لیست اشتباهات در هنگام لاک زدن

نکات مد و پوشاک 31 مرداد 1396 بدون دیدگاه

لیست اشتباهات در هنگام لاک زدن

لاک زدن نیز راهکار خودش را دارد به همین دلیل است که زمانی که در سالن های زیبایی ناخن هایتان را طراحی می کنید از ماندگاری بیشتری نسبت به زمانی که خودتان در خانه لاک می زنید دارد.لاک زدن

حتما نیاز نیست یک مانیکوریست متخصص باشید تا بتوانید به خوبی ناخن هایتان را لاک بزنید، پس چه می شود گاهی لاک زدن، آن نتیجه ای که می خواهیم را به ما نمی دهد؟ تمام آنچه نیاز است بدانید این است که چه اشتباهاتی هنگام لاک زدن انجام می دهید که باعث می شود نتیجه نهایی لاک زدن آن چیزی نباشد که انتظار داشتید؟

لیست اشتباهات در هنگام لاک زدن

اشتباهات رایج لاک زدن

هشت اشتباه متداول که خیلی از ما مرتکب آن می شویم را با هم بررسی می کنیم و راه حلی برای جلوگیری از آن ارائه می دهیم. شاید با رعایت این موارد این بار از لاک زدن نتیجه دلخواه تری بگیرید.

1 ) حمام رفتن درست بعد از لاک زدن

هیچوقت بلافاصله، پس از مانیکور کردن و لاک زدن حمام نروید چرا که ممکن است به لاکی که زده اید فرصت کافی جهت خشک شدن نداده باشید. وقتی لاک خشک نشده باشد در برابر آب گرم عکس العمل نشان می دهد و اگر این مساله با بخار همراه باشد بدتر است. این کار باعث ور آمدن لاک روی ناخن می شود. حداقل یک ساعت صبر کنید تا لاک خشک شود سپس به حمام بروید یا کارهایی که در آن دست با آب برخورد می کنند انجام دهید.

2 ) رفتن به رختخواب درست بعد از لاک زدن

این کاریست که بسیاری از ما انجام می دهیم، شاید در طول روز فرصت لاک زدن نداشتید و در آخرین دقیقه می خواهید پیش از اینکه صبحتان را آغاز کنید دستانتان را زیباتر کنید. هرچند به نظر می رسد لاک بعد از 20 الی 30 دقیقه خشک شده است اما حقیقت این است که برای ثابت ماندن لاک روی ناخن، یک روز کامل لازم است. یک روش برای جلوگیری از این مساله و کمک به زودتر خشک شدن لاک این است که یک یا دو دقیقه بعد از لاک زدن، به مدت سه دقیقه دستها را در یک لیوان آب ویخ فرو ببرید.

3 ) استفاده نکردن از تاپ کوت یا برق ناخن

وقتی پس از لاک زدن از تاپ کات یا برق ناخن استفاده می کنید به آن جلا و برق می بخشید، علاوه بر این تاپ کوت ها باعث می شوند لاک زودتر خشک شود و دیرتر آسیب ببیند. بنابراین اگر می خواهید لاک مدت زمان بیشتری بماند مرحله آخر یعنی تاپ کوت را فراموش نکنید.

4 ) نزدن برق ناخن قبل از لاک زدن

این مرحله را معمولا بسیاری از ما فراموش می کنیم یا نمی دانیم انجام دادن آن چه کمکی می تواند به ثابت ماندن رنگ لاک بکند. وقتی قبل از لاک زدن از برق ناخن یا همان روکش اولیه ناخن استفاده می کنید باعث می شود سطح ناخن برای لاک زدن یکدست و صاف باشد. این کار همچنین از زرد شدن ناخن ها جلوگیری می کند چرا که لاک به صورت مستقیم با سطح ناخن برخوردی نمی کند.

5 ) لاک زدن خیلی ضخیم

خیلی وقتها برای اینکه لاکی که زده ایم همرنگ آن چیزی شود که در ظرف لاک می بینیم لاک را دوبار یا حتی سه بار روی هم می زنیم تا پررنگ تر دیده شود، اما این کار باعث می شود سطح ضخیمی از لاک روی ناخن بماند و دیرتر خشک شود. اگر می خواهید لاکی که زده اید پررنگ تر شود، بار اول که لاک زدید حداقل دو دقیقه صبر کنید تا لاک خشک شود. سپس لایه دوم را نازک بزنید.

6 ) لاک زدن روی ناخن های چرب

اگر روی سطح ناخن چرب باشد لاکی که می زنید سریع تر پاک می شود و آسیب می بیند. بنابراین اگر ناخنها را مانیکور کرده اید و می خواهید آن را با کرم چرب کنید بگذارید این کار را بعد از لاک زدن انجام دهید.

7 ) استفاده از لاک قدیمی

برای شما هم حتما سخت است که با لاک مورد علاقه تان خداحافظی کنید و همیشه سعی می کنید تا لحظه آخر از آن استفاده کنید، اما این را بدانید لاک ها هم تاریخ مصرف دارند و اگر بیش از حد قدیمی شوند دیگر چسبندگی و برق روز اول را نخواهند داشت بنابراین وقتی یک لاک قدیمی روی ناخن می زنید متوجه نامرتب بودن و غلیظ بودن آن خواهید شد. این بار که خواستید قفسه لاک هایتان را مرتب کنید لاک هایی که بیش از 12 ماه در کمد نگه داشته اید را دور بریزید.

