مراقبت از دستان و داشتن پوستی نرم و لطیف

آرایش و زیبایی 04 شهریور 1394 بدون دیدگاه

مراقبت از دستان و داشتن پوستی نرم و لطیف

راهکارهایی برای داشتن دستان نرم و لطیف

1. استفاده مرتب از کرم مرطوب کننده

همیشه از کرم مرطوب کننده برای دستان تان استفاده کنید. کرم های مرطوب کننده متفاوتی در بازار موجود هستند که حتی علاوه بر اثر مرطوب کنندگی خاصیت محافظتی و ترمیمی نیز دارند. همچنین کرم های حاوی ویتامین یا عصاره گیاهان نیز انتخاب های خوبی هستند.

2. استفاده از دستکش، هنگام شستن ظرف ها

همیشه از دستکش استفاده کنید حتی اگر مایع ظرفشویی شما بسیار ملایم است. برخی از مایع های ظرفشویی، تحریک کننده پوست هستند و یا باعث خشکی پوست دست می شوند. با پوشیدن دستکش از دستان خود محافظت می کنید.

3. هنگام به کار بردن محصولات پاک کننده از دستکش استفاده کنید

موقع انجام کارهای منزل و بخصوص استفاده از محصولات پاک کننده، حتما از دستکش استفاده کنید زیرا این مواد به دلیل داشتن مواد سمی، آسیب بسیاری به دستان شما می رسانند. بنابراین بسیار مهم است که برای مراقبت از دستان خود، از دستکش استفاده کنید.

4. استفاده از شوینده های دست حاوی مرطوب کننده

شوینده های متنوعی در بازار وجود دارند که علاوه بر خاصیت پاک کنندگی، دارای خاصیت مرطوب کنندگی نیز می باشند. همانطور که استفاده از کرم های مرطوب کننده دست را به شما پیشنهاد می کنیم، برای داشتن دستان نرم و لطیف استفاده از این شوینده های مرطوب کننده را نیز مورد استفاده قرار دهید.

5. مخلوط روغن زیتون و نمک طعام

مخلوطی از روغن زیتون و نمک درست کرده و به مدت چند دقیقه، دستان خود را با این مخلوط ماساژ داده و بعد با آب ولرم بشویید. بعد از مدتی، دستان شما بسیار نرم و لطیف خواهند شد.

6. استفاده از عسل

برای داشتن دستانی نرم، آنها را چند دقیقه در آب گرم قرار بدهید. بعد کمی عسل به آب اضافه کنید و دستان خود را دوباره در آن قرار دهید. دستان شما لطیف خواهند شد.

7. مخلوط شکر و آب لیمو

برای نرمی پوست دست تان شکر و آب لیمو را با هم مخلوط کنید. این خمیر را روی دستان خود مالیده و بعد از چند دقیقه، آن را بشویید.

8. در زمستان، دست های خود را بپوشانید

در فصل های سرد پوست دست به راحتی خشک شده و ترک می خورد. جهت مراقبت از دستان خود، در زمستان حتما از دستکش استفاده کنید.

پورتال رنگی – مراقبت از دستان و داشتن پوستی نرم و لطیف

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of