معرفی و مشخصات کامل اپل واچ

گوناگون ۱۱ آذر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

معرفی و مشخصات کامل اپل واچ

ساعت اپل شبیه به هیچ کدام از دستگاه هایی که شرکت اپل ساخته نیست ولی تا جای ممکن سعی شده تعامل با ساعت اپل به آسانی استفاده از آیفون ویا کار با مک باشد. بنابرین شرکت اپل انواع جدیدی از انتخاب،مرور و ورود اطلاعات را ایجاد نموده است که تا حد بسیار زیادی مناسب برای دسگاه های کوچک تر که بر روی مچ دست پوشیده میشند است نتیجه تمامی این ها ،هم تجربه ای جدید از کار با ساعت اپل و هم تجربه روبرو شدن با اصالت همیشگی اپل خواهد بود!

تاج ساعت دیجیتالی! یک پیچ مدرن بر روی یک ویژگی سنتی

هر دستگاهی که اپل معرفی می کند یک قابلیت ورودی منحصر به فرد دارد.و این قابلیت در ساعت اپل تاج دیجیتالی نام دارد. در ساعت های مکانیکی، از قدیم الایام از تاج ساعت برای تنظیم زمان ساعت استفاده می شد. هم اکنون این تاج به ابزاری همه کاره برای روبرو شدن با مشکل بنیادین بزرگ کردن محتوا در صفحه کوچک این ساعت استفاده می گردد. زوم کردن مانند آیفون عملا در این دستگاه عملی غیر قابل انجام است بنابرین چرخاندن تاج دیجیتالی به شما اجازه خواهد داد در محتوا به راحتی حرکت کنید بدون اینکه دید شما بر روی صفحه نمایش از بین برود! می توانید در عکس ها زوم این یا زوم اوت کرده و در لیست ها بالا یا پایین بروید و یا تاج را مانند یک دکمه فشار داده تا به صفحه نخست ساعت خود برگردید.

اپل واچ

اپل واچ کاملا جدید، و کماکان آشنا

از زمانی که صفحه را با بالا آوردن مچ خود روشن می کنید شما در استفاده از ساعت اپل راحت خواهید بود.سیستم عامل ساعت حس تازه ای به شما خواهد داد اما از لحاظ بصری یادآور آنچه شما قبلا دیده اید است و تمامی حرکات مثل زوم کردن سویپ کردن به مانند قبل است. تمامی حرکات در محتوای ساعت روان و واکنش گرا می باشد و نظم تمامی برنامه ها ساده و به ترتیب است.همچنین یک تایپ فیس جدید برای خوانایی هرچه بیشتر توسعه یافته است.

اپل واچ فراتر از یک صفحه نمایش، نقطه مرکزی تجربه لذت بخش

صفحه نمایش رتینا که در ساعت هوشمند اپل قرار گرفته است نقطه مرکزی تمامی فعالیت های شما می باشد. تراکم پیسکلی در صفحه نمایش به قدری بالاست که شما هیچ مشکلی را در هنگام خواندن اعداد یا متن مورد نظر حتی در هنگام راه رفتن نخواهید داشت. تصاویر گرافیکی با بهترین کنتراست برای شما به تصویر کشیده می شوند و صفحه نمایش ساعت با باتری آن بسیار سازگاری دارد. در اکثر نسخه های ساعت نمایشگر توسط یاقوت کبوت محافظت می شود که همانند الماس یکی از محکم ترین سنگ های شفاف در کره خاکی می باشد. در نسخه اسپرت ساعت نیز شیشه مخصوص Ion-X وظیفه نگه داری از ساعت را بر عهده دارد.

مشخصات اپل واچ

اپل واچ و قابلیت تشخیص ضربه و فشار

علاوه بر این که ساعت هوشمند اپل قابلیت تشخیص ضربه را دارد با استفاده از سنسورهای خاصی قابلیت تشخیص فشار وارد شده بر روی صفحه نمایش ساعت را نیز در خود می بیند. تکنولوژی تاچ فشاری که بر روی این ساعت قرار گرفته با استفاده از الکترود های موجود در کناره های صفحه نمایش ، قابلیت تشخیص فشار وارد شده را بر روی آن دارد. با استفاده از تاچ فشاری و با نگه داشتن دست خود بر روی صفحه نمایش ساعت، قابلیت های مختلفی در برنامه های پیغام رسانی، موسیقی و تقویم برای شما باز می شود. علاوه بر این، این تکنولوژی به شما این امکان را می دهد تا صفحات مختلفی را برای ساعت خود انتخاب کرده و یا آدرس مکان مورد نظر را در نقشه های اپل جستجو کنید. می توان گفت که تاچ فشاری بعد از مالتی تاچ یکی از موارد انتقلابی در زمینه صفحات لمسی می باشد.

اپل واچ و کسب اطلاعات لازم با نگاهی کوچک به ساعت

از قرن نوزدهم و از زمانی که ساعت‌های مچی اختراع شده اند شما با یک نگاه می توانستید به زمان دسترسی داشته باشد. با اپل واچ شما با یک نگاه نه تنها از زمان کنونی خود اطلاع می یابید بلکه می توانید اطلاعات بسیار بیشتری را نیز کسب کنید. برنامه های مختلفی برای چنین مواردی در نظر گرفته شده که با یک نگاه کوچک اطلاعات زیادی را از وضعیت کنونی ساعت و محتوای مورد نظر به شما می دهد. برای مثال با بالا کشیدن دست خود بر روی ساعت، شما به راحتی از وضعیت آب و هوای چند روز آینده با خبر می شوید، موقعیت کنونی خود را بر روی نقشه پیدا می کنید و از رویداد های آینده مطلع می شوید. شما به راحتی می توانید با شخصی سازی ساعت خود به اطلاعات بیشتری دست یابید.

بخش نوتیفیکیشن اپل واچ ، برنامه خود را ببینید و احساس کنید

با توجه به این که این ساعت به آیفون شما متصل می شود، ساعت هوشمند اپل علاوه بر گفتن زمان دارای ویژگی های دیگری نیز است. شما با وصل کردن ساعت به آیفون خود از جدیدترین برنامه های پیش رو آگاهی خواهید داشت و جدیدترین پیغام ها،تماس ها و ایمیل ها را در بخش نوتیفیکیشن ساعت دریافت خواهید کرد. قابلیت جواب دادن به تماس و رد کردن آن نیز در این ساعت گنجانده شده است. از آن جایی که اپل واچ بیشتر سعی داشته تا کار کاربران را راحت تر کند با یک ضربه ساده می توانید نوتیفیکیشن های ساعت را مشاهده کنید. به جز موارد ذکر شده، قابلیت دیدن ملاقات ها و رویداد های تقویم و همچنین مکان یابی نیز در بخش نوتیفیکشن قرار گرفته شده است.

معرفی اپل واچ

سرویس صوتی Siri، سریع تر و مفید تر از همیشه

با داشتن ساعت هوشمند اپل همیشه می توانید به سرویس صوتی Siri متصل باشید. کافیست مچ دست خود را بالا آورده و عبارت Hey Siri را بگویید سپس می توانید از قابلیت های مختلف این سرویس از جلمه دریافت اطلاعات نقشه به صورت لحظه ای استفاده کنید. علاوه بر گفتن عبارت مورد نظر فشار دادن دکمه ی تاج دیجیتالی نیز این سرویس را فعلا می کند. شما با استفاده از صدای خود می توانید به رویداد های آینده دسترسی داشته باشید؛ می توانید هر لحظه از نقشه صوتی استفاده کنید و بدون حتی نوشتن یک کلمه پیغام مورد نظر را برای دوستان خود بفرستید.
پیغام هاشما می توانید بدون نوشتن حتی یک کلمه برای دوستان خود پیغام بفرستید . کافیست به سیری بگویید به فرد دلخواه شما پیغام بفرستید و بعد پیغام را برای سیری بخوانید .
قدم به قدم از این به بعد برای یافتن مسیر خود و یا رفتن به مکانی دیگر سختی نخواهید کشید کافیست به سیری بگویید به کجا می خواهید بروید سپس مسیری که باید طی کنید را قدم به قدم در برنامه نقشه اپل واچ ببینید .
رویدادهابا استفاده از اپل واچ می توانید به راحتی از برنامه روزانه خود با خبر شوید . کافیست از سیری بپرسید که امروز قرار هست چه کارهایی انجام دهید تا او به شما یادآوری کند .

