متن مصاحبه آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر

گوناگون ۰۳ خرداد ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

متن مصاحبه آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر

مصاحبه آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر : شما هم ممکن است سریال خانه سبز را به خاطر داشته باشید، سریالی با بازی خسرو شکیبایی، نادره خیرآبادی و… آتنه فقیه نصیری هم یکی از هنرمندان این سریال بود که در آن زمان سن کمی داشت و از آن زمان تا کنون با بازی در فیلمها و سریالهای زیادی ایفای نقش کرده است. یکی از آخرین سریالهای این هنرمند، سریال شمعدونی بوده است.

اخیرا شنیده شده که خانم فقیه نصیری به بیماری ام اس مبتلا شده است و در گفتگویی که با فرزاد حسنی در برنامه اکسیر داشته است به جزییات این بیماری اش پرداخته است که ما در این مطلب متن این مصاحبه را برای شما در نظر گرفته ایم. سایت پورتال رنگی برای این هنرمند با ارزش کشورمان آرزوی سلامتی و بهبودی دارد.

متن گفتگوی آتنه فقیه نصیری با فرزاد حسنی در اکسیر

آتنه فقیه نصیری بازیگر تئاتر، تلویزیون و سینما با حضور در قسمت نهم برنامه «اکسیر» با اجرای فرزاد حسنی رو در رو با مخاطبان تلویزیون از بیماری «ام اس» که مدتی است به آن دچار شده گفت.
متن مصاحبه آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر
وی اظهار داشت: دوسال پیش سر سریال «شمعدونی» به کارگردانی سروش صحت که قرار بود پلان کوتاهی بگیریم، هنگام ضبط، متوجه مشکلی در راه رفتنم شدم به طوری که نمیتوانستم در یک مسیر مشخص حرکت کنم، در نتیجه پلان خراب شد و تکرار کردیم؛ اولش فکر کردم سکته مغزی کردم که کج و کوله راه می روم.

این بازیگر ادامه داد: فردای آن روز به استخر رفتم و فکر کردم که باید ورزش کنم، اما اشتباه بزرگترم این بود که داخل آب داغ شدم که خیلی حالم را بد کرد و نمی دانستم که برای من سم است؛ کار به جایی رسید که بیرون از استخر زمین خوردم و به طور عجیب چند روز پشت سر هم زمین می‌خوردم و متاسفانه به خاطر تعهد کارم؛ به دکتر مراجعه نکردم و نتیجه آن این شد که تعادلم را به طور کلی از دست دادم.

بازیگر «سریال خانه سبز» افزود: ترسیده بودم و نمی دانستم چه اتفاقی برایم افتاده و در نهایت بعد از انجام «ام آر آی» و بستری شدن در بیمارستان، متوجه شدم که دچار بیماری «ام اس» شدم؛ شوکه شده بودم و باورم نمی‌شد چنین اتفاقی برایم افتاده، چیزی که ابتدا برایم خیلی سخت بود و نمی خواستم به هیچ عنوان انجامش بدهم این بود که دکترم می‌گفت باید سه روز یکبار آمپول تزریق کنم و بعد از تزریق آمپول آنقدر حالم بد می‌شود که در باید خانه بمانم و من به هیچ عنوان چنین زندگی را دوست نداشتم؛ دکترم گفت پس اگر کور و فلج برگشتی تقصیر خودت است و گوش به حرف دکترم نکردم و مجدد برگشتم سر کار «شمعدونی» تا کار به پایان برسد.
آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر
فقیه نصیری عنوان کرد: بعد از حدود یکسال که از زندگیم سپری شد و آمپولی هم نزدم، مجدد قبل از عید ،حمله ای به من شد که برایم غیر باور بود. الان برای اینکه فاصله بین حمله های این بیماری بیشتر شود؛ هفته ای یک آمپول «آونکس» می‌زنم.

وی با اشاره به اهمیت «انجمن ام اس ایران» گفت: خوشبختانه توسط برنامه «اکسیر» متوجه شدم که مراقبت های خوبی از بیماران «ام اس» توسط این انجمن می‌شود.

آتنه فقیه نصیری در پاسخ به این سوال فرزاد حسنی که هنرمندان معمولا تمایل ندارند بیماری خودشان را به طور علنی مطرح کنند تا مبادا فیلم و سریالی به آنها پیشنهاد نشود و شما چرا پذیرفتید گفت: خودم همین نگرانی را داشتم که با گفتن نام بیماری‌ام، تهیه کنندگان کمتر به سراغم بیایند و کمتر فیلم و سریالی پیشنهاد شود، اما پذیرفتم چون بازیگرم. من می خواهم آزاد باشم و راحت باشم از نگفتن حرف دروغ و اینکه مردم بدانند اگر در خیابان کج و کوله راه میروم مشکلم چیست.

این بازیگر درباره رسانه‌ای شدن ماجرای بیماری‌اش گفت: بعد از رسانه ای شدن خبر بیماری‌ام، ماجراهای زیادی برایم پیش آمد و تبدیل شد به یک شو؛ اما من نمی خواستم بیماری ام تبدیل به شو شود؛ خبرنگاری از من پرسید چرا سر کار نمی روی و من گفتم منتظر پیشنهاد خوب و متن و کارگردان خوب هستم و گفتند به طورحتم چون همه متن ها بد هستند یا حق و حقوق هنرمندان را نمی‌دهند یا سانسور وجود دارد کار نمی‌کنی؟ و برای آنکه حرف در دهانم نگذارند گفتم مریض هستم؛ و فقط چون نمی‌خواستم دروغ بگویم مجبور شدم اسم بیماری‌ام را بگویم.
مصاحبه آتنه فقیه نصیری
وی افزود: بعد از انتشار خبر بیماری ام چند پیشنهاد کاری داشتم که قبل از عید فرهاد آئیش برای کار تئاتر پیشنهاد همکاری دادند که نرفتم و بعد هم اسماعیل میهن دوست پیشنهاد فیلم سینمایی دادند که به خاطر بالارفتن از پله های مترو و مشکلات دیگر اتفاق همکاری میسر نشد و در نهایت به خاطر سریال سعید سهیلی برای ماه مبارک رمضان به دفتر این کارگردان رفتم و گفتم اگر می توانید مراعات حال من را بکنید مشکلی ندارم اما پاسخی ندادند و ترجیح دادند با من کار نکنند.

آتنه فقیه نصیری در پایان خاطرنشان کرد: نمی‌خواهم شعار بدهم و از صمیم قلبم می گویم که «ام اس» برای من یک نعمت بود و به زندگیم برکت داد؛ زیرا نگاه من را به زندگی و همه مسائل ناچیز آن تغییر داد و باید بگویم که اراده ام بیش از پیش شده و با قدرت به جلو می روم.

پورتال رنگی _ متن مصاحبه آتنه فقیه نصیری در برنامه اکسیر
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

loading...

دیدگاه بگذارید

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !