ماجرای درگیری نیکی کریمی و بهاره رهنما

گوناگون ۱۷ تیر ۱۳۹۵ ۳ دیدگاه

ماجرای درگیری نیکی کریمی و بهاره رهنما

عباس کیا رستمی کارگردان مطرح ایرانی چند روزی است که دنیای هنر را ترک کرده و به دیار باقی شتافته است و مرگ او هم در ایران و هم در خارج از ایران با انعکاس های خاصی همراه بوده و بسیاری از هنرمندان مطرح جهان فوت او را تسلیت گفته اند. در ایران هم هموطنان از فوت او ناراحت شده اند و هر کسی احساساتش را به گونه ای خاص ابراز کرده است که گویا خانم نیکی کریمی از این ابراز احساست شگفت زده شده و خانم بهاره رهنما هم به او پاسخ تندی داده است.

پورتال رنگی درگذشت این هنرمند مطرح و محبوب را به عرصه فرهنگ و هنر کشور و به خانواده ایشان تسلیت می گوید.

پاسخ بهاره رهنما به نیکی کریمی در مورد پیام های تسلیت فوت کیارستمی

پس از فوت عباس کیا رستمی، هنرمندان و بازیگران و حتی کاربران فضای مجازی، با پست هایی که در شبکه های اجتماعی می گذاشتند احساسات خود را بیان می کردند و فوت این هنرمند را تسلیت می گفتند. نیکی کریمی با انتشار پیامی در صفحه شخصی اش نشان داد که از خیل تسلیت ها و یادداشت های ادم های حتی عادی در شگفت است که با واکنش تند بهاره رهنما روبه رو شد.

نیکی کریمی نوشت:”از دیشب دایم این شعر ترجیع بند ذهنم شده ، چرا ؟ “ما هیچ
ما نگاه … ”
حدود دو ، سه هفته پیش بود که زنگ زد و برای دیدنش به خانه اش رفتم … کتمان نمیکنم که از دیدنش به شدت جا خوردم … روی تختی کنار پنجره ، رو به روی باغچه خوابیده بود ، سعی کردم با شوخی و خنده فضا را عوض کنم … به خودش اشاره کرد و گفت : ” خراب کردن …” گفتم این حرفها چیه ؟ عمل کردی ، خوب میشی …”
اما نشد … راست می گفت ، خراب کرده بودند …
عملش را می گفت …
و الان … نتیجه ی ناگزیر فراتر رفتن از سطح انتظار عموم، فاصله گرفتن از سطح شناخت آنان هم هست.
شاید همین است که آشفته بازار یادداشت نوشتن و تسلیت گفتن های رفتنت، صرفا سرشار از جمله سازی با نام و کارهای توست.
ان هم برای تویی که فرسنگ ها از ابتذال و میان مایگی دور بودی
کجا بودند این غریبه های دیر اشنا ؟
خانه دوست کجاست؟
بیخود نیست که یاد این شعر سهراب می افتم که ورد کلامت بود
: ” ما هیچ ،
ما نگاه…”.

ماجرای درگیری نیکی کریمی و بهاره رهنما (1)

بهاره رهنما اینگونه واکنش نشان داد:”برایم عجیب بود که کسی که خودش با نام ایشان رشد کرده بود جایی نوشته بود، از خیل تسلیت ها و یادداشت های ادم های حتی عادی در شگفت است و اینها که در حد شما نیستند از کجا پیدایشان شده و،..
امان از اینهمه توهم و تکبر و حفیقی نبودن و روشنفکر نمایی !
کسی نیست بگوید، یک اسطوره به همه ملتش تعلق دارد ، شما ببخشید که اعلام نشده بود عموم مردم حق تسلیت گفتن و نوشتن از احساسشان در مورد این ضایعه را نداشتند، خلاصه اینکه گرچه خیلی از مردم مثل شما شانس نجات پیدا کردن از میانمایگی توسط بزرگان رانداشته اند اما تک تک مردم ایران حق تسلیت و ابراز احساسشان برای چنین بزرگانی رادارند، کاش در محضر ایشان لااقل اموخته بودید:
درخت هرچه پر بار تر افتاده تر”

ماجرای درگیری نیکی کریمی و بهاره رهنما (2)

پورتال رنگی – ماجرای درگیری نیکی کریمی و بهاره رهنما

منبع: صفحات شخصی نیکی کریمی و بهاره رهنما – باشگاه خبرنگاران جوان

3

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
نیلوفر

یاد یه بیت از غزل حافظ عزیز افتادم: حافظا علمو ادب ورز که در مجلس شاه هرکه را نیست ادب لایق صحبت نبود بسی جای افسوسه از تکبری که نمیدونم جز نشانه ی فقر فرهنگی نشانه ی چه چیزیست. هنرمند عزیز درست است که هنرمند هرجا ک رود قدر بیند و بر صدر نشیند اما هر هنرمندی باید ابتدا هنر برخورد با دیگران را در راس امور بگمارد. تا شایسته ی تقدیر گردد. ایران پر از انسانه های موفق است که در دانشگاه ها جان کنده اند و نامی ازایشان هم در هیچ کجا ثبت نشده. یاد بگیریم نه از… Read more »

فانوس

خخخحخ جالبه هنر پیشه های زن مد شده قیافه ی عرور کادب بگیرن مث هانیه توسلی و نیکی کریمی همشونم از هدیه تهرانی الگو گرفتن شخصیت قرصیشون چه طور سال ها قبل این طور نبود شخصیت هنریشون خخخخخ تهرانی یه صورت معرور و مات و مد کرد خخخخخ بازیکر خوب کم داریم مث گوهر خیر اندیش بهناز جعفری اتنه فقیه نصیری تا دلتون بخوا بازگیر نما داریم خخخخخخ

مهرگان

خانم نیکی کریمی واقعا داره خودشو زیادی دست بالا میگیره …فکر کرده کیه واقعا .. والا ما تو فیلماش که حسی ندیدیم جز یه غرور کاذب … چند سال پیش مثل اینکه یه بی احترامی واقعا ضایع هم به خانم سحر قریشی داشتن و و و …. یا یکی از دوستان بنده تو خیابون ایشون دیده بودن و شروع کرده بودن گرم سلام و احوال پرسی که خامم کریمی انگار اصلا کسی باهاشون صحبت نمیکنه راهشو گرفته بود رفته بود .. من نمیدونم این خانم دلیل اینکه خودشو انقدر میگیره چیه … من که ازش نه استعداد خاصی تو بازیگری… Read more »