راه جدید اپل در استفاده از تکنولوژی و ارتباط آن با بشریت

اپل با استفاده از تکنولوژی که نام آن را Taptic Engine گذاشته است هنگام دریافت نوتیفیکیشن جدید به شما پاسخ لمسی می دهد. بدین صورت که شما هنگام دریافت اخطار یا نوتیفیکیشن جدید ضربه ای کوچک را بر روی مچ دست خود احساس خواهید کرد. در واقع این قابلیت به شما امکان استفاده از تکنولوژی را به عنوان یک حس لامسه می دهد. از قابلیت های دیگر این تکنولوژی می توان به ارتباط با دیگر دارندگان ساعت هوشمند اپل و فرستادن ضربان قلب خود برای دیگران اشاره کرد.

قیمت اپل واچ

حسگر ضربان قلب در اپل واچ

مچ دست انسان یکی از بهترین مکان هایی است که می تواند در مورد وضعیت سلامتی شما آگاهی دهد. در پشت قاب ساعت، حسگر ضربان قلب با چراغ LED قرار گرفته که در طول روز و به صورت اتوماتیک ضربان قلب شما را اندازه گیری می کند و شما را از وضعیت سلامتی خود آگاهی می سازد.
مکان یاب علاوه بر حسگر ضربان قلب، اپل واچ از GPS نیز به عنوان یک وسیله سنجش میزان سلامتی استفاده می کند. با این کار مصافت های طی شده شما برای مثال با دوچرخه اندازه گیری می شود.
شتاب سنج حسگر شتاب سنج ساعت نیز حرکات بدن شما را زیر نظر می گیرد، تعداد قدمان شما را می شمارد و میزان کالری مصرف شده در طول روز را نیز اندازه گیری می کند.

اپل واچ و طراحی یک کامپیوتر بر روی چیپستی بسیار کوچک

محدودیت های بزرگ در زندگی در اکثر مواقع با راه حل های خلاقانه رفع می شود. چیپست به کار رفته در ساعت هوشمند اپل نیز یکی از این موارد است. این چیپست با اندازه ای که دارد به طوری درون ساعت قرار گرفته که می تواند کار های بسیار بزرگی را انجام دهد. اپل با ساختن مدل های متنوع و کانسپت های جدید نهایتا توانست چیپست را در درون ساعت قرار دهد. تنظیم کردن یک سیستم کامپیوتری بر روی یک چیپست کار بسیار دشواری است که نشان از مهندسی برتر این کمپانی دارد.

امکانات اپل واچ

با اپل واچ شبانه شارژ کنید، در تمام روز استفاده کنید

شما می خواهید از ساعت هوشمند اپل در تمام روز استفاده کنید بنابراین اپل ساعتی را طراحی کرده که می تواند تا ۱۸ ساعت به طور مداوم کار کند. در واقع اپل طوری ساعت هوشمند خود را طراحی کرده که حتی در محیطی تاریک نیز بتوانید به راحتی ساعت را شارژ کنید. کافیست تا شارژر ساعت را نزدیک قاب پشتی برده و شارژر به صورت اتوماتیک به آهن ربای موجود در پشت ساعت متصل می شود. این قابلیت با استفاده از تکنولوژی MagSafe اپل به دست آمده است.

پورتال رنگی _ معرفی و مشخصات کامل اپل واچ
منبع: applewatch.ir

برچسب ها

Please Login to comment