نرخ ارتکاب جرم در ژاپن

اخبار و حوادث ۲۵ مهر ۱۳۹۵ ۲ دیدگاه

ژاپن از جمله کشورهایی است که پایین‌ترین نرخ ارتکاب جرم را دارد.

بررسی‌ ها حاکی از آن است که عوامل متعددی در کاهش نرخ ارتکاب جرم در این کشور نقش دارد. نخست اینکه خشونت و عصبانیت، رفتاری شرم آور در جامعه ژاپن و فرهنگ مردم این کشور است و کنترل و مدیریت آن، عامل تعیین‌کننده مهمی برای جایگاه اجتماعی افراد محسوب می‌شود.
همچنین در ژاپن شرایط به نحوی کنترل شده تا جامعه به میزان قابل توجهی از سلاح عاری شود.
سطح جرم در ژاپن برابر ۱۵٫۵۰ و مقدار آن بسیار کم می باشد. معیار امنیت در روز برابر ۸۷٫۸۰ و در شب برابر ۸۴٫۰۱ می باشد که هر دو معیار بسیار بالایی محسوب می شوند. لازم به ذکر است در وبسایت Numbeo که ۱۱۸ کشور جهان از لحاظ امنیت رده بندی شده اند، خطرناکترین کشور جهان ونزوئلا و امن ترین کشور جهان کره جنوبی می باشد. نکته قابل توجه رتبه ۳۸ام ایران در لیست خطرناکترین کشورهای جهان می باشد !

گزارش سازمان ملل و دانشگاه شیکاگو حاکی از آن است که از هر ۱۷۵ خانوار در ژاپن تنها در یک خانواده سلاح نگهداری می‌ شود در حالیکه این رقم در آمریکا به ازاء هر سه خانواده یکی اسلحه در اختیار دارد !
همچنین خرید اسلحه در ژاپن نیازمند انجام کنترل‌ های شدید و دقیق از سوابق و پیشینه فرد و منوط به گذراندن کلاس‌ های مرتبط هر سه سال یکبار است. علاوه بر این فاکتورهای دیگری نیز در کاهش نرخ ارتکاب جرم در ژاپن نقش دارند از جمله اینکه در مقایسه با دیگر نقاط جهان، میزان فقر، بیکاری و مصرف مواد مخدر در ژاپن به شدت پایین است و تمام این عوامل در کنار هم نقش به سزایی در کاهش تخلفات و جرائم در این کشور دارند.

منبع:

numbeo
businessinsider

loading...

دیدگاه بگذارید

2 نظرات روشن "نرخ ارتکاب جرم در ژاپن"

عصبانی شدن و فریاد زدن بر سر افراد زیر دست در ژاپن بسیار مرسوم است. کلا زورگویی و قلدری کردن طر محیط کار و مدارس از مشکلات عمده جامعه ژاپن به حساب می آید. ولی در کل کشور بسیار أمنی هست و اصلا نگرانی در مورد امنیت وجود ندارد.

ژاپنی ها خیلی سوسولن