8 ) استفاده از استون برای پاک کردن لاک

لاک پاک کن هایی که بیش از اندازه در آنها استون وجود دارد باعث خشک شدن ناخن و گوشه های آن می شود. استفاده مکرر از استون باعث بوجود آمدن لکه های سفید روی ناخن می شود و حتی ممکن است ناخن در اثر خشک شدن بیش از حد ترک بخورد و بکشند. بهتر است از لاک پاک کن هایی استفاده کنید که ملایم تر هستند و در انها استون وجود ندارد.

راهنمای انتخاب انواع لاک

شاید باور نکنید اما انسان ها از ۳ هزار سال قبل از میلاد ناخن های خود را با مواد مختلف رنگ می کردند و گیاهان اولین رنگ کننده ها محسوب می شدند…

ترکیبی از زرده تخم مرغ و پوست گیاهان مختلف و صمغ درختان و حنا برای آنها رنگ های مختلفی می ساخت که با شوق و ذوق از آنها استقبال می کردند. امروز هم لاک پرفروش و پرطرفدار است و هر روز لاک های متفاوت تری در بازار عرضه می شود تا گوی رقابت را از مارک های دیگر بربایند. شناخت لاک های اصل زیاد سخت نیست. این محتوای مطلبی است که در صفحه «کالا و سلامت» این هفته می خوانید.

لاک های نئونی

اگر می خواهید ناخن هایتان حتی در تاریکی بدرخشند؛ لاک های نئونی می توانند این ویژگی را به آنها بدهند. رنگ این لاک ها مانند خودکارهای هایلایت است.

خیلی سریع خشک می شوند و با توجه به مارکی که انتخاب می کنید، ماندگاری دارند اما نسبت به جنس های دیگر ماندگاری شان کمتر است.

لاک های ژله ای

شاید موقع خرید لاک، این لاک های جدید و البته گرانقیمت را هم به شما پیشنهاد داده باشند. لاک هایی که کاملا شکل ناخن را می گیرند و استقامت زیادی دارند اما این لاک ها را بیشتر در آرایشگاه ها و بعد از کاشت ناخن استفاده و زیر دستگاه UV آن را خشک می کنند. این لاک به راحتی پاک نمی شود پس برای پاک کردنش آستون صددرصد خالص لازم است. البته انواعی از آنها هم در بازار عرضه شده که می توانید در خانه استفاده کنید مخصوصا اگر مدام با آن سر و کار دارید یا زیاد استخر می روید.

لاک های روکش

شاید لاکی خریده باشید که روی آن نوشته شده باشد «Base Coat». این لاک ها در اصل محافظت کننده ناخن هستند نه لاک. انواع باکیفیت آنها پروتئین، ویتامین E و کلسیم دارد و از شکستن ناخن و پوسته پوسته شدن آن جلوگیری می کند. این لاک را ابتدا روی ناخن می زنند و بعد روی آن لاک زده می شود. البته می توان تنها از آن هم استفاده کرد ولی فقط برق کمی به ناخن می دهد و از آن محافظت می کند.

لاک های طرح دار

دوست ندارید روی ناخن هایتان لاک ساده بزنید و در ضمن وقت طراحی یا پول برای رفتن به آرایشگاه هم ندارید؟ این نوع لاک ها برای شما بسیار مناسب است.

نام این لاک ها، لاک های ترک ناخن است و اول باید یک لاک ساده روی ناخن بزنید و بعد این لاک را روی آن بزنید تا طرحی روی ناخنتان بیفتد.

مدت زمان بیشتری طول می کشد تا این لاک خشک شود و به شما پیشنهاد می کنیم آن را مدام استفاده نکنید چون ممکن است به ناخن های شما آسیب بزند.

لاک های آکریلیکی

این لاک های براق بسیار متداول هستند و قیمتشان مقرون به صرفه است و همه رنگی دارد. لاک های آکریلیکی دوگروه هستند؛ یک دسته فقط برای روی لاک و به عنوان براق کننده و دسته دیگر به عنوان لاک مستقل استفاده می شوند و موقع خرید باید به این نکته دقت کنید. این لاک ها خیلی راحت خشک می شوند و ماندگاری خوبی دارند.

لاک غیرسمی کودک

خیلی از دختربچه ها عاشق ناخن های رنگی هستند اما خوردن ناخن و به دهان بردن دست ها هم در میان آنها شایع است. این موضوع باعث نگرانی خیلی مادرها می شود اما به تازگی لاک هایی غیرسمی (non toxic) تولیدشده که پایه آبی دارند. مواد این لاک ها آب، اکریلیک و رنگ های غیرسمی است.

این لاک ها به راحتی با آب پاک می شوند و اگر روی لباس بچه هم بریزند، می توانید با یک شستشوی ساده آن را تمیز کنید.

تنوع رنگشان بسیار وسیع است و اکثرا براق هستند.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of