مشکلات تعویض مفصل زانو

استخوان و مفاصل 18 فروردین 1395 بدون دیدگاه

مشکلات تعویض مفصل زانو

تعویض مفصل زانو: در این مطلب از بخش سلامت تاروت رنگی سعی کرده ایم در خصوص زانو و تعویض مفصل آن با شما صحبت کنیم. این مشکل ممکن است برای شما یا اطرافیانتان وجود داشته باشد. امیدواریم از این مطلب استفاده کنید.

مشکلات مفصل زانو از زبان دکتر مهدی پور جراح ارتوپدی

تعویض مفصل زانو چیست؟

دکتر مهدی پور :
تعویض مفصل زانو  به دو روش انجام می گیرد:
یا به صورت کلی یا به صورت قطعه ای انجام می شود، بدین معنا که ممکن است تمام قسمت زانو یا تنها قسمت هایی از زانو تعویض شود که روش دوم بیشتر در جوانان انجام می شود.

عمل تعویض مفصل زانو

چرا تعویض مفصل زانو انجام می گیرد؟

به گفته دکتر مهدی پور تعویض مفصل زانو برای افرادی که دچار آرتروز مفصل زانو یا ساییدگی شدید مفصل زانو شده اند که با درمان های رایج از قبیل فیزیوتراپی، دارو و تغییر روش های زندگی بهبود نیافته اند، انجام می شود.

آیا این عمل در ایران هم انجام می شود؟

جراح ارتوپدی اعلام کرد که جراحی تعویض مفصل زانو با موفقیت 80 درصدی در کشور انجام می شود، او در ادامه گفت که : تمام تجهیزات جراحی و امکانات در اختیار پزشکان ایرانی قرار دارد و پزشکان نیز نسبت به آخرین دستاوردها و نتایج تحقیقات آگاهی لازم را دارند، به گونه ای که کیفیت جراحی هایی که در کشور انجام می شود در حد جراحی های خارج از کشور است.

مشکلات زانو

مشکلات تعویض مفصل زانو:

مهدی پور عفونت را یکی از عوارض جراحی تعویض مفصل زانو دانست و گفت: عفونت یک عارضه ناخوشایند هر جراحی است که با پیشرفت های صورت گرفته درصد زیادی از عفونت ها قابل پیشگیری و درمان است، همچنین تشکیل لخته وریدهای عمقی پا یکی دیگر از عوارض این نوع جراحی است که خوشبختانه با دارو قابل پیشگیری است اما گاهی ممکن است موجب آمبولی ریه شود.
این جراح ارتوپدی با بیان اینکه انتخاب بیمار در نتیجه حاصل از جراحی تاثیر بسزایی دارد، اظهار کرد: بیمار باید به درستی انتخاب شود و سپس باید بیمار به خوبی توجیه شود که قرار است چه نوع جراحی را انجام دهد تا انتظار مناسبی از نتیجه جراحی داشته باشد، برای مثال بیمار باید توجیه باشد که بعد از جراحی تنها می تواند کارهای روزانه را انجام دهد و نمی تواند به تمرینات ورزشی خود ادامه دهد.

پورتال رنگی _ مشکلات تعویض مفصل زانو
منبع: سلام دکتر

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of