ماجرای عجیب سقوط هواپیمای ایرباس مصری و مشاهده سفینه فضایی توسط خلبان

خبری ۰۶ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

در جریان قضیه سقوط اخیر هواپیمای ایرباس، ۲ خلبان آن اظهارات عجیبی کرده بوند، آنها قبل از سقوط هواپیما گفته بودند که یک یوفو (سفینه فضایی) را بر فراز هواپیما دیده اند.

هنوز دلیل سقوط هواپیمای ایرباس A320 به داخل دریا مشخص نشده است. در این پرواز که از پاریس به کایرو (مقصدی در مصر) انجام می شد هر ۶۶ نفر سرنشینان هواپیما کشته شدند.

عکسی از مراسم ختم کشته شدگان سقوط هواپیمای ایرباس مصری در کلیسای کاتولیکی در کایرو:

اما یکی از بزرگترین منابع خبری ترکیه از قول دو خلبان نوشته است که آنها شیئ با چراغ های سبز را دیده اند که در ساعت ۱۱:۳۰ نیمه شب در حالیکه از سمت بدروم به فرودگاه آتاتورک استانبول نزدیک می شده اند، از کنارشان عبور کرده است.

عکسی از هواپیما در حال بلند شدن از فرودگاهی در اتریش ، یکسال قبل:

این اتفاق زمانی که هواپیما در ارتفاع ۱۷۰۰۰ فوت از سطح زمین بوده است و تقریبا روی منطقه سیویلری استانبول بوده افتاده است. براساس نوشته روزنامه حریت، خلبانان به برج مراقبت گفته بودند که یک شی خاص از ارتفاع ۲۰۰۰ تا ۳۰۰ فوتی بالای سر هواپیما عبور کرده ، سپس ناگهان محو شده و آنها حدس می زدند که یوفو بوده است. حدود ۵۰۰ مایل آنطرفتر و یکساعت بعد، این هواپیمای متعلق به خطوط هوایی مصر در دریای مدیترانه سقوط کرده است. گرچه مدیریت برج مراقبت بیان کرده که شی ای روی رادار مطابق به گفته خلبانان دیده نشده است.

وقتی خلبان ادعا کرد که بخاطر خاموش کردن آتش مجبور شده اند ارتفاع را بطور ناگهانی کم کنند، شایعات پیرامون دلیل سقوط هواپیما قوت گرفت و توجهات به سمت موضوع یوفو جلب شد زیرا در ابتدا گفته شده بود که تمام ارتباطات رادیویی با خلبان “علی شکور” قبل از سقوط هواپیما در آب قطع شده بوده است اما مسئولین ارتباطات هوایی در پاریس اعلام کردند که خلبان در مورد کاهش ارتفاع بخاطر وجود دود زیاد، به برج مراقبت مصر اطلاع داده است. در شبکه تلویزیونی فرانسوی گفته شده که مکالمه پراسترسی بین آنها صورت گرفته است، اما مقامات مصر این ادعا را رد کردند.

عکس خلبان کشته شده هواپیمای ایرباس مصری، علی شکور:

کاهش ناگهانی ارتفاع، منجر به تغییر فشار در کابین و بروز خطرات جدی می شود اما آخرین دقایق وضعیت هواپیما با اطلاعاتی که در ابتدا اعلام شده بود مطابقت دارد.

براساس گفته وزیر دفاع یونان، هواپیما از ارتفاع ۳۷۰۰۰ فوت ناگهان به ۱۵۰۰۰ فوت پایین آمده است و سپس در زمان ورود به منطقه هوایی مصر و بر فراز جزیره ای متعلق به یونان، دچار چندین مورد انحراف از مسیر جدی شده است.  اولین بار  ۹۰ درجه به شرق رفته و سپس  یک مسیر دایره ای کامل را طی کرده بوده است.

همچنین از یک منبع خبری پنهان، اطلاعاتی بدست آمده که بیان می کند آتشی که در جلوی کابین هواپیما رخ داده بر اثر اتصالات الکتریکی بوده است. اخبار جدید وجود حمله تروریستی را تقریبا رد می کنند اما بایستی بررسی بیشتری انجام بگیرد.

رییس جمهور مصر دیروز سکوت خود را در مورد این واقعه شکست و گفت بزودی یک زیردریایی برای یافتن جعبه سیاه و ضبط صوتها که تا زمانیکه باتری دارند (حدود یکماه) سیگنال می فرستند اعزام می شود. وی بیان کرد همه سناریو ها درباره علت سقوط هواپیما ممکن است صحت داشته باشد.

 

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !