مصرف ماست و کلم بهترین درمان دردهای معده

خواص خوراکی ها , سیستم گوارشی ۱۷ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مصرف ماست و کلم بهترین درمان دردهای معده

درد معده یکی از شایع ترین دردهای دستگاه گوارش است که بنا به دلایل زیادی ممکن است برای هر فردی پیش بیاید. باید دانست که برخی از دردها در ناحیه معده به سبک زندگی و نوع غذاهای مورد مصرف بر می گردد که می توان با تغییر نوع غذاها و با تغییر سبک زندگی انها را بدون نیاز به دارو برطرف کرد؛ اما برخی از دردها که مرتب پیش می آیند باید مراقبشان بود و به پزشک متخصص مراجعه کرد و این حساسیت در بین کسانی که سابقه بیماریهای معده از قبیل سرطان معده دارند باید بیشتر دیده شود. در این مطلب به روشهایی برای از بین بردن درد معده اشاره شده است که بر پایه ماست و کلم هستند.
مصرف ماست و کلم بهترین درمان دردهای معده

برطرف کردن معده درد و سوء هاضمه با خوردن ماست و کلم

متخصص گوارش گفت: زمانی که فرد دچار معده درد و سوء هاضمه می‌شود بهتر است غذاهایی بخورد که باکتری‌های سالم موجود در دستگاه گوارش افزایش یابد و در این زمینه، کلم و ماست بسیار مفید هستند.

زهرا سعدیانی در گفت‌وگو با فارس گفت: زمانی که فرد دچار معده درد و سوء هاضمه می شود، بهتر است غذاهایی بخورد که باکتری های سالم موجود در دستگاه گوارش افزایش یابد مثلا ماست حاوی برخی از انواع این باکتری های سالم است.

وی افزود: کلم نیز به ترویج و رشد باکتری های سالم در روده بزرگ کمک می کند. همچنین کلم نوعی فیبر دارد که هضم نمی شود و به از بین بردن ضایعات و نگه داشتن حرکات روده به صورت منظم کمک می کند.

این متخصص گوارش گفت: کلم رنده شده وآب پز با سرکه نیز بسیار خوب و مفید است. مصرف گوشت مرغ و ماهی بهتر از سایر گوشتهاست چون چربی کمتری دارد و بهتر هضم می شود.

سعدیانی ادامه داد: غلات کامل مانند نان کامل گندم، جو و برنج قهوه ای، منبع خوبی از فیبر هستند که کمک زیادی در هضم و گوارش می کنند.

این متخصص گوارش گفت: مصرف عرق نعناع یا دم نوش نعناع و بابونه نیز خوب است. گذاشتن کیسه آب گرم درد معده را بهتر می‌کند. مصرف زیره سیاه و سبز در غذاها و زنجبیل هم توصیه می شود.

پورتال رنگی _ مصرف ماست و کلم بهترین درمان دردهای معده

منبع: سلامت نیوز

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !