نکات کاربردی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب

دکوراسیون داخلی ۲۸ آبان ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

نکات کاربردی برای انتخاب کاغذ دیواری مناسب

انتخاب کاغذ دیواری : انتخاب رنگ مناسب برای دیوار کمی مشکل است.وقتی می خواهید یک کاغذ دیواری انتخاب کنید، با طیف وسیعی از رنگ ها، طرح ها و بافت ها روبرو می شوید که باید از بین آن ها یکی را انتخاب کنید. کاغذ دیواری فضا را خیلی زیبا و خاص می کند. به هر حال اولین قدم برای دکوراسیون یک فضا، انتخاب کاغذ دیواری است.
اگر تصمیم دارید فضایی را دکوراسیون کنید، قبل از انتخاب کاغذ دیواری باید چند نکته را در نظر بگیرید. اول برای خودتان مشخص کنیدچه هدفی از انتخاب آن کاغذ دیواری دارید. کاغذ دیواری می تواند ایجاد عمق کند یا برای بزرگ تر کردن فضای یک اتاق استفاده شود یا برای ایجاد یک فضای رمانتیک یا ایجاد سادگی یا اضافه کردن یک رنگ به فضا.کاغذ دیواری
انتخاب کاغذ دیواری بستگی به نوع اتاق دارد. برای مثال اتاق پذیرایی (نشیمن)جای دور هم جمع شدن و دید و بازدید است، جایی که اعضای خانواده و دوستان وقتشان را با هم می گذارنند. جایی برای سرگرمی و مهمانی و پذیرایی، بنابراین دیوار آن باید لذت بخش، رنگارنگ و با طرح های زیبا باشد.پس طرحی را انتخاب کنیدکه زیاد همنامتعادل و پرکار نباشد.

انتخاب کاغذدیواری برای اتاق خواب کمی فرق دارد. اتاق خواب باید مکانی برای آرامش باشد. به خاطر همین دیوارهای اتاق خواب معمولاً ساده هستند و با رنگ های ملایم رنگ می شوند. اما کاغذ دیواری هم انتخاب خوبی است. دکوراسیون اتاق خواب، هم می تواند باطراوت و انرژی بخش باشد هم آرامش بخش. می توانید یک طرح گلدار ظریف انتخاب کنید یا یک طرح نسبتاً پرکار. شاید هم بتوانید تصویری الهام گرفته از طبیعت یا چیزی کاملاً متفاوت مثل یک طرح هندسی را انتخاب کنید. به هر حال رنگ ها باید ساده باشند.
اتاق دیگری که می توانید در آن از کاغذ دیواری رنگارنگ استفاده کنید، آشپزخانه است. در این مورد در انتخاب طرح و رنگ آزادی عمل دارید و می توانید یک قسمت کاملاً شخصی، لذت بخش و شاد که آرامش بخش هم باشدایجاد کنید.اغلب رنگ آشپزخانه را سفید می کنند یا رنگی نسبتاً خنثی. اما از رنگ های دیگر، مثلاً رنگ های پر طراوت تر و پر جنب و جوش تر هم می توان استفاده کرد. برای مثال می توانید یک طرح هندسی شبیه به شطرنجی انخاب کنید، حتماً لازم نیست ترکیب سیاه و سفید باشد. اما نقوش گلدار واقعاً برای این فضا مناسب نیستند.
بعضی از خانه ها اتاق کار هم دارند. این اتاق هم باید مثل اتاق های دیگر خانه، دکوراسیون خوبی داشته باشد. در این مورد طرح های پررنگ و نقوش گلدار مناسب نیستند. یک دفتر کار باید حرفه ای و رسمی باشد و تا جایی که ممکن است ساده و کاربردی باشد. به هر حالبعضی از طرح های کاغذ دیواری را می توانید انتخاب کنید. می توانیدبر حسب رنگ یک طرح ساده را انتخاب کنید که بافت هم داشته باشد یا اگر یک طرح متفاوت را ترجیح می دهید، می توانید فقط برای یکی از دیوارها کاغذدیواری رنگارنگ انتخاب کنید و بقیه را سفید بگذارید.

Please Login to comment