مصرف موز بعد از غذا ممنوع!

خواص خوراکی ها ۱۰ اسفند ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

مصرف موز بعد از غذا ممنوع!

موز یکی از انواع میوه ها است که از طرفداران زیادی نیز برخوردار است. به تازگی محققان دریافته اند که بعد از غذا نباید موز خورد؛ ما در این مطلب از دلنگاره جزییات این خبر را برای شما در نظر گرفته ایم.
دانشمندان به تازگی دریافتند که مصرف موز در صبح ها فواید بسیاری برای بدن دارد اما برای کاهش مضرات قند موجود در موز آن را با مواد غذایی خاصی باید مصرف کرد.

موز یکی از بهترین میوه هایی است که باید صبح ها و در وعده صبحانه مصرف شود اما در بررسی های دقیق تر نشان داده شده است که خوردن موز به عنوان صبحانه به تنهایی کافی نیست زیرا یک میوه تقریبا اسیدی است و فقط ۲۵ درصد آن قند است.

مصرف موز بعد از غذا ممنوع!

موز به عنوان یک منبع غنی از پتاسیم، منیزیم و فیبر شناخته شده است، علاوه بر اینها در موز قند نیز وجود دارد و که باعث می شود سطح قندخون در بدن تغییر کند. در ابتدا با مصرف موز احساس خوبی خواهد داشت اما به زودی احساس خستگی و گرسنگی می کنید.

هرگز موز را بلافاصله پس از غذا مصرف نکنید زیرا دوباره هم میل به غذاخوردن را در شما به وجود می آورد هم احساس خستگی خواهید کرد.

برای آنکه مصرف موز این عوارض را نداشته باشد بهتر است آن را به همراه یک چربی سالم یا چاشنی های غذایی مصرف کنید تا اسید موجود در موز خنثی شود و سرعت متابولیسم قند بدنتان کاهش پیدا کند.

خوردن موز در وعده صبحانه همراه کره بادام زمینی و یا دارچین می تواند قندخون را کاهش دهد و احساس کسالت و خستگی را از بین ببرد.

loading...

دیدگاه بگذارید

2 نظرات روشن "مصرف موز بعد از غذا ممنوع!"

سلام خسته نباشید حدیثه هستم از مازندران دانشجو ،میخواستم تجربه خودمرو از خوردن موز بعد غذا بنویسم .دیروز سوم خرداد در سلف خوابگاه ناهار خوردم بعد غذا موز. متاسفانه شکم من بعد ساعتی به شدت نفخ کرد دلپیچه گرفتم و حالم بد شدتا اینکه به دوستم گفتم ایشون گفتن نباید میخوردی بعد از غذا نباید فورا میوه بخوری مخصوصا موز بعد آب نارنج به من دادن گفتن این حالتو خوب میکنه که بعد از نیم ساعت بالا آوردم و همچنین نصفه شب دو بار بالا آوردم و صبح حالم خیلی خوب شد .حالا نمیدونم موز تا این حد بعد غذا… ادامه نظر »

مرسی عزیزم که تجربه تو نوشتی