مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی

آرایش مو ۰۸ مرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی

آفتاب سوختگی یکی از مشکلات پوستی است که ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد. آفتاب سوختگی در اثر مجاورت با نور خورشید و تابش نور آفتاب روی پوست به وجود می آید اما باید دانست که با روشهای ساده می توان از این مشکل پوستی و عواقب آن پیشگیری کرد. یکی از این روشها نوع مدل مو است که در این مطلب انواع مدل موی مناسب برای پیشگیری از آفتاب سوختگی را برای شما کاربران عزیز در نظر گرفته ایم.

– محافظت

مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی (۱)

اولین قدم برای محافظت پوست سر در برابر نور خورشید، استفاده از محصولات دارای یو وی است. در اکثر موارد این محصولات حاوی محافظ در برابر گرما هم می‌باشند.
بهترین راه برای امن نگه داشتن پوست سر استفاده از کلاه لبه‌دار بلند است تا صورت‌تان را هم به خوبی بپوشاند. وقتی بیرون از خانه و در معرض آفتاب هستید، مطمئن شوید همه قسمت‌های موهای‌تان پوشیده باشد. می‌توانید هر روز مدل موهای‌تان را عوض کنید تا هر روز همان قسمت از موهای‌تان در معرض خورشید نباشد. یکی دیگر از جاهایی که ممکن است آفتاب سوخته شود بالای گوش‌های‌تان می‌باشد. این حالت در کسانی که موهای کوتاهی دارند و یا موهای‌شان کم پشت است بیشتر دیده می‌شود.
موها ممکن است با نور آفتاب بسوزند. اگر به طور مداوم در معرض اشعه‌های مخرب یو وی قرار بگیرید باعث می‌شود موهای‌تان شکننده، بی دوام و خشک و بی حالت شود و این یک دلیل خوب دیگر برای این است که وقتی بیرون از خانه هستید کلاه بگذارید و یا اینکه یکی از مدل موهای زیر را انتخاب کنید.

– موهای‌تان را بالای سرتان جمع کنید

وقتی همه طول مو را بالای سر ببندید یا ببافید، موهای کمتری در معرض نور خورشید قرار می‌گیرند و در نتیجه در برابر آفتاب محافظت می‌شوند و کمتر خشک می‌شوند و رنگ‌شان هم از بین نمی‌رود. وقتی قرار است موهای‌تان با شنا کردن خیس شود و آغشته به کلر و شن و نمک دریایی شود و بعد هم در معرض آفتاب قرار بگیرد، بهترین کار این است که موهای‌تان را بالای سرتان جمع کنید. قبل از جمع کردن بهتر است که به موهای‌تان کرم مرطوب کننده بزنید تا رطوبتش حفظ شود.
حالا وقت آن است که موهای‌تان را بالای سرتان جمع کنید. سرتان را به پایین بیاورید و با یک کش سر موهای‌تان را از ته به حالت دم اسبی ببندید. سپس موهای‌تان را دور کش سرتان بپیچید و سنجاق بزنید. می‌توانید موهای‌تان را ببافید و بعد دور کشتان بپیچانید.
به آرامی با نوک انگشتان‌تان موی گوجه‌ای شده و یا بافته‌تان را تکان دهید تا حالتی بازیگوشانه پیدا کند. در آخر روز و قبل از رفتن به تخت خواب موهای‌تان را بشویید و شامپو کنید. روز بعد خواهید دید که موهای‌تان آماده درخشیدن خواهد بود.

– همه موهای‌تان را پایین بریزید

مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی (۲)

استفاده از دستمال سر و ریختن موها به دور شانه یکی از بهترین انتخاب‌هاست زیرا همه موهای‌تان پنهان نخواهد بود و به علاوه دستمال سرتان هم جذابیت خاص خودش را خواهد داشت. چه موهای صاف و چه فر داشته باشید، تنها کاری که لازم است انجام دهید این است که دستمال سرتان را به سادگی دور سرتان بپیجید!

– موی دم اسبی

مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی (۳)

شما می‌توانید موی دم اسبی را برای هر موقعیتی امتحان کنید و آن رابا یک هد بند و یا دستمال سر زیبا تر کنید. یک موی دم اسبی کوتاه، متوسط و یا موی دم اسبی از بغل مدل‌های مناسبی برای جلوه دادن به دستمال سرتان هم می‌باشد و چهره را بانمک و جذاب می‌کند.

– کل سرتان را بپوشانید

یکی از بهترین و پر طرفدارترین راه‌های استفاده از دستمال سر این است که کل سرتا را با آن بپوشانید. شاید بعضی از خانم‌ها این را زیادی از حد بدانند اما این مدل اجازه می‌دهد که زیبایی طبیعی‌تان بیشتر خودش را نشان دهد. برای جلوه دادن به این مدل می‌توانید از یک جفت گوشواره زیبا و یک آرایش شیک استفاده کنید.

– موهای‌تان را از پایین گوجه‌ای کنید و دستمال سر ببندید

این مدل همان جذابیت موی دم اسبی و دستمال سر را دارد اما کمی موقرتر است. چیزی که این مدل را جذاب می‌کند این است موهای گوجه‌ای تان از دستمال سر بیرون است و می‌توانید آن را با گل سر زیباتر کنید. یک راه شیک دیگر برای اینکه این مدل را جذاب‌تر کنید این است که موی گوجه‌ای‌تان را به یک سمت ببرید و دستمال سرتان را به طرف دیگر گره بزنید تا مغایرت داشته باشد.

– موهای چتری‌تان را رها کنید

مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی (۴)

این مدل هم با نمک و هم موقر است . بیرون گذاشتن کمی از چتری‌های‌تان از دستمال سر راهی جذاب برای نشان دادن زیبایی زنانه‌تان است. راه‌های مختلفی برای شخصیت بخشیدن به این مدل وجود دارد. مثلا می‌توانید چتری‌های‌تان را صاف جلوی صورت‌تان بریزید یا اینکه آنها را به به یک سمت دهید و فقط یک تکه مو از کنار بیرون بیاید.

پورتال رنگی _ مدل مو برای پیشگیری از آفتاب سوختگی

منبع: مدآنلاین

برچسب ها
loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !