مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید

دکوراسیون داخلی ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ ۳ دیدگاه

مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید

آنچه از آن به عنوان ساعت‌های کلاسیک قدیمی یا همان ساعت‌های پدربزرگ یاد می‌شود، امروزه به ساعت‌های ایستاده دکوری شهرت دارد. این نوع ساعت‌ها که نخستین بار توسط «ویلیام کلمنت»، یک ساعت‌ساز انگلیسی، در سال ۱۶۷۰ طراحی و ساخته شد، انقلابی در طراحی ساعت به شمار می‌رفت؛ ماشینی با یک پاندول که هر ثانیه یک بار در یک کابین ایستاده و مجزا حرکت نوسانی داشت.

بنا بر این گزارش، با احترام به طراحی بی‌نظیر کلمنت این ساعت‌ها طی ۳۵۰ سال تغییراتی کوچک در ظاهرشان پدیدار شد و امروزه مدل‌های گوناگونی از آن به عنوان تزیین در کنار چیدمان داخلی کار می‌رود.

در ادامه تصاویر نمونه‌هایی از این ساعت‌ها را برای شما قرار داده‌ایم. برای دیدن این تصاویر، با ما همراه باشید.

مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید مدلهای جدید ساعت های ایستاده را مشاهده کنید

اگر می خواهید ساعت دیواری ایستاده استفاده کنید :

در کجا باید از این نوع ساعت‌ها استفاده کرد؟

درباره این که دقیقا کجا می‌‌خواهید ساعت ایستاده شماطه‌دار خود را قرار دهید، خوب فکر کنید و تصمیم بگیرید که آیا آن محل، نقطه مناسبی از لحاظ موقعیت مکانی برای قرار دادن ساعت هست یا خیر.ند اینگبرمن فروشنده فروشگاه ساعت «ول مید کلاک» می‌گوید: «ساعت‌های چوبی درست مثل انسان‌ها هستند، آن‌ها برای اتاق‌های مناسب هستند که از هر لحاظ برای زندگی راحت و مناسب باشند، اتاق‌هایی که نه خیلی گرم و نه خیلی سرد هستند، نه خیلی مرطوب و نه خیلی خشک هستند. این ساعت‌ها به شدت نسبت به تغییرات دما و رطوبت حساس هستند. مانند بسیاری دیگر از اثاثیه‌های ظریف، این وسیله نیز ممکن است دچار آسیب شود و چوب آن ورم کند یا ترک بردارد. بنابراین قرار دادن این نوع ساعت‌ها درست در مقابل در ورودی که یک راهرو برای متعادل کردن هوا ندارد، ایده خوب و مناسبی نیست».به خاطر اندازه بزرگ و وزن زاید این نوع ساعت‌ها معمولا آن‌ها را در طبقه اول به کار می‌گیرند. به دلیل قیمت بالای این ساعت‌ها معمولا از آن‌ها در قسمت‌های عمومی خانه مانند سرسرا، اتاق نشیمن یا اتاق مطالعه استفاده می‌شود.

راهرو یا سراسری ورودی:

سراسرها معمولا فضاهای پِرت زیادی دارند. ساعت‌های ایستاده معمولا گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در چنین فضاهایی هستند جایی که نمی‌توان از آن به عنوان نشیمن یا قرار دادن یک میز کوچک استفاده کرد. دیگر فایده قرار دادن ساعت در چنین مکان‌هایی، البته بستگی به شکل و معماری خانه دارد، باعث انعکاس بیشتر صدا نسبت به قرارگیری در یک اتاق دربسته، می‌شود.ساعتی که در اینجا مشاهده می‌کنید یک ساعت عتیقه آرون میلر ساخت سال ۱۷۵۰ میلادی است که در این خانواده نسل به نسل چرخیده و تا جایی که افراد خانواده به یاد دارند این ساعت در جزئی از میراث خانوادگی‌شان بوده است. این ساعت در سرسرای جلویی خانه بوستون قرار گرفته است و بنابراین هر کسی که مقابل دری جلویی بیاید مطمئنا این ساعت را خواهد دید. طراح داخلی این خانه ، کریستین ترتل می‌گوید: «ما این ساعت را در جایی قرار دادیم تا کسی که در انتهای این راهرو طویل که یک اتاق را به آشپزخانه وصل می‌کند، نیز بتواند آن را رویت کند.»

