معرفی یک قرص برای رفع جای جوش

پوست و مو 06 تیر 1396 بدون دیدگاه

معرفی یک قرص برای رفع جای جوش

ما در بخش سلامت پورتال رنگی سعی می کنیم مطالب بروز در حوزه پزشکی و سلامت را برای شما کاربران عزیز گردآوری کنیم و در این مقاله برای شما خبری درمورد از بین بردن جای جوش را گرداوری کرده ایم. با ما همراه باشید.

جای جوش‌ها را به کمک این دارو محو کنید

فعالیت غدد چربی پوست و مسائل ژنتیکی در پیدایش آکنه نقش دارند

یک متخصص پوست و مو در خصوص علل ایجاد جوش در ناحیه صورت، پشت و بازوها و راه‌های درمان آن توضیحاتی را ارائه داد.

گستری متخصص پوست و مو در خصوص عوامل موثر در بروز آکنه (جوش‌های غرور جوانی) اظهار کرد: فعالیت غدد چربی پوست (غدد سباسه) و مسائل ژنتیکی در پیدایش آکنه نقش دارند.

معرفی یک قرص برای رفع جای جوش

وی بیان کرد: در افرادی که پوست‌های چرب دارند جوش‌های غرور جوانی مشاهده می‌شوند، به طور معمول این جوش‌ها از سنین بلوغ و با ترشح و فعالیت هورمون‌های جنسی شروع می‌شوند که با افزایش ترشح این هورمون‌ها چربی پوست بیشتر می‌شود و زمینه را برای بروز آکنه در افرادی که مستعد هستند، فراهم می‌کند.

این متخصص پوست و مو عنوان کرد: البته برخی اوقات در سن ۲۵ سالگی برای نخستین بار جوش‌ها بروز پیدا می‌کنند.

گستری محل شایع جوش‌ها را نواحی دانست که غدد چربی تراکم و تمرکز بالایی در آن مناطق دارند مانند صورت و به خصوص قسمت مرکزی آن مانند پیشانی، بینی، گونه و چانه، پشت، بازو‌ها و افزود: آکنه دارای شدت‌های مختلفی است و در فرم‌های ملایم، متوسط و شدید دیده می‌شود.

وی تاکید کرد: آکنه به صورت برجستگی‌های قرمز رنگ در سطح پوست مشاهده می‌شود که گاهی اوقات چرکی بوده و در برخی اوقات عمق این ضایعات بیشتر است، همچنین در فرم‌های خفیف معمولاً جای جوش بر روی سطح پوست باقی نمی‌ماند، ولی در فرم‌های متوسط و شدید اغلب اِسکار (جای جوش) بر روی سطح پوست دیده می‌شود.

این متخصص پوست و مو تصریح کرد: اسکار یا جای جوش به صورت سوراخ یا فرورفتگی در سطح پوست مشاهده می‌شود که در برخی از مواقع گوشت اضافی و برجستگی به خصوص در ناحیه پشت و بازو‌ها در افرادی که مستعد ابتلا به کِلوئید یا گوشت اضافی هستند، ایجاد می‌کند.

گستری با بیان اینکه آکنه در ناحیه پشت در مردان از شیوع بیشتری برخوردار است، اظهار کرد: در ناحیه پشت و بازو‌ها اِسکار به صورت برجستگی‌هایی بوده که در واقع درمان آن‌ها سخت و با افزایش بافت کلاژن و فیبروز پوست همراه است.

وی افزود: در مواقعی که آکنه فرم ملایم تا متوسط دارد توسط پزشک محلول‌های آنتی بیوتیک موضعی یا دارو‌هایی تجویز می‌شوند که تراکم پروپیونی باکتر (propioni bacter) (باکتری موثر در مکانیزم آکنه) را در سطح پوست کاهش می‌دهد. همچنین گروهی دیگر از این دارو‌ها ترشح غدد چربی در سطح پوست را کاهش می‌دهند.

این متخصص پوست و مو دارو‌های ضد آکنه را شامل دارو‌های موضعی محلول‌های الکلی، کِرِم‌های لایه بردار یا ضد جوش با مکانیزم‌های مختلف دانست و عنوان کرد: در مواقعی که آکنه دارای شدت متوسط و شدید است دارو‌های خوراکی نیز توسط پزشک تجویز می‌شود. از جمله دارو‌های موثر روی باکتری جوش می‌توان به «تترا سایکلین» یا «داکسی سایکلین» اشاره کرد.

