مدل لباس مناسب برای مسافرت با هواپیما

نکات مد و پوشاک ۲۶ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مدل لباس مناسب برای مسافرت با هواپیما

در سفرهای هوایی علاوه بر عواملی مانند انتخاب صندلی مناسب و تغذیه نحوه لباس پوشیدن نیز نقش مهمی در حفظ آرامش در طول پرواز دارد.

لباسی که برای مسافرت خود و داخل هواپیما انتخاب می کنید بسیار مهم است شاید برایتان جالب باشد بدانید که نوع پوشش و لباسی که برای گردش و سفرهای خود انتخاب می کنیم، می تواند به طور مستقیم روی کیفیت زمانی که به مسافرت می پردازیم و در حال لذت بردن از اوقات خوش سفر هستیم، اثر بگذارد.

در سفر هوایی چه لباسی بپوشیم؟

اگر برای مسافرت بعدی خودتان برنامه ریزی می کنید و قرار است سفرتان را با هواپیما انجام دهید، کمی بیشتر در فرودگاه به ظاهر افراد توجه کنید و ببینید چه لباس هایی را برای سفرشان انتخاب کرده اند. مطمئنا لباسی که برای مسافرت خود و داخل هواپیما انتخاب می کنید بسیار مهم است و شما تنها افرادی نیستید که به راحتی لباستان در زمان پرواز اهمیت می دهید. در ادامه چند مدل از لباس هایی که بهتر است در هنگام مسافرت با هواپیما نپوشیم را با هم مرور خواهیم کرد.

پیش از این که لباس مورد انتظار خودتان برای سوار شدن به هواپیما را انتخاب کنید، به کارهایی که در آن روز انجام خواهید داد خوب فکر کنید. حتما در طول پرواز، برای مدت زمانی مشخص، روی یک صندلی تنگ با فضای محدود می نشینید، و برای استفاده از دستشویی هم چندان کار راحتی در پیش نخواهید داشت. بنابراین باید برای چنین شرایطی برنامه ریزی کنید. سعی کنید لباسی را انتخاب کنید که برای درآوردن و پوشیدن مجدد آن در این وضعیت، چندان به دردسر نیفتید.

مدل لباس مناسب برای مسافرت با هواپیما

لباس های سرهمی برای چنین مواقعی به هیچ وجه مناسب نیستند. همچنین لباس هایی با برش های کوتاه مثل دامن های کوتاه را هم از دایره انتخاب خود کنار بگذارید. به طور کل هر چه تعداد زیپ و دکمه های به کار رفته در لباستان کمتر باشد برایتان بهتر خواهد بود. تا می توانید به راحتی خودتان اهمیت دهید!

در زمان سوار شدن به هواپیما، به جای توجه به لباس های شیک و مورد علاقه خود، باید به فاکتورهای دیگری مثل سادگی بیشتر اهمیت قائل شوید. پس لباس های خاص خودتان با برندهای جذابی که دارند را برای گردش و تفریحاتی که در طول سفر خواهید داشت نگاه دارید، نه داخل هواپیما. از آنجایی که ممکن است داخل هواپیما لباس هایتان در اثر برخورد با صندلی ها و یا ریختن نوشیدنی و غذا، و همچنین قرار گرفتن در فضاهای محدود، دچار لک و آلودگی شود، باید از لباسهایی بهره ببرید که به راحتی قابل تعویض باشند و چندان از لحاظ شستشو شما را به دردسر نیندازند.

ممکن است گاهی دمای هوای مبدا یا هیجان سفر به یک مکان گرمسیر، شما را به اشتباه بیندازد، و لباس های تابستانه ای که به تن دارید را برای هواپیما هم مناسب بدانید. سعی کنید در هنگام مسافرت با هواپیما چند لایه لباس به تن داشته باشید تا اگر داخل هواپیما، سردتان شد، به مشکل برنخورید. همچنین در این صورت اگر دمای داخل هواپیما از چیزی که تصور کرده اید گرم تر باشد، می توانید به راحتی از لایه های رویی لباستان کم کنید و خنک شوید. مطئمنا این انتخاب از پوشیدن لباس های تابستانه، هوشمندانه تر خواهد بود.
لباس مناسب پرواز

بهترین کفش هایی که می توانید در هنگام مسافرت با هواپیما به پا کنید، کفش های کتانی ورزشی است

اگر در سفری که انجام می دهید، قصد رفتن به کنار دریا را دارید و می خواهید از آرامش مناظر ساحلی لذت ببرید، حتما دمپایی های انگشتی و صندل های خود را فراموش نکنید. اما یادتان باشد که این صندل ها را در چمدان هایتان جاسازی کنید و به فکر پوشیدن آنها داخل هواپیما نیفتید.

با اینکه ممکن است دمای هوای داخل هواپیما به اندازه کافی گرم باشد، اما مطمئنا نمی خواهید از ابتدای سفر چند ساعته خود بوی نامطبوع پاهای خودتان را تحمل کنید و دیگران را هم مجبور به این کار نمایید، و در عین حال هیچ راهی برای پوشاندنشان هم نداشته باشید. بهترین کفش هایی که می توانید در هنگام مسافرت با هواپیما به پا کنید، کفش های کتانی ورزشی است. پوشیدن این کفش ها علاوه بر اینکه احساس راحتی مناسبی برای پاهایتان فراهم می کند، می تواند فضای چمدانتان را هم خالی کند.

تردد در فرودگاه ها می تواند سختی های خودش را داشته باشد و گاهی لازم است مسافت بسیار طولانی را تا گیت پرواز طی کنید. در نتیجه باید اطمینان حاصل کنید که با کفش هایی که می پوشید می توانید به راحتی پیاده روی نمایید یا خیر. اگر خیلی به کفش های پاشنه دار علاقه دارید، یک جفت از این کفش ها را در کیف دستی یا چمدانتان به همراه داشته باشید، اما در فرودگاه و هنگام پرواز حتما کفش های راحتی به پا کنید.

پیش از انتخاب لباس هایتان در شروع سفر به نوع بافت و جنس پارچه آنها هم توجه کنید. برخی لباس های زمستانی و پشمی ممکن است موجب ایجاد خارش و حساسیت پوستی، به ویژه هنگام تعریق شوند. مطمئنا نمی خواهید داخل هواپیما به چنین مشکلاتی دچار شوید. همچنین نوسانات دمایی که در هنگام پرواز ممکن است رخ دهد را هم مد نظر قرار دهید. باز هم تاکید می کنیم که استفاده از چند لایه لباس نازک بسیار بهتر است و کارایی مناسب تری برایتان خواهد داشت.

حتما برای شما هم پیش آمده است که هنگام سفر با هواپیما، وقتی به پوشیدن لباس های راحت فکر کرده اید، به یاد پیژامه ها و لباس های خانگی خودتان افتاده اید. به ویژه اگر زمان پروازتان در زمان های نیمه شب یا در نزدیکی ساعت های صبح باشد، فکر کردن به پیژامه های راحت و فراخ خانگی وسوسه کننده است. پس سعی کنید لباسی که در نهایت می پوشید هم در عین حال که برای محیط های عمومی مناسب است، به همان اندازه برایتان راحت باشد.
لباس مناسب پروازپیش از انتخاب لباس هایتان در شروع سفر به نوع بافت و جنس پارچه آنها هم توجه کنید

گاهی اوقات ممکن است در مکان های عمومی و هنگام گردش های شهری، با افرادی برخورد کرده باشید که انگار یک شیشه ادوکلن را روی خودشان خالی کرده اند و از خانه بیرون آمده اند. حالا تصور کنید با چنین فردی داخل هواپیما همسفر باشید و مجبور شوید بوی عطر و ادوکلن او را برای ساعت ها تحمل کنید.

برای اینکه دیگران چنین احساس انزجاری از شما نداشته باشند، سعی کنید هنگام مسافرت با هواپیما از عطر و ادوکلن های خودتان بیش از حد استفاده نکنید. ما که نمی دانیم فردی که در کنارمان می نشیند به عطر و ادوکلن ما حساسیت خواهد داشت یا خیر. به علاوه اگر همسفر شما دچار آلرژی شود، مطمئنا تا حد زیادی خودتان را هم به دردسر خواهد انداخت.

مدل لباس مناسب برای مسافرت با هواپیما

نکاتی مهم در مسافرت با هواپیما که از آنها بی اطلاع هستیم

بسیاری از افرادی که سوار هواپیما می شوند بدون توجه به این نکات حساس، به سادگی از کنار آنها می گذرند. در این مقاله می خواهیم به بعضی از این مسائل که معمولا خدمه ی پرواز از آنها مطلع هستند بپردازیم، پس با ما همراه باشید.

بهترین ساعت پرواز؟

افرادی که صبح زود پرواز دارند خیالشان راحت باشد که اصلا با تاخیر در پرواز مواجه نخواهند شد. پروازهای اول صبح بیشترین شانس پرواز سر وقت را دارند. علاوه بر آن، پتوهای تازه شسته شده فقط به مسافرین اولین پرواز داده می‌شود و پس از آن پتوها مجدد تا شده و به مسافران داده می‌شود.

