مردی که زنش را در اورمیه به آتش کشیده بود، در تهران بازداشت شد

اجتماعی , اخبار و حوادث ۰۸ مهر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

این مرد که روز گذشته به دادسرا منتقل شده بود، در نخستین تحقیقات مدعی شد همسرش را به قتل نرسانده زیرا زمانی که می‌خواسته خودسوزی کند، شعله‌های آتش به همسرش سرایت کرده و باعث مرگش شده است.

این مرد ۴۰ ساله اورمیه ای متهم است چهار روز پیش همسرش را به آتش کشیده و پس از مرگ زن خود در میان شعله‌ های آتش به تهران فرار کرده است. متهم به قتل صبح دیروز وقتی در شعبه دوم دادسرای جنایی تهران مقابل بازپرس مرادی قرار گرفت مدعی شد مرتکب قتل همسرش نشده ولی با توجه به آنکه جنایت در ارومیه رخ داده است، بازپرس جنایی، پرونده این جوان را برای رسیدگی تخصصی به آن شهر فرستاد.

چه شد که تصمیم به قتل همسرت گرفتی؟

من، او را نکشتم. اصلاً نمی‌خواستم همسرم کشته شود. چند وقتی بود که با هم اختلاف پیدا کرده بودیم و همین اختلاف باعث شده بود تا جدا از هم زندگی کنیم. من برای تأمین نیازهای زندگی به تهران آمده بودم و روی خودروی پرایدم مسافرکشی می‌کردم. اواخر شهریورماه گذشته با خودرو ام در حال مسافرکشی بودم که از همسرم پیامی در تلگرام دریافت کردم. متن پیام نشان می‌داد که از دادگاه خواستار طلاق غیابی شده است. برای همین عصبانی شدم و خودم را فوراً به ارومیه رساندم.

بعد چه اتفاقی افتاد؟

فوراً خودم را به مقابل خانه پدر همسرم رساندم و با زنم رو به‌ رو شدم، از او خواستم از تصمیمی که گرفته منصرف شود، اما گوشش به این حرف‌ ها بدهکار نبود و پایش را در یک کفش کرده بود و طلاق می‌ خواست.

با خانواده همسرت چرا صحبت نکردی؟

با آنها هم صحبت کردم که گفتند در این رابطه دخالتی نمی‌ کنند. اما من باز هم کوتاه نیامدم و دوباره به سراغ همسرم ملیحه رفتم و از او خواستم به خاطر دخترمان از تصمیمی که گرفت منصرف شود. ولی او به من گفت که نمی‌ خواهد به زندگی با من ادامه دهد و فرد دیگری را برای زندگی در نظر گرفته است.از این حرف خیلی ناراحت شدم و تصمیم گرفتم که خودم را بکشم.

روز حادثه چه اتفاقی افتاد؟

ساعت ۱۲:۳۰ شنبه ۳ مهر بود که ملیحه را سوار بر خودروی ۲۰۶ مقابل خانه پدرش دیدم. به سراغش رفتم و با او شروع به صحبت کردم اما به حرف‌ هایم توجهی نکرد.
در این موقع با عصبانیت به سراغ ظرف حاوی بنزینی رفتم که از قبل تهیه کرده بودم و مقداری از بنزین را روی دست‌ هایم ریختم که ناگهان همسرم ظرف حاوی بنزین را از من گرفت و بقیه بنزین را روی خودش ریخت. در همین لحظه با روشن کردن فندک قصد آتش زدن خود را داشتم که همسرم به من نزدیک شد و آتش گرفت و دست‌ های من هم دچار سوختگی شد. از ترس دستگیری توسط پلیس و برخورد خانواده همسرم از ارومیه خارج شدم و به شهرستان سلماس رفتم و پس از پانسمان دست‌ هایم به تهران آمدم.
طی این مدت بلامکان و سرگردان بودم که هنگام پرسه‌ زدن در خیابان گلستان مأموران کلانتری هفت‌ چنار من را به عنوان مظنون به‌ سرقت بازداشت کردند.
در بازرسی از ماشینم چاقو و گردنبند دخترانه‌ ای پیدا شد و همزمان با این اتفاق پلیس ارومیه که رد مرا زده بود، موضوع مرگ همسرم را به تهران گزارش داد و من را متهم به قتل او معرفی کرد و یادآور شد که من زنم را به آتش کشیده‌ ام.

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !