مواد غذایی شیرین جایگزین مواد قندی خطرناک - پورتال رنگی

خواص خوراکی ها ۲۵ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

مواد غذایی شیرین جایگزین مواد قندی خطرناک

ما در زندگی روزمره از بسیاری مواد غذایی استفاده می کنیم که ناخواسته مقادیر زیادی قند وارد بدنمان می کنند که همانطور شما هم می دانید قند از جمله مضرترین مواد خوراکی است که مصرف زیاده از حد آن خطر ابتلا به بیماری دیابت را بالا می برد. اما به اعتقاد کارشناسان تغذیه می توان جایگزین های مناسب برای مواد غذایی قندی در نظر گرفت و از خطرات استفاده از مواد قندی خوراکی دور ماند. در این مطلب ما به این مهم پرداخته ایم که امیدواریم مورد استفاده شما عزیزان همراه قرار گیرد. با ما همراه باشید.
مواد قندی

لیست مواد غذایی شیرین جایگزین مواد غذایی قندی:

اولین جایگزین مواد قندی خطرناک استفاده از غلات کامل است

به جای آرد تصفیه شده، آردی رو انتخاب کنین که کامل باشه. این غلات فیبر دارن که برای سلامتی خوبه. برخی انواع کیک های در دسترس حاوی فیبر های سالم و میوه ها هستن و البته قند، کره یا تخم مرغ ندارن. این نوع دسرها به خصوص برای کسانی که دنبال مواد غذایی بدون گلوتن هستن مناسبه.

دومین جایگزین مواد قندی خطرناک مصرف کرامبل سیب است

نمیشه به طور کامل شکر رو حذف کرد، چون این امر منجر به ولع میشه. به جای اینکار، دسرهایی رو انتخاب کنین که با روشی صحیح تهیه شدن. مثل کرامبل سیب میتونه با شکر خیلی کمی تهیه بشه.
مواد غذایی شیرین جایگزین مواد قندی خطرناک

سومین جایگزین مواد قندی خطرناک کشمش و میوه ها هستند

به جای سیریال های پر قند، میتونین کشمش و میوه های خشک رو امتحان کنین. همچنین توت های فصلی و میوه های تازه که به طور طبیعی شیرین هستن بسیار مفیدن.

چهارمین جایگزین مواد قندی خطرناک میوه های خشک هستند

مصرف میوه های خشک یا انجیر در مواد غذایی خیلی سالمه. در برخی دسرهای حاوی خرما، نه تنها مواد مغذی وجود داره بلکه خیلی هم خوشمزه تره.

پورتال رنگی _ مواد غذایی شیرین جایگزین مواد قندی خطرناک
منبع: نوین زی

برچسب ها

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of