لیستی از نوشیدنی های لاغر کننده

چاقی و لاغری ۲۸ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

لیستی از نوشیدنی های لاغر کننده

داشتن وزن ایده آل یکی از خواسته های هر فردی است که البته این مهم برای خانمها دارای اولویت بیشتری است و اغلب در تلاش هستند تا به روشهای مختلف به این هدف مهم شان دست یابند. برخی از روشها بسیار پر هزینه اند و برخی با هزینه اندکی صورت می گیرند. برخی هم بدون نتیجه هستند و برخی با نتیجه راضی کننده عمل می کنند. خلاصه انکه کاهش وزن و لاغری به دغدغه ای در زندگی نوین امروزی تبدیل شده است. در این مطلب هم ما به دنبال این دغدغه یک سری نوشیدنی را برای شمامعرفی کرده ایم که می بایست قبل از خواب مصرف شوند تا در کاهش وزن شما موثر باشند.

دلایل افزایش وزن چیست؟ + راه کارهای برطرف کردن آن

خواب ناکافی با اضافه شدن وزن ارتباط دارد، انحراف هورمونی، احساس گرسنگی روز بعد و مشکلات قند خون و انسولین مواردی از تاثیر خواب روی افزایش وزن است.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامت نیوز، برای اینکه خوب بخوابید باید حواستان به آنچه قبل از خواب می نوشید باشد. با اینکه می دانید دریافت کافئین و قند قبل از رفتن به رختخواب می تواند برای خوابتان مشکل ایجاد کند، دیگر مواد مغذی می توانند در ساخت عضله، بهبود ثبات قند خون و چربی سوزی کمکتان کنند.

اگر به دنبال کاهش وزن و خوابی راحت هستید قبل از خواب این نوشیدنی ها را میل کنید.

شیر

یک لیوان شیر ( چه گرم چه سرد ) به لطف دوز سالمی از تریپتوفان و کلسیم می تواند به آرام خوابیدنتان کمک کند.

خواب بیشتر به معنای احساس گرسنگی کمتر در روز بعد ( بسیاری از افراد کمبود خواب خود را با بیشتر غذا خوردن جبران می کنند ). پروتئین کازئین شیر دیر هضم می شود، بنابراین در تمام طول شب به ساخت عضله کمک می کند. در نتیجه شیر خوردن یعنی سوخت و ساز سریعتر و کاهش وزنی ساده تر.

لیستی از نوشیدنی های لاغر کننده

آب انگور

یک لیوان کوچک آب انگور ۱۰۰ درصد طبیعی کمکتان می کند خوب بخوابید و در طول رویا دیدن چربی بسوزانید.

تحقیقات نشان داده ترشح انسولین در شب ( به علت دریافت کربوهیدرات های ساده مانند آب میوه ) ریتم شبانه روزی بدن را تنظیم می کند.
همچنین یک تحقیق در سال ۲۰۱۵ نشان داد، رسوراترول آنتی اکسیدانی که در انگور است، چربی های سفید ذخیره کننده کالری را تبدیل به چربی های قهوه ای سوزاننده کالری می کند.

چای بابونه

یک فنجان از این چای آرامش بخش به افزایش سطح گلیسین بدن کمک می کند. گیلیسین یک انتقال دهنده عصبی است که به آرام کردن عصب ها کمک می کند و مانند یک آرام بخش عمل می کند.

یکی دیگر از تاثیرات بابونه: دمای مرکزی بدن را پایین می آورد، بنابراین حرارت بدن افت می کند و خوابیدن برایتان ساده تر می شود.

فقط مطمئن شوید هر چایی که قبل از خواب می نوشید بدون کافئین باشد.

کفیر

از شیر تخمیر شده درست می شود. این نوشیدنی سرشار از پروتئین روی میکروبیوم روده تان کار می کند تا سطح باکتری های خوب را افزایش دهد، گوارش را بهبود ببخشد، و کمک کند که ویتامین ها و مواد معدنی را بهتر جذب کنید.

حتی تحقیقات نشان داده نوشیدنی های ماست شکل مانند کفیر به بهبود خواب و عملکرد در ورزش نیز کمک می کند.

پورتال رنگی _ لیستی از نوشیدنی های لاغر کننده
منبع: سلامت نیوز

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !