مهارتهای حرف زدن در جمع (تقویت گفتار)

مهارت های زندگی ۰۶ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

مهارتهای حرف زدن در جمع (تقویت گفتار)

حرف زدن در جمع : ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد که فردی را دیده باشید که در حال سخنرانی بدون هیچ استرس و بدون هیچ مشکلی حرف زده است و با مخاطبین ارتباط برقرار کرده است و شما پیش خود گفته باشید کاش من هم می توانستم اینگونه حرف بزنم. ما در این کطلب به این بحث پرداخته ایم و مطمئنا اگر شما این پیشنهادهای ما را مطالعه کنید و در عکل به کار ببرید مانند یک سخنران حرفه ای حرف خواهید زد. امیدواریم این مطلب برای شما کاربران عزیز مفید باشد.

راهکارهای برای حرف زدن در یک جمع

به گزارش پورتال رنگی به نقل از مجله خلاقیت، برای غلبه بر احساس دستپاچگی در موقعیت های اجتماعی از خودگویی های مثبت استفاده کنید؛ مثلا اینکه:

من از خودم رضایت دارم، نیازی به تأیید دیگران ندارم.

با اشتیاق به صحبت های اطرافیان گوش می دهم و از همین طریق با آنها ارتباط برقرار می کنم.
با افراد غریبه، در مهمانی ها آشنا خواهم شد و صحبت می کنم بدون آنکه نگران باشم در مورد من چه فکر می کنند.

همچنین در این لینک ببینید: چگونه در مصاحبه کاری موفق شویم

مهربانی به خویشتن

اگر هنگامی که در جمع هستید، این فکر در ذهنتان مانور می دهد که دیگران در مورد شما چه قضاوتی می کنند، دستپاچه و مضطرب خواهید شد. اما باید این نکته را به خودتان یادآوری کنید که بسیار بعید است دیگران با همان معیارهای سختگیرانه ای که شما در مورد خودتان دارید، در مورد شما فکر و قضاوت کنند.

توجه به دیگران

منطقی این است که قبل از قرار گرفتن در یک موقعیت یا جمع خاص، در مورد تاثیری که بر آن جمع می گذارید، فکر کنید؛ اما وقتی در آن جمع قرار گرفتید، دیگر باید این افکار را از خود دور کنید و تمام تمرکزتان بر کیفیت تعامل با اطرافیان باشد.

اندیشیدن به اینجا و اکنون

اگر در شرایطی قرار گرفته اید که شما را یاد خاطره ای ناگوار از گذشته می اندازد و به همین سبب دچار اضطراب و دستپاچگی می شوید، سعی کنید ذهنتان را بر اینجا و اکنون متمرکز کنید.

مهارتهای حرف زدن در جمع (تقویت گفتار)

غلبه بر ناآرامی های عصبی

افرادی که در موقعیت های اجتماعی و ارتباطی دچار دستپاچگی می شوند، عوارض جسمانی مشابه علائم اضطراب از خود نشان می دهند. توانایی برای غلبه بر این علایم اضطرابی کمک زیادی به کنترل دستپاچگی افراد می کند.

بنابراین در برابر واکنش عرق کردن، سعی کنید مچ دست هایتان را زیر آب سرد بگیرید تا به خنک شدن تمام بدن کمک کند.
در هنگام بروز لکنت زبان، مکث کنید و لیوانی آب بنوشید یا نفسی آرام بخش و عمیق بکشید.
در برابر لرزش و تکان، پیش از رویدادهای مهم ورزش کنید. تمرینات آرام سازی ذهن نیز می تواند بسیار موثر باشد.

مشاهده پیامد مثبت

عصبی شدن به معنای آن نیست که هیچ کاری درست پیش نمی رود. بلکه افراد عصبی و دستپاچه عادت دارند وضعیت را فاجعه آمیز پیش بینی کنند. برای غلبه بر این وضعیت لازم است که به خودتان حرف های مثبت بزنید مثلا اینکه دوست دارم در امتحان موفق شوم اما اگر رد بشوم دنیا تمام نمی شود.

پورتال تارو رنگی _ مهارتهای حرف زدن در جمع (تقویت گفتار) ، حرف زدن در جمع
منبع: مجله خلاقیت

برچسب ها

Please Login to comment