نقطه شروع قدرت همیشه از همین لحظه است

روانشناسی و موفقیت ۰۱ شهریور ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

نقطه شروع قدرت همیشه از همین لحظه است

تمام تجربیات و شرایط کنونی زندگی مان حاصل اندیشه ها و باورهای ماست. تجربیات امروزی نشات گرفته از اندیشه های دیروزی، یک هفته قبل، یک ماه پیش، یک سال قبل، ده، بیست، سی یا چهل سال قبل شما (دوران کودکی) بوده و می باشد. هر آنچه که امروز انجام می دهید، درواقع واژه های رفتاری حاصل از اندیشه های قبلی شماست.
اما باید این را درک کرد آنچه که مربوط به دیروز بوده، گذشته و نباید برایش وقت زیادی صرف کرد (باید از هم اکنون دریافت که چه چیزی اهمیت دارد و برای فردا و لحظه بعد چه باید کرد؟) برای لحظه شروع فعلی اندیشید و منطقی تر حرکت نمود. بر اساس همین اندیشه و با توسل به باورها، حرکات و گفتار درست و مثبت تری نشان داد.
زیرا نقطه شروع امروز قدرت فردا و تجربیات آینده تان را شکل خواهد داد. نقطه شروع قدرت شما از همین لحظه نقش می پذیرد و تجربیات فردا از هفته آینده، ماه دیگر و سال جدیدتان را متجلی خواهد ساخت.
لذا دقیقا متوجه باشید که حالا به چه باید فکر کنید و چگونه بیاندیشید. آیا درست و منطقی فکر می کنید یا نه؟ آیا این افکار قالب تجربیات فردای تان را شکل خواهد داد یا نه؟ آیا این فکر قالب تجربیات فردای تان را شکل خواهد داد یا نه؟ اول دقیق بیندیشید و سپس متوجه گردید.
همین اندیشه و تصور نوعی احساس را در وجود شما ایجاد می کند و شما نیز لاجرم خودتان را محبوس همین تصور می کنید. حال اینکه اگر چنین تصور و فکری نمی داشتید، مسلما چنین احساسی را نیز نمی توانستید داشته باشید. افکار، هر چیزی را می توانند دگرگون سازند، لذا افکارتان را در جهت مثبت به حرکت درآورید و دگرگون سازید. بعد از ان به تصورات منطقی تر و درستی خواهید رسید.
به گذشته خط بطلان بکشید و به آنها نیندیشید. قالب اندیشه های ناپسند هر اندازه هم طولانی باشند چندان مهم نیست زیرا نقطه شروع قدرت از همین لحظه است. از این رو گذشته و نیرویش نیز نمی تواند از این لحظه به بعد حاکم باشند، هر افکاری را قالب بندی کنید، قدرت در آن فکر است. از این لحظه خودتان را آزاد حس کنید و سعی نمایید با افکار دگرگون شده و مثبت، نیروی جدیدی را تصاحب کنید و با افکار نوین تصورات منطقی و مثبت تری را داشته باشید.

پورتال رنگی – نقطه شروع قدرت همیشه از همین لحظه است
منبع: خودت را باور کن تا جهان تو را باور کند، ناشر: برگ زیتون، تالیف: روح الله سلیمانی


دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of