را حل کرده یا خیر. این سفر برای انجام گفت و گوهای فنی انجام خواهد شد و سیاسی نیست. امنیت پروازها ارتباطی به تابعیت هواپیمایی‌ها ندارد.»
پیش از این ۸ کمیسیونر اتحادیه اروپا برای نخستین بار به تهران سفر کردند تا راههای بهبود روابط با ایران را بررسی کند. دو طرف پروژه‌های مشترکی را از بخش انرژی تا مهاجرت و تحقیقات در دست می گیرند تا این روابط دوجانبه را که بر سر برنامه هسته‌ای ایران محدود مانده بود گسترش دهند.

نُقل خبر _ لغو محدودیت پروازی هما در آسمان اروپالغو پرواز هما

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !