مناسب ترین حالت خوابیدن برای سلامت کمر، زانو و گردن - پورتال رنگی

استخوان و مفاصل ۲۲ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

حالت خوابیدن برای سلامت کمر، زانو و گردن

خواب برای سلامت بدن هر انسانی مفید است و زمانی مفیدتر خواهد بود که روش درست خوابیدن را بلد باشیم تا بتوانیم بدون اینکه به کمر، گردن و زانوی خود آسیب وارد کنیم بخوابیم. در این مطلب انواع حالت برای خوابیدن را برای شما معرفی کرده ایم که امیدواریم برایتان مفید باشد. با ما تا پایان همراه باشید.
باید بدانید که یکی از مهم‌ترین مواردی که در سلامتی نقش مهمی دارد وضعیت صحیح قرارگیری بدن در حالت‌های مختلف به خصوص هنگام خوابیدن و استراحت است. که موضوع اصلی این مطلب از پورتال تاروت است. دلیل اینکه چرا به این مطلب پرداخته ایم آن است که اهمیت درست خوابیدن از آنجا معلوم می‌شود که عدم توجه به این مساله در درازمدت فرد را دچار مشکلاتی از قبیل کمردرد، زانو درد، گردن درد و… می‌کند.
مناسب ترین حالت خوابیدن

مدل های مختلف خوابیدن

دکتر وحرد ولی‌پور دکترای فیزیولوژی می گوید که حالت‌های ناصحیح خوابیدن علت بسیاری از دیسک‌ های گردن  است، افزود: حالت‌های خوابیدن به سه حالت به پهلو خوابیدن، طاق باز و دمر خوابیدن تقسیم می‌شود که بهترین روش طاق باز است.

نوع اول ) حالت دمر خوابیدن

وی با اشاره به اینکه دمر خوابیدن‌ همان حالت درازکش رو به پایین است، بیان کرد: این روش در هر حالت باعث ایجاد مشکل در بدن می‌شود و در این حالت نه تنها به قفسه سینه فشار وارد می‌شود بلکه کمر نیز دچار آسیب می‌شود.

نوع دوم) حالت طاق باز خوابیدن

روش طاق باز‌ همان حالت درازکش رو به بالاست که در این حالت کمترین فشار به قفسه سینه وارد می‌شود و در این حالت شکم و سینه رو به بالا قرار می‌گیرد. در حالت طاق باز هیچ مشکلی برای بدن به وجود نمی‌آید.

همچنین بخوانید:  داروی خانگی برای تسکین درد و بازسازی مفاصل و تاندون ها

مناسب ترین حالت خوابیدن برای سلامت کمر، زانو و گردن

نوع سوم) حالت خوابیدن به پهلو

معمولاً دراز کشیدن به پهلوی سمت راست بهتر از خوابیدن به پهلوی چپ است و اگر شخصی به دلیل مشکلات خاصی نتواند به سمت راست بخوابد می‌تواند دراز کشیدن به پهلوی چپ را انتخاب کند.
در نهایت به شما عزیزان همراه پورتال تاروت می گوییم که خوابیدن به وضعیت نامناسب سبب احساس درد در عضلات، ایجاد استرس، بدفرمی و ناراحتی اعضای بدن می‌شود. پس تا می توانید حالت درست خوابیدن را انتخاب کنید.

پورتال رنگی _ مناسب ترین حالت خوابیدن برای سلامت کمر، زانو و گردن
منبع: ایسنا – سیمرغ

votes
نظر شما در مورد این مطلب
برچسب ها
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x