بخور نخورهای میگرنی‌ ها - پورتال رنگی

اعصاب و روان ۱۱ دی ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

بخور نخورهای میگرنی‌ ها

خوراکی‌ های شور

انواع این خوراکی‌ ها از خیارشور گرفته تا زیتون شور، کنسرو ماهی و سبزیجات، حاوی ترکیبی به نام منوسدیم گلوتامات یا همان MSG هستند. هرچند سازمان غذا و داروی آمریکا، وجود این ترکیب را در محصولات غذایی صنعتی مجاز اعلام کرده اما چنین ترکیبی به شدت باعث تحریک و تشدید سر درد های میگرنی می‌ شود.

شکلات

این خوراکی هم مانند نوشابه‌ های مشکی گازدار، چای و قهوه، حاوی حجم بالایی از کافئین است. دریافت حجم محدودی از کافئین می‌ تواند باعث تسکین درد، افزایش هوشیاری و جذب سریع‌ تر مواد موثر موجود در مسکن‌ ها شود. این در حالی است که زیاده‌ روی در مصرف همین کافئین می‌ تواند به‌ عنوان محرکی برای تشدید و تحریک سر دردهای میگرنی محسوب شود. از این رو، مبتلایان به میگرن باید در مصرف انواع خوراکی‌ های کافئین‌ دار، محدودیت‌ هایی را برای خود در نظر بگیرند.

نخورهای میگرنی‌ ها

گوشت‌ های‌ فرآوری‌ شده

یکی از بدترین محرک‌ های میگرن، گوشت‌ های فرآوری‌ شده‌ای مانند انواع سوسیس، کالباس و همبرگر هستند. بیشتر این محصولات، ترکیبی به نام تیرامین دارند که می‌ تواند باعث تحریک و تشدید سر دردهای میگرنی شود. مواد نگهدارنده و نیترات سدیم نیز از دیگر ترکیبات محرک موجود در گوشت‌ های فرآوری‌ شده هستند که باعث تشدید میگرن می‌ شوند.

پیاز

پیاز خام هم حاوی تیرامین است و می‌ تواند به‌ عنوان محرک میگرن عمل کند. به همین دلیل هم مبتلایان به میگرن در دوره‌ های درد خود با خوردن پیاز خام، بدترین نوع سردرد را تجربه می‌ کنند.

نوشابه‌ های رژیمی

انواعی از این نوشابه‌ ها که حاوی قند مصنوعی آسپارتام هستند می‌ توانند به شدت باعث تحریک سر دردهای میگرنی شوند. این سر دردها با مصرف مداوم نوشابه‌ های رژیمی، شدیدتر و مقاوم‌ تر به درمان هم خواهند شد.

نخورهای میگرنی‌ ها

vote
نظر شما در مورد این مطلب
برچسب ها
Subscribe
Notify of
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x