محل دفن حبیب محبیان و جاذبه گردشگری رامسر

گردشگری ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

محل دفن حبیب محبیان و جاذبه گردشگری رامسر

محل دفن حبیب محبیان و جاذبه گردشگری رامسر

محل دفن حبیب محبیان و جاذبه گردشگری رامسر

محل دفن حبیب محبیان _ نُقل خبر : گاهی نه یک آثار باستانی و نه یک منظره طبیعی بلکه یک اتفاق می‌تواند منطقه‌ای را برای گردشگران جذاب کند. این اتفاق می‌تواند همچون درگذشت خواننده ایرانی حبیب محبیان تلخ و ناگوار باشد، اما بدون شک این اتفاق باعث شد تا نام روستای نیاسته کتالم رامسر زبان به زبان بچرخد. به این بهانه گذری به شهر رامسر خواهیم داشت که زین پس بسیاری از طرفداران حبیب نیز به آنجا سفر خواهند کرد.
محل دفن حبیب محبیان

رامسر یکی از شهرهای شمالی کشور است که طرفداران بسیاری دارد و گردشگران بسیاری این شهر را برای سفر انتخاب می‌کند. این شهر در تابستان آب و هوایی گرم و مرطوب دارد اما به دلیل جنگل‌های زیبا و نزدیک بودن به دریا مقصد بسیاری از مسافران تابستانی است.
مدفن حبیب محبیان کجاست

آب گرم رامسر یکی از جاذبه‌های اصلی گردشگری در این شهر محسوب می‌شود که بیشتر مسافران ساعتی از سفر خود را در آن سپری می‌کنند تا از خواص درمانی آن استفاده کرده باشند.
مدفن حبیب

پس از آب گرم رامسر، هتل قدیمی رامسر، بوستان جنگلی صفارود، تله کابین، جواهرده و قلعه مارکوه از جذابیت‌های این منطقه به حساب می‌آید.
محل دفن حبیب کجاست

اگر در رامسر به دنبال تفرجگاهی طبیعی هستید بهتر است به سراغ قلعه مارکوه بروید. این کوه صخره‌ای درختچه‌ها و درختانی همچون انجیلی، بلوط، شمشاد و ازگیل را در خود جای داده است که حدود ۲۶۰متر بالاتراز سطح دریا است. البته پس از ساخت ۳۳۰پله در قسمت جنوبی آن بالا رفتن از این صخره کار آسانی شده است. در صورتی که بر فراز مارکوه بروید با بقایایی از یک قلعه مواجه می‌شوید که بنا به گفته مردمان محلی باقی مانده از منطقه دیده‌بانی حاکمان قدیمی منطقه است.

محل دفن حبیب

همچنین در میان این قلعه راهی زیرزمینی وجود دارد که انتهای ان به باغی نزدیک ساحل می‌رسد. نکته جالب این راه آن است که در سال‌های اخیر کسی نتوانسته است از آن عبور کرده و به باغ معروف به باغ شمشیری برسد. مردمان محلی معتقد هستند که این راه طلسم شده است. به دلیل عدم موفقیت افراد مختلف در سال‌های گذشته برای گذر از این تونل، ورودی آن در میان قلعه مسدود شده است.

محل دفن حبیب محبیان کجاست

اما از این به بعد نام روستای نیاسته در کتالم نیز به جاذبه‌ های گردشگری رامسر اضافه خواهد شد.

نُقل خبر : محل دفن حبیب محبیان و جاذبه گردشگری رامسر
منبع: عصر ایران
مدفن حبیب

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !