چاپ مطالب یک نویسنده اسرائیلی در نشریه ایرانی!

اخبار و حوادث ۲۷ بهمن ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

چاپ مطالب یک نویسنده اسرائیلی در نشریه ایرانی!

در تازه ترین اخبار از دنیای سیاست و اجتماع در این مطلب از دلنگاره خبری برای شما همراهان عزیز در نظر گرفته ایم مبنی بر چاپ توهین های یک نویسنده اسرائیلی در نشریه ایرانی. با جزئیات این خبر همراه ما باشید.

مطالب یک نویسنده اسرائیلی در نشریه ایرانی!

 مطلبی از فقدان هویت در جامعه ایرانیان در کتاب اسرائیلی

کیهان که این روزها توجه زیادی به کارگزارانی ها دارد این بار یکی از نشریات نزدیک به این حزب را زیر نقد برده است: ماهنامه مهرنامه در شماره دی‌ماه اخیر خود در اقدامی بی‌سابقه اقدام به چاپ گزیده‌ای از کتاب یک نویسنده اسرائیلی کرده است. در این گزیده که توسط «غلامحسین میرزاصالح»  از عوامل منوچهر گنجی و جبهه نجات ملی نوشته شده، مطالب سخیفی درباره فقدان هویت در جامعه ایرانیان و ستایش نظریه داروین به چشم می‌خورد.

در این گزیده که برگرفته از کتاب «انسان هوشمند: تاریخ مختصر تکامل ابناء بشر»  نوشته «یووال نوح هواری» اسرائیلی است و به نقل از موسس فیس‌بوک به عنوان به اصطلاح «روایتی بزرگ از تاریخ تمدن بشر»، معرفی شده ایرانیان را به دلیل نداشتن ارزش‌ها، اسطوره‌‌ها و نظام قضایی و ساختار اجتماعی و سیاسی، ملتی واپس‌گرا دانسته است.

در این نوشته بدون اشاره به ملیت اسرائیلی نویسنده آن آمده است:

«چه خوشمان بیاید و چه نیاید ما عضو یک خاندان پدرسالارانه بزرگ و پرسروصدا هستیم که به آن میمون‌های ممتاز انسان‌نما می‌گویند. شامپانزه، گوریل، اورانگوتان از جمله منسوبان در قید حیات ما هستند. تنها شش میلیون سال قبل بود که یک میمون مونث صاحب دو دختر شد. یکی از این دو دختران جد اعلای شامپانزه شد و دیگری مادر بزرگ ما.»

شاید طی ۳۷ سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی این نخستین بار است که نشریه‌ای چاپ داخل، و با حمایت بودجه دولتی، گزیده‌ای از کتاب یک نویسنده رژیم صهیونیستی را چاپ می‌کند. ذکر این نکته ضروری است که غلامحسین میرزاصالح در سال ۶۸ به نویسندگان معارض انقلاب توصیه می‌کند که دوران جنگ مسلحانه با رژیم جمهوری اسلامی سپری شده، اینک زمان فعالیت‌های فرهنگی براندازانه از طریق انتشار کتب و نشریات روشنفکری است و نویسندگان ما مبارزه با نظام ایران را باید در قالب اقدامات فرهنگی جست‌وجو کنند.  بخش‌هایی از اعترافات غلامحسین میرزاصالح در کتاب «هویت»  توسط «نشر حیان» به مدیریت «مهدی خزعلی» در دهه ۷۰ به چاپ رسیده است.

Please Login to comment