مفاهیم ناراحت کننده از تور عروس را شنیده اید؟

روانشناسی ۲۱ شهریور ۱۳۹۶ بدون دیدگاه

مفاهیم ناراحت کننده از تور عروس را شنیده اید؟

دختران ما امروز کارهایی را انجام می دهند که پروسه ای طولانی مدت از همگانی شدن و تثبیت در ذهن جامعه را طی کرده اند. هر کاری که در مراسم عروسی خود انجام می دهید، از لباسی که انتخاب می کنید گرفته تا این که چه کسی دست شما را در دست داماد خوشبخت بگذارد، همه و همه پر از مفاهیم مرد سالارانه ایست که طی صدها و شاید هزاران سال ملکه ی ذهن ما شده اند.

البته که دانستن این موضوع مانع از تمنای شما برای اجرای این سنت ها نمی شود. مثلا پوشیدن تور توسط عروس در روز عروسی، همیشه کنجکاو بوده ام که این سنت از کجا نشأت گرفته است؟ صرفنظر از زیبایی و دلربا بودن آن، تورها می توانند مشکل قدیمی گریه ی عروس را هنگام پیوستن به خانواده ی جدیدش بپوشانند. در حالیکه داماد به سختی تلاش می کند تا احساساتی نشود، اشکی که از گونه ی عروس جاری می شود از دید مهمانان مخفی می ماند. جالب این که سنت انداختن تور روی سر حتی از لباس سفید عروسی هم قدیمی تر است.

گفته می شود که این سنت بخشی از فرهنگ یونان و مردم روم باستان بوده است تا شر سایه ی ارواح خبیث را از سر عروس کم کند. طبق اعتقاد آنها پوشاندن صورت عروس باعث استتار آنهاست و همراهان عروس به عنوان طعمه های شیطان وی را همراهی می کنند. پس از مدتی معنای تور تحت تأثیر مضامین مذهبی قرار می گیرد.

مفاهیم ناراحت کننده از تور عروس را شنیده اید؟

در بسیاری از ادیان از جمله مسیحیت و یهودیت تور سفید نماد نجابت و فرمانبریست. همچنین برداشتن تور از صورت عروس توسط داماد نشانه ی انتقال مالکیت او از پدر به همسر است. در برخی از کتاب های تاریخی آمده است که از تور برای تار کردن دید و در نتیجه محدود کردن حرکت عروس استفاده می شده است.

این مسئله باعث کاهش احتمال فرار عروس از ازدواجی احتمالا اجباری می شده است. اینگونه برمی آید که لباس های عروس دنباله دار نیز برای ممانعت از فرار طراحی شده اند. حتی همراهی پدر عروس هنگام پیوستن وی به داماد نیز به خاطر کمبود دید عروس بوده است.

بله، در سال ۲۰۱۷ انجام این سنت ها دیگر برای این دلیل صورت نمی پذیرد. بنابراین اگر قصد پوشیدن تور در مراسم عروسی خود را دارید بهتر است تا قبل از مراسم، زیبایی آن روی صورت خود را بیازمایید. بعید می دانم که در سال ۲۰۱۷ میلادی نیازی به مانع فرار داشته باشید.

نکات مهم انتخاب تور عروس

برخی می‌گویند که عروس‌ها ۲ نوع هستند: عروس‌هایی که بیشتر به مدل موهای خود اهمیت می‌دهند و آنهایی که تاج و تور را بیشتر می‌پسندند. عروس‌های مورد اول ترجیح می‌دهند تمرکز بر روی مدل موی آن‌ها باشد، آن‌ها دوست دارند که تور را فقط به موهای جمع شده، پیچ خورده و دور از صورت خود ببندند. سپس آنها را پس از مراسم، از روی موهایشان برمی‌دارند.

یک عروس با تور، می‌خواهد که تور خود را در سراسر مهمانی نگه دارد. عروس‌های با تور سر، مدل مو را به عنوان الویت دوم می‌بینند، چراکه فقط برای پف دادن تور سر ضروری می‌باشد. مهم نیست که چه حالتی را بیشتر قبول دارید، در هر صورت شما تور و مدل مویی را می‌خواهید که بهترین چهره و ظاهر را به شما بدهد.

فرم صورت خود را بشناسید

هشت شکل بنیادی صورت عبارتند از: بیضی، گرد، کشیده، قلب، لوزی (الماسی)، مربع (چهار گوش)، مستطیل و مثلث. چهار شکل اول، نرم و منحنی هستند، درحالیکه چهار شکل آخر، زاویه‌ها و گوشه‌های بیشتری دارند. برای تعیین شکل صورت خود، موهایتان را از روی صورتتان کنار زده و لبه و ضلع بیرونی را بررسی کنید. در اینجا مدل موها متناسب با نوع صورت بیان می‌شود:

– اگرصورت شما بیضی است، طول صورت نصف عرض آن می‌باشد. این صورت متعادل و متناب است. هر مدل مویی به صورت بیضی می‌آید، پس می‌توانید انواع مدل‌ها را امتحان کنید.
– اگر صورت شما گرد است، درازا و پهنای صورت یکی می‌باشد. از بینی به عنوان نقطۀ مرکزی استفاده کنید. مدل موهایی برای این شکل صورت در نظر بگیرید که بلند باشند. ریختن مو به جلوی شانه یا جمع کردن آن در پشت، هر دو مناسب صورت‌های گرد می‌باشند. هرگز موها را کوتاه و مدل پسرانه نکنید، چون صورتتان را بزرگتر نشان خواهند داد.

