» موج جدید استارتاپ های اقتصادی در ایران بوجود امده اند

اخبار و حوادث ۱۶ فروردین ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

موج جدید استارتاپ های اقتصادی در ایران بوجود آمده اند

در دنیای بی نظمی که ما زندگی می کنیم ، اینترنت و تکنولوژی مانند ابری به سوی زمین در حال حرکتند. ابری که نمی توان جلوی آن را گرفت و از قوانین سیاسی پیروی نمی کند.

کشوری که هم اکنون موجی از استارتاپ های اقتصادی در آن شکل گیری در آن است ” ایران” می باشد.

به تازگی وبسایت Techly.co که مشابه وبلاگ TechCrunch است بوجود آمده که به زبان انگلیسی و درباره آخرین تحولات تکنولوژی در ایران می نویسد.

این سایت توسط “ناصر قانم زاده” و “مبین رنجبر ” ساخته شده است. قانم زاده موسس Opatan می باشد که اولین و احتمالا تنها استارتاپ در زمینه فضای ابری است و همچنین موسس اولین جامعه استارتاپ در ایران Iran Startups  است.

رنجبر که ویراستار Techly.co می باشد موسس Shariksho اولین فضای اشتراک گذاری فضای کاری می باشد.

فضای ایران برای افراد خارج از این کشور، در پرده ای از ابهام قرار دارد. ما قصد داریم این ابهام را از بین ببریم.  در گفتگویی با قانم زاده، وی ادعا کرد  “در ایران بیش از 100 استارتاپ وجود دارند و هر هفته یک استارتاپ جدید متولد می شود.”

البته این فضای کاری هنوز جوان است. بدون شک از وبسایت digikala.com بعنوان مهمترین استارتاپ ایرانی می توان یاد کرد که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت دارد.

این سایت که مشابه آمازون می باشد هم اکنون 150 میلیون دلار ارزش دارد.

سه سایت دیگر  Sarava, Sharif VC و  MAPS به تازگی به راه افتاده اند. گروه های شتابدهی ایده های نو DMOND Group و Avatech می باشند که در کنار آنها قانم زاده و گروه دیگری نیز در حال راه اندازی گروه شتابدهی می باشند.

همچنین بخوانید:  فیلم کامل تصادف خودرو رسمی پوتین در بزرگراهی در مسکو

هم اکنون استارتاپ های ایرانی گردهمایی های ماهیانه ای دارند و فعالیتهای مختلفی برای سرعت بخشیدن به امور این فضای کاری دارند. استارتاپ های در ایران حتی تی شرت مخصوص هم دارند. عکس زیر مربوط به تی شرت هدیه یه یک ایرانی تبار ساکن پاریس که عضو گروه شتابدهی مایکروسافت است می باشد.

با وجود رویدادهای بین المللی مانند FailCon Tehran که در ایران برگزار می شود و همچنین وجود گروه فیسبوکی استارتاپ های ایرانی که بیش از 3500 عضو دارد، ایران در مسیری پیشرونده در این عرصه قرار دارد.

منبع:

The Next Tech Startup Ecosystem To Emerge — Iran

 

votes
نظر شما در مورد این مطلب
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x