مشتریان چه چیزی می خواهند؟ به سلفی هایی که میگیرند توجه کنید.

موفقیت ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

به سلفی هایی که مشتریان میگیرند توجه کنید !

آلیسون ۲۸ ساله، مدل یا هنرپیشه نیست بلکه معاون اداری یک شرکت پیمانکاری عمومی است. اما شرکت های خصوصی بطور مداوم به او  برای گرفتن سلفی هایی از خودش که در حال انجام دادن کارهای معمولی مثل مسواک زدن و تمیز کردن خانه است پول می دهند.

عکس های آلیسون در کنار صدها عکس دیگر مثلا این حس را تداعی می کنند که خمیردندان Crest برای ایشان مناسب تر است. شرکت های بزرگ ازشرکت های واسطی استفاده می کنند که کارشان جمع آوری و پرداخت هزینه این سلفی ها است تا اطلاعات لازم را به دست بیاورند. فایده این  داده ها، از نظرسنجی ها و تحقیقات شخصی شرکت ها بسیار بیشتر است.

مثلا شرکت Crest، متوجه شده است که از ساعت ۴ تا ۶ مردم بیشتر علاقه دارند مسواک بزنند و این ساعات بعنوان ساعات مناسب برای تبلیغات اجتماعی شرکت تعیین شده است.

به افراد بین ۲۰ سنت تا ۱ دلار برای هر پروژه تعریف شده داده می شود. تنها یک عکس مجاز است ، مثلا در پروژه “با خمیر دندان کرست مورد علاقه خود مسواک بزنید” که توسط این شرکت تعیین شده بود، هر فرد فقط یک سلفی را می توانست در اپلیکیشن مربوطه قرار دهد.

یکی از محققین می گوید که این روش بسیار مناسبی برای یافتن اطلاعاتی است که مصرف کنندگان نمی خواهند یا نمی توانند در نظرسنجی ها بیان کنند. مثلا اطلاعاتی راجع به  آداب مصرف کنندگان در مصرف مقدار خاصی از محصول .

این روش که از سپتامبر گذشته بوجود آمده است و  توسط شرکت هایی مثل  called Pay Your Selfie ارائه می شود نیازی به به اشتراک گذاری عکس بصورت عمومی یا جمع کردن follower ندارد. در واقع متفاوت از روش شرکت هایی است که به ازای اشتراک عکس شما با برندهای محبوب در اینستاگرام به شما هزینه پرداخت می کنند.

یک محقق از دانشکده مدیریت بیان می کند که میزان صداقت در این روش بالا است چون فرد نیاز نیست تا سلفی را به اشتراک بگذارد. بنابراین احتمال اینکه بطور ناگهانی در حال انجام یک کار سلفی بگیرد زیاد است و در نتیجه سلفی ها حقیقی تر هستند.

۱۱ درصد از مردانی که برای کرست عکس ارسال کرده بودند پیراهن نپوشیده بودند و این نشان می دهد که چقدر احساس راحت بودن می کنند که در دیگر تحقیقات چنین چیزی نشان داده نشده است. در تحقیقات سابق افرادی را استخدام می کردند که از روند عادی مسواک زدن خود فیلم بگیرند یا در اتاق های ماکت مخصوص این کار مسواک بزنند تا محققین بتوانند رفتار آنها را مشاهده کنند.

شرکت های سفارش دهنده ، سقف هدفی را  مثلا ۱۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ عکسبرای عکس ها مشخص می کنند . افراد سلفی های خود را به اپلیکیشن می فرستند.  به ازای هر عکس تایید شده (توسط کامپیوتر اسکن می شود تا چهره در عکس حتما باشد و عکس تاریک هم نباشد) حدود ۲ دلار دریافت می شود که بخشی از آن به گیرنده سلفی پرداخت می شود. سپس کارمندان شرکت واسط، عکس ها را برای پردازش اطلاعات بررسی کرده و به شرکت درخواست دهنده ارسال  می کنند.

مالک زنجیره ای از رسانه های یابنده غذای فست فود سالم  که دو تحقیق سلفی را سفارش داده است می گوید نتایج این تحقیقات حیرت انگیز هستند.

وی می گوید” ما تحقیقی را سفارش داده بودیم که افراد باید در حال انجام کارهای روزمره موقع خوردن اسنک های سالم سلفی می گرفتند. شرکت ما روی غذاهای مغذی حجیم مثل کلم پیچ و … تاکید دارد و مشتریان اغلب غلات و …مصرف می کنند اما نتایج نشان داد که مثلا برای بعضی افراد،  معنی غذای سالم ” شکلات اسنیکر” است و به این طریق می توانیم با بازار بزرگتری در ارتباط باشیم.”

همچنین این تحقیق به آنها کمک کرده تا مکان های جدید برای احداث فست فود های سالم براساس اینکه افراد در شرکت یا در خانه غذا می خورند بیابند.

مانند روشهای سابق تحقیقات ، بعضی افراد با گرفتن سلفی راحت نیستند. مثلا یکنفر می گفت در ابتدا خمیردندان را از روی دندان خود پاک می کرده و سپس عکس می گرفته، اما به مرور به اپلیکیشن خو گرفته و به راحتی و بدون هیچ مقدمه ای تنها سعی می کند کاری را که از او خواستند سریع انجام دهد.

در بعضی تحقیقات، نیاز است تا محصول شرکت خریداری شده باشد. مثلا یک شرکت تولیدکننده نوشیدنی خواسته تا افراد از خود در حال خرید نوشیدنی آنها سلفی بگیرند،  تا متوجه شوند از کدام فروشگاه بیشتر خرید می کنند.

صاحب یک شرکت تبلیغاتی بزرگ که خود مشتری این شرکت واسط است می گوید:” حتی وقتی شرکت ها اسپانسر پروژه خاصی نمی شود بازهم اطلاعات مفیدی برای ارائه به کمپانی ها وجود دارد.”

شرکت های واسط خود نیز پروژه هایی را تعریف می کنند. مثلا  پروژه ای بعنوان “صبحانه چه میخورید؟ ” را تعریف کردند و نتایج نشان داد که گندم برشته بیشترین مصرف دارد و این موجب قرارملاقاتی با شرکت تولید کننده آن برای شرکت واسط شد.

Please Login to comment