نوشیدنی مخصوص مردان بالای ۵۰ سال

پزشکی و سلامت5 ۰۹ تیر ۱۳۹۵ بدون دیدگاه

نوشیدنی مخصوص مردان بالای ۵۰ سال

با بالا رفتن سن در مردان و زنان توصیه های غذایی بیشتر جلوه می یابند. و افراد که به سنین میانسالی می رسند  و البته اطرافیان شان باید نسبت به رژیم های غذایی شان توجه بیشتری داشته باشند. در طب سنتی ایران برای هر چیزی و برای هر دردی درمان و البته روش پیشگیری وجود دارد که اکثرا هم بدون عوارض بعدی هستند. مثلا طب سنتی برای آقایان بالای ۵۰ سال توصیه می کند که از چای سبز استفاده کنند تا از خواص آن بهره لازم را ببرند. در ادامه می توانید مطالب بیشتری در این خصوص مطالعه کنید.

نوشیدنی مخصوص مردان بالای 50 سال (2)

آیا فواید مصرف چای سبز را می دانید؟

فواید چای سبز بر هیچ کس پوشیده نیست. از افزایش سوخت و ساز بدن گرفته تا حفظ سلامت قلب. اما فواید دیگری که باعث می‌شود چای سبز بهترین نوشیدنی برای مردان مسن به حساب آید، تنظیم هورمون‌ها است که به حفظ سلامت پروستات کمک می‌کند.

به گزارش پورتال رنگی به نقل از سلامتیسم، فواید چای سبز بر هیچ کس پوشیده نیست. از افزایش سوخت و ساز بدن گرفته تا حفظ سلامت قلب. اما فواید دیگری که باعث می‌شود چای سبز بهترین نوشیدنی برای مردان مسن به حساب آید، تنظیم هورمون‌ها است که به حفظ سلامت پروستات کمک می‌کند. چای سبز حاوی ماده شیمیایی به نام کاتچین و نوعی آنتی‌اکسیدان (EGCG) است که میزان جذب چربی توسط بدن را پایین می‌آورد. همچنین دارای نوعی آنزیم است که چربی را در هم می‌شکند و به کاهش وزن کمک می‌کند.

براساس نتایج به دست آمده از تحقیقات آزمایشگاهی که در دانشگاه شیکاگو انجام شده است، موش‌های نر پس از دریافت آنتی‌اکسیدان (EGCG) غذای کمتری خوردند و دچار کاهش وزن شدند. به علاوه، سایز پروستات آن‌ها نیز بر اثر تغییرات هورمونی ناشی از دریافت آنتی‌اکسیدان تا ۷۰ درصد کاهش پیدا کرد.

محققان دریافتند که چای سبز مانع از تولید آنزیمی به نام آلفا۵ در مردان می‌شود که تستوسترون را به دی‌هیدروتستوسترون تبدیل می‌کند. دی‌هیدروتستوسترون، عامل اصلی بروز پروستاتیس سرطانی و غیر سرطانی و همچنین الگوی ریزش مو مردانه در دوران سالمندی است.
از دیگر مزایای چای سبز برای مردان، افزایش سیستم ایمنی بدن است. پلی‌فنول و آنتی‌اکسیدان موجود در چای سبز، از لخته شدن خون جلوگیری می‌کند و به گردش بهتر خون در رگ‌ها کمک می‌کند درنتیجه هم در بهبود کارکرد قلب مؤثر است و هم در سلامت جنسی. به علاوه، چای سبز به کاهش کلسترول بد خون کمک می‌کند و مانع از گرفتگی عروق می‌شود.
پورتال رنگی _ نوشیدنی مخصوص مردان بالای ۵۰ سال

منبع: سلامت نیوز

برچسب ها
loading...

اولین نفری باشید که در این بحث شرکت می کنید !