FBI یک نقص امنیتی در محصولات اپل را یاد آور شد !

بین الملل , تکنولوژی , خبری , سیاسی , موبایل , نظامی ۰۸ اردیبهشت ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

کمپانی اپل به خبرگزاری رویترز گفت: برای اولین بار از شروع پروسه ای که در سال ۲۰۱۴ در کاخ سفید بوجود آمد، FBI یک نقص امنیتی در محصولات اپل را به این شرکت گزارش داد.

سازمان اجرای قانون فدرال در روز ۱۴ آوریل ، یک تهدید نرم افزاری در سیستم های آیفون و مک را به اپل یاد آور شد و بعد از آن این شرکت به خبرگزاری رویترز اعلام کرد.

رویترز گزارش می دهد : این اولین بار است که فدرال تحت عنوان پروسه ” حمایت از حقوق سهامداران” که در کاخ سفید تصویب شده و به بررسی روندهای کاری تکنولوژیکی و عمومی شدن یا نشدن خطاهای آنها می پردازد ، به این غول بزرگ تکنولوژی یعنی شرکت اپل یادآور شده است.

اپل به رویترز گفت: این نقص امنیتی که در نسخه های قدیمی تر  ios و os x وجود داشت ، ۹ ماه پیش با ارائه ios9 و Mac OS C El Capitan رفع شده است .هیچ اطلاعات تکنیکی از این نقص اعلام نشد.

نمایندگان اپل و FBI، به درخواست اظهار نظر در مورد این موضوع به سرعت پاسخ ندادند.

موضوع نقص امنیتی اپل درست در روزی مطرح شد که مدیر FBI، “جیمز کمی” اعلام کرد که نیازی به اطلاع دادن به شرکت اپل در مورد اینکه چگونه FBI توانسته گوشی ایفون متعلق به یکی از تروریست های حاضر حمله سن براناردینو (در کالیفرنیا) را هک نموده است، نمی باشد.

پس از این حمله تروریستی در دسامبر ۲۰۱۵، FBI توانست پس از هزینه های سنگین و تلاش های مداوم گوشی اپل فرد اصلی را هک نماید اما نتوانست اطلاعات مفیدی از آن بدست بیاورد.

loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !