. ماهانتا -جوهر الهی- راهنمای رویا بین-بالاترین سطح اگاهی-مکتب اکنکار

ماهانتا رهبر معنوی در رویا

ماهانتا Hu
ماهانتا Hu

ماهانتا جوهر الهی و راهنمای رویا بین

ماهانتا در مکتب اکنکار، جایگاهی بسیار مهم دارد. ماهانتا یا خدامرد، کسی است که با فیض، نورافشانی و راهنمایی خویش، موجب پیشرفت و پیشبرد چلا (نواموزان) می شود. در مکتب اکنکار ماهانتا نقش پیامبر در دیگر ادیان را ایفا می کند، اما بر خلاف بسیاری ادیان، این پیامبر یا همان “ماهانتا”، به رعایت بسیاری اصول مکلف نیست که در ادامه به مواردی از این قبیل اشاره می شود.

پال توئیچل، که ماهانتا را چنین معرفی می کند: رهبر معنوی یا خدا مرد، در راس اک؛ همه کسانی که در عصر حاضر به او روی می آورند، از ازل با او بوده اند.

ماهانتا Hu
ماهانتا Hu

کالبد ماهانتا چیست؟

کالبد ماهانتا اک است که همان جوهر الهی است که از اقیانوس عشق و رحمت جاری است؛ نگهدارنده کل زندگی و کسی که اشکال مختلف حیات را به هم میبندد؛ واگورو، روشنایی دهنده، حالتی از معرفت الهی که از عناوینی که در مذهب به اشخاص داده می شود، برتر است. ماهانتا بالاترین سطح اگاهی است.

وظیفه ماهانتا چیست؟

به ادعای اکنکار، استادان اک را می توان در همه سیارات و طبقات کیهان یافت. وظیفه آنان یاری بشریت برای تکامل، ارائه تعالیم و یافتن مرید است. آنان می دانند که این مریدان به سوی استادان حق در قید حیات می آیند، تا تحت مسئولیت وی قرار گرفته، در جهت متجلی ساختن ویژگی هایی چون عشق و خرد، در این جهان به خدمت گمارده شوند.

 

loading...
اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !

اطلاع از
wpDiscuz