مدل سفره هفت سین نوروز ۹۶ / شیک و ارزان

نوروز ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ یک دیدگاه

مدل سفره هفت سین نوروز ۹۶ / شیک و ارزان

تزیین سفره هفت سین نوروز ۹۶ با ظروف سفالی

 

مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان مدل سفره هفت سین نوروز 96 / شیک و ارزان

خواص ظروف سفالی

ظروف لعابی یا سفالی برای پخت غذا، تا چه قدر مناسبند

* ظروف سفالی بدون لعاب برای نگهداری آب مورداستفاده قرار می گیرند، چون دارای خواص زیادی می باشند که سبب خنک شدن و باقی ماندن آب در آنها می شود. ظروف لعابی زردرنگ و فیروزه ای که در قدیم از آنها استفاده می شد، بهترین نوع این ظروف برای پخت و پز و نگهداری غذا هستند. ظروف سرامیکی هم نوعی از ظروف سفالی می باشند که اگر از لعاب مناسبی برای آنها استفاده شده باشد، هیچ مشکلی برای پخت و پز ندارند.
ظروف سفالی برای غذا

همچنان دود از کنده بلند می‌شود

قدیمی‌ترین ظروف سفالی که باستان شناسان موفق به یافتن آنها شده‌اند، مربوط به هزاره دهم پیش از میلاد و از محدوده بین‌النهرین است. این مسئله نشان می‌دهد که وقتی انسان‌های اولیه از خوردن غذا در ظرف سنگی و چوبی به تنگ آمدند، به سفال روی آوردند.
ظرف سرامیکیقدیمی‌ترین ظرف سفال ایرانی نیز مربوط به ۸ هزار سال پیش از میلاد است که در روستای گنج‌دره در حوالی کرمانشاه پیدا شده‌است. به هر حال ظروف سفالی را می‌توان قدیمی‌ترین ظروف غذاخوری نامید که البته این قدمت باعث فراموشی آنها نشده است و هنوز هم به دو شکل سنتی سفال و سرامیک استفاده می‌شوند.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

1
دیدگاه بگذارید

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
  Subscribe  
Notify of
Anonymous

خیلی خوب بود