ماهانتا -جوهر الهی- راهنمای رویا بین-بالاترین سطح اگاهی-مکتب اکنکار

ادعیه , علمی , گوناگون , مذهبی , نسخه های معنوی ۲۶ مرداد ۱۳۹۶ یک دیدگاه

ماهانتا جوهر الهی و راهنمای رویا بین

ماهانتا در مکتب اکنکار، جایگاهی بسیار مهم دارد. ماهانتا یا خدامرد، کسی است که با فیض، نورافشانی و راهنمایی خویش، موجب پیشرفت و پیشبرد چلا (نواموزان) می شود. در مکتب اکنکار ماهانتا نقش پیامبر در دیگر ادیان را ایفا می کند، اما بر خلاف بسیاری ادیان، این پیامبر یا همان “ماهانتا”، به رعایت بسیاری اصول مکلف نیست که در ادامه به مواردی از این قبیل اشاره می شود.

پال توئیچل، که ماهانتا را چنین معرفی می کند: رهبر معنوی یا خدا مرد، در راس اک؛ همه کسانی که در عصر حاضر به او روی می آورند، از ازل با او بوده اند.

ماهانتا Hu

ماهانتا Hu

کالبد ماهانتا چیست؟

کالبد ماهانتا اک است که همان جوهر الهی است که از اقیانوس عشق و رحمت جاری است؛ نگهدارنده کل زندگی و کسی که اشکال مختلف حیات را به هم میبندد؛ واگورو، روشنایی دهنده، حالتی از معرفت الهی که از عناوینی که در مذهب به اشخاص داده می شود، برتر است. ماهانتا بالاترین سطح اگاهی است.

وظیفه ماهانتا چیست؟

به ادعای اکنکار، استادان اک را می توان در همه سیارات و طبقات کیهان یافت. وظیفه آنان یاری بشریت برای تکامل، ارائه تعالیم و یافتن مرید است. آنان می دانند که این مریدان به سوی استادان حق در قید حیات می آیند، تا تحت مسئولیت وی قرار گرفته، در جهت متجلی ساختن ویژگی هایی چون عشق و خرد، در این جهان به خدمت گمارده شوند.

 

همچنین بخوانید:  عکس بدل عراقی هاشمی رفسنجانی
Subscribe
Notify of
1 دیدگاه
Inline Feedbacks
View all comments
فاطمه
دی ۱۳, ۱۳۹۶ ۳:۵۱ ب.ظ

سلام
استاد معنوی رو یک بار دیدم
دستشو به سمتم گرفت و کمکم کرد
اما بعد از اون….
دیگه ندیدمش
دلم براش خیلی تنگ شده
ای کاش این پیامو می خوند و باز میومد پیشم
میومد و منو با خودش می برد…