مکان‌های بلااستفاده:

مکان‌های بلااستفاده فضاهای خوبی برای قرار دادن ساعت‌های ایستاده هستند. منظور از این مکان‌‌ها جاهایی است که هیچ کارایی ندارند. برای مثال پاگردها مکان مناسبی برای قرار دادن یک ساعت ایستاده بلند هستند.

محوطه غذاخوری:

اگر تصمیم دارید که از یک ساعت ایستاده در نزدیکی محوطه غذاخوری خانه‌تان استفاده کنید توجه داشته باشید این این ساعت خیلی نزدیک آشپزخانه و محل طبخ غذا خصوصا محلی که تهویه مناسب ندارد، نباشد. گرما و رطوبت به ساعت آسیب می‌رساند.

اتاق خواب بزرگ:

قرار دادن یک ساعت ایستاده بزرگ در اتاق خواب درست مانند طعم شکلات شیرین بیان سیاه است که ممکن است شما دوست داشته باشید یا دوست نداشته باشید. بعضی از ساعت‌‌‌ها ممکن است اهرمی داشته باشند تا از حرکت پاندول ساعت را کنترل کند یا ساعت موقع کار کردن سر و صدای زیادی نداشته باشد یا چیزی برای جلوگیری از زنگ زدن و صدا داشتن آن وجود داشته باشد. خب مسلما چنین ساعت‌هایی برای اتاق خواب مناسب‌تر هستند. بهتر قبل از قرار دادن ساعت در اتاق خواب این مسئله را با تولیدکننده ساعت یا یک متخصص ساعت چک کنید. بسیاری از اشخاص نمی‌توانند با صدای وستمینستر کوارترز (صدای زنگ یا صدای اعلام زمان اکثر ساعت‌ها) این گونه ساعت‌ها خواب راحت و آرامی داشته باشند.

جدید در مقابل قدیم:

جوانب منفی و مثبتی در به کارگیری اثاثیه آنتیک و قدیمی در برابر اثاثیه جدید و مدرن وجود دارد. یک ساعت جدید ضمانت‌نامه دارد و به راحتی قابل سرویس است و اجزای آن به راحتی قابل تعویض هستند. از طرف دیگر ساعت‌های قدیمی زیبایی و جذابیت خود را دارند. اگر چه بسیاری از این ساعت‌‌های آنتیک نیاز به سرویس توسط متخصصین ساعت‌های قدیمی دارند به هر جهت این ساعت‌ها نسبت به مدل‌های جدیدشان از محبوبیت و جذابیت بیشتری برخوردارند. نکته‌ای که باید بدان توجه داشت این است که ممکن است فرد متخصص برای سرویس و تعمیر ساعت‌های آنتیک در نزدیکی محل زندگی شما وجود نداشته باشد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

3
دیدگاه بگذارید

2 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
سودی

ساعت های دیواری پاندول دار هم هست. مثل ساعت دیواریه ولی یک دنباله زیرش هست که پاندول داره . ساعت ایستاده هم خوبه ولی جاگیره و مناسب آپارتمان های کوچک ما نیست.

اشی sqjrm

میشه مدل ساعت رومیزی ویا دیواری را هم نشان دهید با تشکر

ندا رحیمی

ضمن تشکر از همراهی همیشگی شما دوست خوب پورتال رنگی، حتما مدلهای ساعت رومیزی و ساعت دیواری را هم گردآوری و منتشر می کنیم.