میوه غول پیکر درخت کاج و خرد شدن جمجمه گردشگر

اخبار و حوادث ۲۶ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

میوه غول پیکر درخت کاج و خرد شدن جمجمه گردشگر

به نقل از باشگاه خبرنگاران، ملوان کهنه‌کار نیروی دریایی شون مَک پس‌ازآن که در اثر اصابت یک میوه کاج عظیم‌الجثه به جمجمه‌اش آسیب بسیار شدیدی دید، از پارک ملی کالیفرنیا تقاضای غرامت ۵ میلیون دلاری کرده است. مک زیر درختان مخروطی آراکاریا بیدویلی مشغول مطالعه و البته منتظر اجرای نمایش هوایی بلو آنجلز (به معنای ستارگان آبی) بود که ناگهان یک میوه کاج غول‌پیکر روی سرش افتاد و صدمه‌ای به سرش وارد کرد که زندگی‌اش را تغییر داد. بلافاصله او را به بیمارستان عمومی سان‌فرانسیسکو انتقال دادند و در طی دو عمل جراحی فشار وارده بر مغز او را کم کردند و برای زنده نگه‌داشتن او اجباراً بخشی از جمجمه در طی عمل جراحی برداشته شد.
این ملوان ۵۰ ساله اکنون از آسیب شدی مغزی، از دست دادن حافظه، افسردگی و اضطراب فوق‌العاده شدید رنج می‌برد. او قادر نیست کار کند و این در حالی است که هنوز باید صدها هزار دلار بابت هزینه‌های پزشکی پرداخت کند و به علاوه یک عمل دیگر نیز لازم دارد.

این درختان کاج بومی منطقه سانفرانسیسکو نیستند و چند دهه پیش در پارک ملی کاشته شدند. میوه این درخت می‌تواند تا ۴۰ پوند و قطر ۳۵ سانتی‌متر رشد کند. میوه‌ای که به سر شون اصابت کرد ۱۶ پوند وزن داشت.

منبع: باشگاه خبرنگاران
میوه غول پیکر درخت کاج , میوه غول پیکر درخت کاج و خرد شدن جمجمه گردشگر

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !