لیست غذاهای آلرژی زا برای کودکان

سیستم تنفسی ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

لیست غذاهای آلرژی زا برای کودکان

آلرژی یکی از مشکلاتی است که کودکان و بزرگسالان را درگیر خود می کند. آلرژی انواع مختلفی دارد: آلرژی فصلی، آلرژی غذایی و…. واقعیت آن است که برای آلرژی درمانی قطعی وجود ندارد اما می توان عوامل و فاکتورهایی که باعث تشدید این مشکل تنفسی می شوند را به حداقل رساند. از جمله غذاها و یا خوراکی های که باعث آلرژی می شوند را باید از لیست غذایی فرد مبتلا به آلرژی حذف کرد. در این مطلب به این موضوع پرداخته ایم.

لیست غذاهای آلرژی زا برای کودکان (۱)

روش کاهش آلرژی غذایی کودکان

متخصص تغذیه گفت: زمانی که کودک غذای کمکی را آغاز می‌کند ممکن است به برخی از خوراکی‌ها واکنش نشان داده و نسبت به آنها آلرژی داشته باشد، بنابراین شناخت این غذاها و علائم آلرژی اهمیت دارد.

مژگان منتظری گفت: آلرژی غذایی بیماری شایع در نوزادان و کودکانی است که به تازگی غذاخوردن را شروع کرده‌اند.در بین خوراکی ها برخی حساسیت‌زایی بیشتری نسبت به سایر خوراکی ها دارند که مادران باید در مصرف انها دقت کنند.

علائم آلرژی غذایی گاهی تنفسی است که با آبریزیش بینی و سرفه دیده می‌شود، گاهی پوستی است که به شکل اگزما و خشکی پوست است.

وی ادامه داد: گاهی هم آلرژی با علائم گوارشی مثل استفراغ، شکم درد و اسهال همراه است که در صورت بروز این آلرژی بهتر است به مدت ۲ تا ۳ ماه آن غذا به کودک داده نشده و در صورت نیاز ماده غذایی جایگزین به او داده شود.

این متخصص تغذیه گفت: معمولا وقتی غذای تازه ای به کودک داده می شود زمانی است که حساسیت خود را نشان می دهد.این حساسیت بلافاصله یا پس از گذشت یک تا ۲ ساعت بروز دارد.

منتظری افزود: غذاهایی مثل تخم مرغ، شیر، گندم، گوجه فرنگی، شکلات، عسل، بادام زمینی، سویا، آجیل، ماهی، میگو ،کیوی و توت فرنگی آلرژی‌زا هستند و مصرف آنها توسط پزشک توصیه می شود.

وی گفت: این آلرژی های غذایی باید در کودکان جدی گرفته شود چراکه طبق تحقیقات،نشانه های آن به صورت آسم در بزرگسالی بروز می کند.

پورتال رنگی _ لیست غذاهای آلرژی زا برای کودکان

منبع: سلامت نیوز

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !