FBI یک نقص امنیتی در محصولات اپل را یاد آور شد !

سال نو مبارک

FBI یک نقص امنیتی در محصولات اپل را یاد آور شد

کمپانی اپل به خبرگزاری رویترز گفت: برای اولین بار از شروع پروسه ای که در سال ۲۰۱۴ در کاخ سفید بوجود آمد، FBI یک نقص امنیتی در محصولات اپل را به این شرکت گزارش داد.

سازمان اجرای قانون فدرال در روز ۱۴ آوریل ، یک تهدید نرم افزاری در سیستم های آیفون و مک را به اپل یاد آور شد و بعد از آن این شرکت به خبرگزاری رویترز اعلام کرد.

فال روزانه

رویترز گزارش می دهد : این اولین بار است که فدرال تحت عنوان پروسه ” حمایت از حقوق سهامداران” که در کاخ سفید تصویب شده و به بررسی روندهای کاری تکنولوژیکی و عمومی شدن یا نشدن خطاهای آنها می پردازد ، به این غول بزرگ تکنولوژی یعنی شرکت اپل یادآور شده است.

اپل به رویترز گفت: این نقص امنیتی که در نسخه های قدیمی تر  ios و os x وجود داشت ، ۹ ماه پیش با ارائه ios9 و Mac OS C El Capitan رفع شده است .هیچ اطلاعات تکنیکی از این نقص اعلام نشد.

نمایندگان اپل و FBI، به درخواست اظهار نظر در مورد این موضوع به سرعت پاسخ ندادند.

موضوع نقص امنیتی اپل درست در روزی مطرح شد که مدیر FBI، “جیمز کمی” اعلام کرد که نیازی به اطلاع دادن به شرکت اپل در مورد اینکه چگونه FBI توانسته گوشی ایفون متعلق به یکی از تروریست های حاضر حمله سن براناردینو (در کالیفرنیا) را هک نموده است، نمی باشد.

پس از این حمله تروریستی در دسامبر ۲۰۱۵، FBI توانست پس از هزینه های سنگین و تلاش های مداوم گوشی اپل فرد اصلی را هک نماید اما نتوانست اطلاعات مفیدی از آن بدست بیاورد.

اگه دوست داشتین این مطلبو واسه دوستاتونم بفرستید - زندگی رنگی با پورتال رنگی :)
etemadlaw

منبع نوشته: وبسایت سی نت

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.