ماکسیم، بلای جان اسنپ و تپسی - پورتال رنگی

اجتماعی ۱۵ مهر ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

آیا ماکسیم می تواند غول های بزرگ درخواست تاکسی آنلاین ایرانی را شکست دهد ؟

12 میلیون جمعیت ! اینجا در تهران روزانه بالای 20 میلیون سفر درون شهری انجام می شود. افزایش جمعیت و پیشرفت تکنولوژی باعث شده است مردم به سمت اپلیکیشن های درخواست تاکسی آنلاین مانند اسنپ، تپسی، کارپینو (وابسته به اتحادیه تاکسیرانی شهری کشور) و آژانسی (وابسته به اتحادیه موسسات توریستی و اتومبیل کرایه) در تهران روی بیاورند.

اپلیکیشن های درخواست تاکسی آنلاین مانند اسنپ، تپسی، کارپینو (وابسته به اتحادیه تاکسی رانی) و آژانسی (وابسته به اتحادیه موسسات توریستی و اتومبیل کرایه) در تهران

ظهور این اپلیکین ها برای بسیاری از مردم مایع نعمت است ولی برای بعضی ها مایع نگرانی ! یکی از این ها، اتحادیه تاکسی رانی می باشد. قیمت سفرها با این اپلیکیشن ها پایین و مقدار کمسیونی که رانندگان می پردازند ناچیز است. اسنپ بیش از 28 هزار راننده در تهران دارد و بیش از 500 هزار مسافر را جابجا می کند. بحث تاکسی های آنلاین می تواند در بحث ترافیک شهری بسیار موثر واقع شود. اپلیکیشن درخواست تاکسی آنلاین سیستم سنتی را درنوردیده و روی درآمد تاکسی رانان تاثیر گذاشته است. این روزها سرویس های تاکسی اینترنتی به شدت مورد توجه مردم قرار گرفته است. حالا بازیگر جدیدی در این عرصه آماده فعالیت است، شرکتی که برخلاف دیگر شرکت‌های مطرح فعال در این حوزه، ایرانی نبوده و از روسیه اداره می‌شود.

سرویس سفارش آنلاین تاکسی ماکسیم مدتی است که تبلیغات وسیعی را در سایت های ایرانی آغاز کرده و شهر تهران را به فهرست شهرهای محل فعالیت خود افزوده است.

سرویس سفارش آنلاین تاکسی ماکسیم

پاول استنیکوف نماینده سرویس ماکسیم در ایران درباره فعالیت‌های این شرکت در کشورمان اظهار داشت:

شرکت ماکسیم موفق به دریافت گواهی‌های لازم جهت فعالیت در ایران شده و طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است. سرویس ما در پاییز امسال در تهران به عنوان اولین شهر تحت پوشش ماکسیم در ایران راه اندازی شود. شهروندان تهرانی می‌توانند از طریق وب‌سایت، نرم‌افزارهای اندروید و ios نسبت به درخواست ماشین اقدام کنند. در حال تلاشیم تا به زودی امکان سفارش تلفنی خودرو را نیز فراهم کنیم.

همچنین بخوانید:  خوردن یا نخوردن آسپرین

“برخی می گویند این اپلیکیشن ها از اتحادیه فناوری و رایانه مجوز تولید نرم افزار و کافی نت دارند و این شرکت ها از این مجوز برای حمل و نقل استفاده می کنند.”

استینکوف از ارائه تعرفه‌ای ويژه برای مسافران سرویس ماکسیم خبر داد و اعلام کرد که جهت رفاه خانم‌های ایرانی، رانندگان زن وظیفه انتقال بانوان را بر عهده خواهند داشت.

لازم به ذکر است که شرکت خدمات حمل و نقل ماکسیم در بیش از ۲۰۰ شهر روسیه و کشورهایی همچون بلاروس، گرجستان، قزاقستان، تاجیکستان، اوکراین و بلغارستان در حال فعالیت است.

شرکت ماکسیم کار خود را در سال ۲۰۰۳ به شکل یک کسب و کار کوچک در یکی از شهرهای کشور روسیه آغاز کرد. این مجموعه در سال ۲۰۰۹ زیر مجموعه‌های خود را در ۷ شهر جدید و در سال ۲۰۱۰ در ۱۷ شهر گسترش داد. ماکسیم از سال ۲۰۱۴ واحدهایی را در کشورهایی بیرون مرز روسیه تاسیس کرد و به فعالیت بین‌المللی پرداخت.

حال باید دید سیاست های این شرکت روسی چه تاثیری در جذب راننده و مسافران تهرانی خواهد داشت. آیا ماکسیم در ایران می تواند دوام بیاورد و کاربران ایرانی را جذب کند یا خیر !

vote
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x