نظافت چند وقت یکبار انجام می‌شود؟

کابین‌ها فقط روزی یکبار تمیز می‌شوند و این کار اغلب در طول شب صورت می‌گیرد. ضد عفونی کننده‌های دست می‌توانند بهترین دوست شما در طول پرواز باشند.

امن‌ترین جای هواپیما؟

پاسخ ساده است: دم هواپیما. دلیلش نیز این است که کابین خلبان ضرب سقوط را می‌گیرد و آسیب کمتری به قسمت انتهایی هواپیما وارد می‌شود. بنابراین آنهایی که از پرواز ترس بیشتری دارند، به یاد داشته باشند که باید همیشه دم هواپیما را رزرو کنند.

هوای داخل هواپیما چقدر تمیز است؟

سیستم تهویه هوای هواپیما کاملا داخل هواپیما قرار داشته و بنابراین سیستم بسته‌ای است. به عبارت بهتر، هوایی که تنفس می‌کنید در حقیقت همان هوای فشرده شده‌ای است که از موتورهای هواپیما گرفته می‌شود. کمپرسورها کمک می‌کنند تا هوای بیرون را به داخل هدایت شود.

علائم هشداری هواپیما

تمام هشدارهای حین پرواز را باید اینگونه تفسیر کرد: اگر یکبار صدای دینگ شنیده شود، خدمه باید به تلفن داخل هواپیما پاسخ دهند. هنگام فرود، بلند شدن و نشستن مسافرین بر روی صندلی خود، دو یا سه بار صدای دینگ شنیده می‌شود. هر زمان که ارتفاع از ۱۰۰۰۰ پا بیشتر می‌شود که ممکن است این صدا شنیده شود. اگر پنج یا شش بار صدای دینگ شنیده شود، وضعیت فوری اعلام شده است. در این زمان البته خدمه دستورات لازم را به مسافرین می‌دهند.

چرا WiFi تعطیل می‌شود؟

در برخی پروازها که از وای فای استفاده می‌شود، سرعت بسیار پایین است. دلیلش این است که یک روتر کوچک برای بیش از ۱۰۰ نفر مورد استفاده قرار می‌گیرد. از آنجایی که هواپیما شی‌ای متحرک است، اینترنت به سرعت وارد و سپس خارج می‌شود. اگر می‌خواهید در ارتفاع بیش از ۱۰ هزار پا به اینترنت متصل شوید، بهتر است سایت‌های سنگین و عکس‌دار را باز نکنید و هر بار یک پنجره را باز کنید.

اگر کاپیتان پرواز مریض شود چه اتفاقی می‌افتد؟

خلبان و کمک خلبان همیشه دو غذای متفاوت می‌خورند. این ماجرا البته به صورت قانونی نانوشته است. اما چرا این قانون نانوشته رواج دارد؟ اگر یک غذا بد بود (حامل باکتری، آلودگی و غیره) بود، شخص دیگر بتواند کنترل هواپیما را در دست بگیرد.

از صندلی‌ام متنفرم!

شاید پیش بیاید که صندلی‌تان را دوست نداشته باشید و بخواهید وارد بخش فرست کلاس شوید. این کار حتی پس از بلند شدن هم ممکن است اما چندان محتمل نیست. در برخی پروازها این امکان وجود دارد که خدمه فرمی را پر می‌کنند و دلیل انتقال شما را در آن یادداشت می‌کنند. شانس این کار در صورتی بارداری زنان بیشتر می‌شود.

خلبان‌ها خسته نمی‌شوند؟

سوالی که در ذهن بسیاری وجود دارد این است که آیا خلبان‌ها حین پروازهای طولانی مدت خسته نمی‌شوند؟ جواب شما را شوکه خواهد کرد: خلبان‌ها گاهی اوقات حین پرواز خوابشان می‌برد! در واقع آن‌ها قانون می‌تواند در طول پرواز استراحت کوتاه داشته باشند و کنترل پرواز را به کمک خلبان خود بسپارند.

آیا ماسک اکسیژن واقعاً مرا نجات خواهد داد؟

ماسک اکسیژن تنها برای ۱۵ دقیقه اکسیژن برای شما تامین می‌کند. اما خونسردی خود را حفظ کنید. کم کردن ارتفاع هواپیما تا زمانی که مسافران بتوانند به راحتی تنفس کنند، در مجموع ۱۵ تا ۲۰ دقیقه زمان می‌برد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of