روش هایی برای مراقبت از خودرو در زمستان

خودرو ۲۳ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

روش هایی برای مراقبت از خودرو در زمستان

ممکن است شما که دارای خودرو هستید با این مشکل مواجه شده باشید که ماشین تان در زمستان دارای برخی مشکلات مانند یخ زدگی و… شده باشد. در این مطلب از دلنگاره به راهکارهایی هوشمندانه برای نگهداری خودرو در زمستان پرداخته ایم که امید داریم مورد استفاده شما قرار گیرد. با ما همراه باشید.
 

هنگام صبح شیشه یخ زده ی ماشین ناراحتتون میکنه؟
کدوم یک از شما در حالی که دیرتون شده و عجله دارین، دوس داره برف ها رو از روی ماشین پاک کنه؟ شب قبل از هوای سرد و یه برف سنگین، یه پیاز نصفه و مرطوب رو روی شیشه ی ماشین بمالین، این ترفند عجیب و کوچیک باعث می شه شبنم های ریز برف که روی شیشه شکل نگیرن و بزرگ نشن. یه راه دیگه می خواین برای جلوگیری از یخ زدن؟ شیشه ی ماشینتون رو با یه حصیر پلاستیکی و مرطوب بپوشونین.

مراقبت از خودرو در زمستان

لبه های برف پاک کن روی شیشه ی ماشین یخ زده و به اون چسبیده؟
یه پارچه نرم و مقاوم رو با الکل خیس کنین و لبه ها رو با اون خشک کنین. الکل از چسبیدن لبه های برف پاک کن به شیشه ماشین جلوگیری می کنه و باعث میشه برف پاک کن حتی در سردترین روزها هم خوب کار کنن.

قفل باز کردن در ماشین یخ زده؟
راه های مختلفی وجود داره که می تونین راحت در ماشین رو باز کنین و سوار بشین. یه راه اینه: سوییچ رو با فندک یا کبریت داغ کنین، سپس آروم کلید رو داخل قفل کنین و به این ترتیب همون طور که کلید رو فشار میدین یخ آب می شه. یه راه دیگه اینه که یک عدد نی نوشابه رو بردارین و از داخل اون توی قفل یخ زده فوت کنین. حرارت دهان شما به سرعت یخ قفل رو آب می کنه.

شیشه های مه گرفته جلوی دید شما رو گرفته؟
ماه های سرد سال با به وجود آوردن شیشه های مه گرفته باعث آزار و اذیت شما می شن، وضعیت خطرناکیه مخصوصا برای زمانی که شما تو جاده هستین. برای اینکه بتونین سریع شیشه های مه گرفته رو بدون اینکه لک بشن پاک کنین، از تخته پاک کن مخصوص تخته های سیاه استفاده کنین. چندین بار شیشه ی ماشین رو پایین بیارین که هوای تازه داخل ماشین بیاد و به این ترتیب شیشه هاتون مه نگیره.

آینه های بغل های ماشین یخ زده هستن؟
برای جلوگیری از یخ زدن آینه های بغل، شب قبل اون ها رو با کیسه های پلاستیکی بپوشونین و در اون کیسه ها رو محکم ببندین. وقتی که شما صبح پوشش روی آینه های بغل رو بردارین، می بینین که اون ها بدون یخ هستن.

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !