مدل ست لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین ۲۰۱۶

آرایش و زیبایی ۰۵ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

مدل ست لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین ۲۰۱۶

در ماه بهمن قرار داریم و در اواخر این ماه دو آیین داریم که مشابه هم هستند، یکی روز ولنتاین که در تقویم میلادی وجود دارد و دیگری روز عشق که در تقویم ما ایرانیان البته طور غیر رسمی وجود دارد. نقطه تشابه این دو روز که اولی در ۲۵ بهمن و دومی در ۲۹ بهمن قرار دارند، آن است که در این روزها عشاق عشق شان را بیشتر از روزهای قبل نسبت به هم ابراز می کنند و از جمله نشانه های آن هم خرید انواع کادو است که امروزه این کادوها بیشتر جنبه فانتزی دارند؛ خلاصه اینکه هر طرف یک عشق سعی می کند یک طور عشق اش را به طرف مقابلش نشان دهد. ما نیز در این مطلب از پورتال رنگی شما را تنها نگذاشته ایم و به کمک تان آمده ایم تا ضمن اینکه تاریخچه ای کوتاه از این دو روز را می خوانید، جدیدترین مدل لباس زنانه که مناسب این روز هستند را هم مشاهده کنید و جشن ولنتاین و یا جشن عشق ایرانی خوبی را برگزار کنید. امیدواریم این مطلب را مفید ارزیابی کنید.

تاریخچه روز ولنتاین و تاریخچه روز عشق ایرانی:

اگر تاریخچه روز ولنتاین و روز عشق را نمی دانید حتما این مطلب از پورتال رنگی را از دست ندهید چرا که به طور کامل ماجرای این دو روز در دو آیین متفاوت را برای شما تشریح کرده ایم.
چند سالی ست حوالی ۲۵ بهمن ماه (۱۴ فوریه) که می شود هیاهو و هیجان را در خیابان ها می بینیم. مغازه های اجناس کادوئی لوکس و فانتزی غلغله می شود. همه جا اسم Valentine به گوش می خورد. از هر بچه مدرسه ای که در مورد والنتاین سوال کنی می داند که “در قرن سوم میلادی که مطابق می شود با اوایل امپراطوری ساسانی در ایران، در روم باستان فرمانروایی بوده است بنام کلودیوس دوم. کلودیوس عقاید عجیبی داشته است از جمله اینکه سربازی خوب خواهد جنگید که مجرد باشد.
از این رو ازدواج را برای سربازان امپراطوری روم قدغن می کند. کلودیوس به قدری بی رحم و فرمانش به اندازه ای قاطع بود که هیچ کس جرات کمک به ازدواج سربازان را نداشت. اما کشیشی به نام والنتیوس (والنتاین)،مخفیانه عقد سربازان رومی را با دختران محبوبشان جاری می کرد.
کلودیوس دوم از این جریان خبردار می شود و دستور می دهد که والنتاین را به زندان بیندازند. والنتاین در زندان عاشق دختر زندانبان می شود. سرانجام کشیش به جرم جاری کردن عقد عشاق، با قلبی عاشق اعدام می شود… بنابراین او را به عنوان فدایی و شهید راه عشق می دانند و از آن زمان نهاد و سمبلی می شود برای عشق!”

اما کمتر کسی است که بداند در ایران باستان، بیست قرن پیش از میلاد، روزی موسوم به روز عشق بوده است!
جالب است بدانید که این روز در تقویم جدید ایرانی دقیقا مصادف است با ۲۹ بهمن، یعنی تنها ۴ روز پس از والنتاین فرنگی! این روز “سپندار مذگان” یا “اسفندار مذگان” نام داشته است. فلسفه بزرگداشتن این روز به عنوان “روز عشق” به این صورت بوده است که در ایران باستان هر ماه را سی روز حساب می کردند و علاوه بر اینکه ماه ها اسم داشتند، هریک از روزهای ماه نیز یک نام داشتند.

ست لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین 2016

بعنوان مثال روز اول “روز اهورا مزدا”، روز دوم، روز بهمن (سلامت، اندیشه) که نخستین صفت خداوند است، روز سوم اردیبهشت یعنی “بهترین راستی و پاکی” که باز از صفات خداوند است، روز چهارم شهریور یعنی “شاهی و فرمانروایی آرمانی” که خاص خداوند است و روز پنجم “سپندار مذ” بوده است. سپندار مذ لقب ملی زمین است. یعنی گستراننده، مقدس، فروتن.
زمین نماد عشق است چون با فروتنی، تواضع و گذشت به همه عشق می ورزد. زشت و زیبا را به یک چشم می نگرد و همه را چون مادری در دامان پر مهر خود امان می دهد. به همین دلیل در فرهنگ باستان اسپندار مذگان را بعنوان نماد عشق می پنداشتند.
در هر ماه، یک بار، نام روز و ماه یکی می شده است که در همان روز که نامش با نام ماه مقارن می شد، جشنی ترتیب می دادند متناسب با نام آن روز و ماه. مثلا شانزدهمین روز هر ماه مهر نام داشت و که در ماه مهر، “مهرگان” لقب می گرفت. همین طور روز پنجم هر ماه سپندار مذ یا اسفندار مذ نام داشت که در ماه دوازدهم سال که آن هم اسفندار مذ نام داشت، جشنی با همین عنوان می گرفتند.
سپندار مذگان جشن زمین و گرامی داشت عشق است که هر دو در کنار هم معنا پیدا می کردند. در این روز زنان به شوهران خود با محبت هدیه می دادند. مردان نیز زنان و دختران را بر تخت شاهی نشانده، به آنها هدیه داده و از آنها اطاعت می کردند.
شاید هنوز دیر نشده باشد که روز عشق را از ۲۵ بهمن (Valentine) به ۲۹ بهمن (سپندار مذگان ایرانیان باستان) منتقل کنیم.

شیک ترین مدل لباس برای روز ولنتاین ۲۰۱۶:

ولنتاین 1395
ولنتاین 2016
لباس مجلسی ویژه ولنتاین
لباس ویژه ولنتاین
تاریخ ولنتاین
جشن ولنتاین
لباس مخصوص ولنتاین
لباس مخصوص روز ولنتاین
لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین
ست لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین
روز ولنتاین 2016
ست لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین 2016

پورتال رنگی _ ست لباس مجلسی مخصوص روز ولنتاین ۲۰۱۶
منابع: مجله برتر عروس ایرانی – مامی سایت

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !