مدیرعامل سایپا از مردم عذرخواهی کرد

اقتصادی ۱۷ شهریور ۱۳۹۴ ۲۸ دیدگاه

مدیرعامل سایپا از مردم عذرخواهی کرد

مدیرعامل خودروسازی سایپا، مهدی جمالی از مشتریان به خاطر کیفیت پایین محصولات این شرکت عذرخواهی کرد.

مهدی جمالی در حاشیه افتتاح مراکز خدمات پس از فروش محصولات جدید شرکت سایپا گفت: در گذشته اکثر محصولات شرکت ما با کیفیت مناسب تحویل مشتریان نشده که من به نوبه خود از مشتریان محترم این شرکت عذرخواهی می کنم.

مدیرعامل سایپا با اشاره به برنامه های جامع سایپا برای ارتقای کیفیت محصولات این شرکت افزود: برنامه های ویژه ای برای ارتقای کیفیت در حوزه تولید و خدمات پس از فروش خودروهای خود داریم.

مدیرعامل سایپا از مردم عذرخواهی کرد

مدیرعامل سایپا از مردم عذرخواهی کرد

جمالی همچنین از تولید محصولات با کیفیت در گروه سایپا خبرداد و گفت: تلاش شده تا با تولید محصولات با کیفیت در رنج های مختلف قیمت، مشتریان محترم شرکت را از محصولاتمان راضی کنیم.

وی همچنین به لزوم توجه بیشتر به تولید ملی و به خصوص صنعت خودرو گفت: صنعت خودرو با اشتغال فراوان، حرکت به سمت بومی سازی و افزایش صادرات صنعتی کشور نیازمند توجه بیشتر دولت و مردم است.

پورتال رنگی – مدیرعامل سایپا از مردم عذرخواهی کرد
منبع: باشگاه خبرنگاران

loading...

28 نظرات روشن "مدیرعامل سایپا از مردم عذرخواهی کرد"

دوستان همه نظرات رو خوندم. دم همه تون گرم با این تحریم عزراییل. ایران خودرو و سایپا شدن عزراییل جان مردم. اما واقعا به نظر شما این مدیر نماها اختیاری دارن از خودشون؟ دوستان الان دو سه دهه است که کلاه سرمون رفته. اینا فقط سپر جان مافیاهای پشت پرده هستند که آدم جرات نمیکنه بپرسه نصف پولی که از مردم بابت یک ماشین حلبی میگیرید کجا میره؟؟؟؟؟؟ درود بر این ملت….. نترسید از نخریدن. نترسید.

درود برای شما متاسفم که فکر می کنید این اقا یا ان اقا ی مدیر عامل مقصر است .نه اینها تقصیرندارند باید با نگاهی عمیق تر افراد پشت پرده را جستجو کنید .ان ها که نمی گذارند خودروی خارجی ارزان به دست مردم برسد آن مافیاها که منافعشان اینجوری تامین می شود..می گویند حمایت از تو لید ملی .خب من می گویم تولید ملی مهم تر است یا جان ملی ؟جان ایرانیان مهم تر است یا کارشان؟وقتی که نمی توانند خودرو با کیفیت و ارزان تولید کنند خب مسولان رده بالا باید اجازه بدهند خودرو ارزان خارجی بیاید این اقا… ادامه نظر »

برو بابا هر چی ماشین گند بود تحویل دادی الان معذرت خواهی میکنی .به چه درد میخوره ماشین صفری که در جا باید به تعمیرگاه برده بشه به درد سطل زباله میخوره. باید گل بگیرن در اینجور خودرو سازی هایی رو … تکلیف پول مردم چیه که با پولشون ماشین های آشغالی رو تحویلشون دادین. اینجور پول ها رو به دست آوردن میگن پول های حرام

چه فایده …
البته باز خدا رو شکر عذر خواهی کرده

امیدوارم به سزای اعمالتون برسید
سالهای سال مردم به فجیع ترین حالت توو جاده ها عمر و جوونیشونو از دست میدن و حتی در مواردی جنازشون هم درست و سالم پیدا نمیشه بعد الان با فراغ بال فقط عذر خواهی میکنید؟ باید ضجه بزنید به حال خودتون بدبختا …من یه نفر نمیبخشم شما رو
وظیفتونه که بهتر کنید کیفیتو
همون موقع که اولین سانحه با پراید روی داد باید تنت میلرزید و به فکر می افتادی نه الان که خیلیا داغ رو دلشونه ….
چه فایده واقعا….

من یه پراید مدل ۷۵ کره ای دارم خیلی ازش راضیم ادا داره اما می ارزه نسبت به کاری که ازش می کشم همیشه سعی می کنم بهترین لوازم یدکی رو براش بگیرم شش ساله دستمه خداییش خوبه خرجش کردم اما باز می گم ارزش داشته باورت بشه یا نه وقتی کانیستر و شیلنگ های هوای کالبراتورش رو عوض کردم مصرفش حتی تو شهر زیر هفت لیتر بیرون از شهر و تو جاده نزدیک به شش تاست البته اگه کوهستانی نباشه حتی زیر شش تا باور کنید کاربراتور رو تو این شش سال فقط یه بار دادم مکانیک شسته خیلی… ادامه نظر »

خدا لعنتتون کند.سال ۱۳۹۳بیست میلیون دادم پراید٬هفته بعد با خرابیش اسیر شدم دایم در این نمایندگی اون نمایندگی خرابی سنسورها جفت وجور نبودن در و پیکر و…..تا اینکه با چهار میلیون ضرر فروختمش.خدا کنه بحق فاطمه زهرا که نخورید .چی می اندازید به مردم کی خسارت ما میدهد؟؟؟؟

خدا ازشون نگذره انشاالله آه همه خانواده های که به خاطر کیفیت پایین محصولات اینها ،عزیزانشون را از دست دادند گریبان همشون رو بگیره وخون همه آن عزیزان، گردن این نامردای پست فطرت