مفاهیم ناراحت کننده از تور عروس را شنیده اید؟

– اگر صورت شما کشیده است، علاوه بر پیشانی، چانه هم بلند و دراز می‌باشد، برای همین صورت خسته دیده می‌شود. به خاطر درازی و کشیدگی صورت، استخوان گونه فاقد برجستگی می‌باشد. صورت کشیده مانند صورت بیضی دراز می‌باشد. بسیاری از صورت‌های کشیده با صورت‌های بیضی اشتباه گرفته می‌شوند، شما می‌توانید ببینید که صورت کشیده، طول مضاعف دارد.
– اگر صورت شما به شکل قلب است، شما فک باریک و گونه و پیشانی پهن دارید. در این شکل از صورت، بلندی مو بهتر است تا چانه باشد، چون باعث می‌شود قسمت فک، پهن‌تر و در نتیجه متناسب با سایر قسمت‌های صورت دیده می‌شود. موهای بلند هم برای این شکل صورت، بد نیستند، اما نباید در بالای سرتان تاج درست کنید. مدل پسرانه اصلاً مناسب این شکل صورت نمی‌باشد.
– اگر صورت شما لوزی یا الماسی است، گونه‌ها پهن و پیشانی باریک و هم اندازه با پهنای فک می‌باشد. این شکل صورت، برای انواع مدل‌ موها مناسب می‌باشد. پس راحت باشید و هر مدلی را امتحان کنید. فقط مراقب باشید تا گونه‌های زیبایتان را پدیدار کرده و آنها را با موهایتان نپوشانید. اگر می‌خواهید موهایتان را کوتاه کنید، از آرایشگر خود بخواهید قسمت گردن را حجیم‌تر کرده تا متناسب با گونه‌هایتان باشد.
– اگر صورت شما مربعی (چهارگوش) است، طول و عرض صورتتان یکی بوده و نسبت به صورت گرد، زاویه دارتر می‌باشد. موی متوسط به کوتاه، برای این شکل صورت مناسب می‌باشد، همینطور موهای فردار و یا موج‌دار. مدل چتری در صورت‌های مربعی شکل بسیار زیبا می‌شوند. برای این شکل صورت، موی بلند و صاف مناسب نمی‌باشد. موی کوتاه که بالا یا پایین‌تر از فک قرار بگیرد، در این صورت‌ها خیلی زیبا می‌شود؛ اما بهتر است درست در قسمت فک نباشد چون صورت را پهن‌تر نشان خواهد داد.
– اگر صورت شما مستطیل است، طول صورت شما بیشتر از عرض آن می‌باشد. در واقع آن شبیه به صورت مربع شکل اما درازتر از پهنایش، می‌باشد. مدل موهایی که بلندی متوسط و نسبتاً کوتاه داشته باشند را انتخاب کنید. مدل خرد می‌تواند زوایای صورت را کمتر کند. پس به آرایشگر خود بگویید موهایتان را به ویژه در اطراف صورتتان، خرد کوتاه کند. برای این شکل صورت، موهایتان را هرگز بلند نکنید، چون صورت شما را درازتر نشان خواهد داد.
– اگر صورت شما مثلثی (سه گوش) است، دارای برجستگی خاصی می‌باشد. این شکل صورت شبیه صورت قلبی شکل بوده، اما با خط‌ها و لبه‌های واضح‌تر و گوشه‌دارتر. این شکل صورت استخوان گونه را برجسته، فک را گرد و چانه را باریک و مشخص نشان می‌دهد. در صورت سه گوش، بلندی پیشانی با قسمت پایین صورت متناسب می‌باشد.

متناسب با صورتتان، مدل تور را انتخاب کنید

هنگامیکه مدل‌های مو و تور سر را جستجو می‌کنید، یک قاعدۀ خوب برای به خاطر داشتن «جذب تضادها» می‌باشد.
– اگر شما به اندازۀ کافی خوش شانس هستید که صورت بیضی شکل یا لوزی (الماسی) داشته باشید، به شما تبریک می‌گویم. شما کاملاً متقارن و متناسب هستید، بنابراین انتخاب‌های شما نامحدود می‌باشند.
– برای یک صورت کامل گرد، یک تور که در طرفین صورت پایین بیاید، مناسب می‌باشد. به عنوان مدل موی عروسی شما، مدل باب فریم صورت بهترین انتخاب می‌باشد.
– برای یک فک چهارگوش (مربع شکل) رشته‌های پیچیدۀ مناسب می‌باشند. در این حالت، یک تور بلندتر نسبت به تور کوتاه گسترده، بهتر خواهد بود. بسیاری از مردم اعتقاد دارند که این نوع از خط فک یک ویژگی قابل توجه بوده و یک عروس با اعتماد به نفس بالا می‌خواهد که آن را نشان دهد.
– اگر شما صورتی کشیده دارید، به دنبال یک تور آبشاری که با یک تاج یا کلاه پهن و یا تاج گل جور است، باشید. از مدل موی انباشته، دوری کنید، زیرا آن مدل مو، صورت شما را درازتر نشان می‌دهد.
– اگر شما صورتی به شکل قلب یا مثلثی (سه گوش) داشته باشید، بهتر است به خط فک خود را پهن‌تر نشان دهید. نظر باینکه بیشتر تورها بیش از حد برای شما انباشته هستند، بهترین انتخاب موی درست شده در پشت سر می‌باشد، جایی که پهنا در پشت خط گردن نشان داده شود، به طوریکه برای موها، یک گیس پشت سر خوب به نظر می‌رسد.
– در یک صورت مستطیلی شکل از امتحان کردن تورهای حجیم‌تر نترسید، این حالت پف‌دار باعث می‌شود که صورت شما، بیشتر متقارن و متناسب به نظر برسد. برای این حالت صورت، موی در یک طرف جمع شده، مناسب نمی‌باشد.

زندگی رنگی با پورتال رنگی

Please Login to comment