گستری تاکید کرد: آکنه با افزایش سن بیمار خود به خود بهبود پیدا می‌کند، ولی جای جوش‌ها باقی می‌ماند؛ بنابراین بیمار ناگزیر است که برای از بین بردن اِسکار از لیزر و درمان‌های پیچیده‌ای استفاده کند و این درمان‌ها در بهترین شرایط تنها ۶۰ تا ۷۰ درصد میزان موفقیت دارد.

وی تصریح کرد: جوش‌ها به خاطر تغییر فرمی که در روی پوست ایجاد می‌کنند به خصوص در افراد جوان آزار دهنده هستند. درمان در جهت این است که فرد چنین جوش‌هایی نزند حتی اگر بیمار جوش هایش را دستکاری نکند در موارد شدید که ضایعات نواحی عمقی پوست را درگیر می‌کنند حتی بدون دستکاری این جای جوش باقی می‌ماند.

این متخصص پوست و مو گفت: در سال‌های اخیر برای درمان فرم‌های شدید آکنه از قرص‌های «ایزوترتینوئین» با نام تجاری آکوتان استفاده می‌شود. این قرص از ترکیبات ویتامین A خوراکی است.

گستری بیان کرد: قرص «ایزوترتینوئین» عوارض قابل توجهی دارد، ولی تحت نظر پزشک این عوارض قابل کنترل بوده و از ایجاد اِسکار جلوگیری می‌کند. در شروع درمان بیمار آزمایش می‌دهد و سپس هر ۲ ماه یکبار این آزمایش تکرار می‌شود.

وی عنوان کرد: از عوارض قرص آکوتان می‌توان به افزایش چربی خون یا اختلال در آنزیم‌های کبدی اشاره کرد. مردان جوانی که در ناحیه پشت و بازو دارای جوش‌های زیاد هستند و نمی‌توان برای درمان آن‌ها از دارو‌های موضعی استفاده کرد در این مواقع از دارو‌های آنتی بیوتیک خوراکی یا آکوتان کمک گرفته می‌شود.

این متخصص پوست و مو اظهار کرد: در برخی اوقات افراد به علت مصرف کِرِم‌های آرایشی دچار آکنه می‌شوند. در نتیجه اشخاص باید از لوازم آرایشی فاقد چربی استفاده کنند. همچنین احتمال بروز جوش در کسانی که با روغن و مواد نفتی سر و کار دارند، زیاد است.

گستری یادآور شد: مصرف دارو‌های کورتون خوراکی یا تزریقی در طولانی مدت، دارو‌های هورمونی که برخی از افراد در باشگاه‌های بدنسازی مصرف می‌کنند و قرص‌های ضد سل نیز می‌تواند سبب پیدایش جوش در افراد شود.

معرفی یک قرص برای رفع جای جوش

5 علت مهم جوش زدن را بشناسید

شما یکی از ۵۰ درصد افراد بدشانس هستید

چه اتفاقی می افتد: نیمی از خانم ها در سال های جوانی مشکل جوش صورت دارند. جوش های صورت اغلب در اثر تغییرات هورمونی دوران بلوغ، دوران بارداری، قبل از یائسگی و اوایل یائسگی و همچنین وقتی از روش های کنترل بارداری استفاده می کنید اتفاق می افتد.

این جوش ها چه شکلی هستند: جوش ها روی صورت جوان ها معمولا در منطقه T صورت و در بزرگ سالان بیشتر روی پیشانی، گردن و قسمت پایین صورت ظاهر می شود. اما بدترین جوش ها درست قبل از دوره قائدگی ظاهر می شود.

چه کار باید کرد: متخصص پوست می تواند برای درمان سریع به قسمتی که جوش دارد کورتیزون آرام کننده التهاب تزریق کند. برای جلوگیری از ایجاد چنین جوش هایی در آینده دکترتان با شما در مورد spironolactone صحبت می کند، یک نوع داروی خوردنی که مانع ایجاد هورمون های androgen که اغلب باعث به وجود آمدن جوش های بزرگسالی هستند می شود.

شما در جستجوی اکسیر جوانی هستید

چه اتفاقی می افتد: محصولات بی شماری برای مقابله با نشانه های افزایش سن وجود دارد، اما استفاده از چند محصول در یک زمان عاقبت ممکن است منجر به جوش صورت شود. علاوه براین تعداد زیادی از محصولات جوان کننده مقدار زیادی مرطوب کننده دارند که خشکی پوست در اثر افزایش سن به وجود می آید را از بین ببرند، و درنتیجه اگر پوستی مستعد جوش زدن داشته باشید این محصولات ممکن است تمام منافذ پوستتان را مسدود کنند.

این جوشها چه شکلی هستند: در این صورت شما نه تنها پوستی جوش دار دارید بلکه پوستتان به طرز غیرعادی براق خواهد شد.

چه کار باید کرد: اگر پوستی مستعد جوش زدن دارید، دنبال محصولاتی باشید که «فاقد چربی» هستند یا non-comedogenic” باشید و هر دو را همزمان استفاده نکنید. همچنین از محصولاتی که در ترکیباتشان این مواد وجود دارد استفاده نکنید چون جوش ها را بدتر می کنند موادی مثل: lanolin، squalene، الکل ها (isopropyl myristate)، روغن ها (روغن معدنی، روغن نارگیل، روغن) و sodium lauryl sulfate.

شما جوش بزرگسالی ندارید

چه اتفاقی می افتد: این خبر خوبی است. شما جوش بزرگسالی ندارید! و اما خبر بد: ممکن است دچار ورم پوست perioral بشوید، شرایط پوستی که بین زنان میانسال عادی است و اغلب اوقات با جوش اشتباه گرفته می شود. متخصصین واقعا دلیل آن را نمی دانند، اما این بیماری یک نوع rosacea است، که با موارد زیر در ارتباط است: استفاده طولانی مدت از کرم های استروئید موضعی و اسپری های استروئید درمانی تنفسی، و همچنین استفاده بیش از حد از کرم های سنگین پوست، پوست تحریک شده و خراشیده شده، و از همه عجیب تر استفاده از خمیردندان حاوی فلوراید.

این جوش ها چه شکلی است: جوش ناهموار و قرمز رنگ اطراف دهان و قسمت پایینی صورت. این جوش می تواند ظاهری خراشیده و شبیه زخم نیز داشته باشد.

چه کار باید کرد: متخصصین پوست معمولا این گونه از جوش ها را با تجویز یک نوع آنتی بیوتیک یا ضد التهاب درمان می کنند.

وظایف و مسئولیت های بزرگسالی شما را در هم شکسته است

چه اتفاقی می افتد: استرس و اضطراب باعث می شود میزان cortisol افزایش پیدا کرده و نتیجه افزایش تستسترون و نیز جوش دار شدن پوست می باشد. همچنین خوراکی های با نام کاهش دهنده استرس که زندگی ماشینی بهتان عرضه می کند (مثل نوشابه های قوطی، بسته اسمارتیز M&Ms) نیز کمکی نمی کند و با شاخص بالای glycemic حتی می توانند جوش ها را بدتر کنند.

این جوش ها چه شکلی هستند: اینها معمولا شبیه جوش هایی هستند که در دوران بلوغ داشتید: سفید، قرمز و در سراسر بدن که اغلب به صورت دسته ای ظاهر می شوند اعصاب شما را بهم می ریزند.

چه کار باید کرد: پمادهای موضعی با ترکیبات بنزویل پروکسید benzoyl peroxide و سالیسیک اسید salicylic acid که استانداردهای طلایی برای درمان جوش های بلوغ هستند برای جوش های بزرگسالی مضرند. چون این ترکیبات اغلب باعث خشکی پوست شده که این برای خانم هایی که سن بالاتری دارند باعث از دست دادن رطوبت و پیری پوست می شود. برای درمان این جوش ها از محصولات ضد جوش با غلظت پایین تر عناصر فعال بازکننده جوش یا محصولات ضعیف تر استفاده کنید و سعی کنید شب ها زودتر به رختخواب بروید.

شما جدیدا میز توالت شخصی خود را تهیه کرده اید

چه اتفاقی می افتد: خانم ها میز توالت اختصاصی برای خود دارند و بدین معنی است که آنها بیشتر از گذشته به ظاهر خود اهمیت می دهند. بیماران بزرگسال با مشکلات پوستی اغلب اوقات وقت زیادی را جلوی آینه می گذرانند که سعی می کنند خودشان جوش ها در آورده و یا به صورت افراطی از محصولات مختلف استفاده می کنند.
این جوش ها چه شکلی هستند: جوش های قرمز، ورم کرده و دارای چربی و چرک و گاها زخم شده. به خاطر اینکه بازسازی پوست در سنین بالاتر به کندی اتفاق می افتد، جای جوش ها کنده شده مدت زمان زیادی برای بهبود لازم دارد و احتمال دارد جای انها برای همیشه باقی بماند.

چه باید کرد: برای درمان این جوش ها راهی وجود ندارد جز صبر کردن و باید مراقب باشید که دست خود را نزدیک صورت خود نبرید! همچنین خودسرانه از محصولات مختلف استفاده نکرده و در این مورد با پزشک متخصص مشورت کنید.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of