نکاتی که برای عکاسی در سفر باید بدانید

گوناگون ۰۶ مهر ۱۳۹۴ بدون دیدگاه

نکاتی که برای عکاسی در سفر باید بدانید

۱- ترفند شیب هلندی

شیب هلندی ترفندی است که باید محتاطانه از آن استفاده نمایید زیرا به دلیل استفاده زیاد از آن بسیار تکراری می شود و جلوه خود را از دست می دهد. اگر با این ترفند از یک ساختمان یا خانه بلند عکس بگیرید به طوری که خودتان جلوی ساختمان قرار بگیرید عکس بسیار جذابی می شود. برای استفاده از ترفند شیب هلندی با چرخاندن دوربین عکاسی با زاویه ۴۵ درجه، می توانید عکس هایی را بگیرید که علاوه بر زیبایی، هیجان خاصی نیز به عکس شما اضافه کند.

۲- افزایش عمق عکس

به منظور افزایش عمق عکس باید از لنز واید استفاده کنید. دیافراگم را حدود ۲۲/f قرار دهید و بر روی نقطه ای که ۱/۳ آن به کادر نزدیک است بگذارید. در صورتی که در عکس مورد نظر افق هم باشد، می توانید با زوم بر نقطه Hyperfocal میزان زوم را تا حد زیادی افزایش دهید.

۳- حذف افراد اضافی در عکس

برای عکاسی در مکان های شلوغ، می توانید از یک فیلتری که نور را را کم می کند یا ND و همچنین یک سه پایه استفاده کنید. این کار باعث می شود مردمی که در عکس هستند به صورت هاله ای از نور در عکس طاهر شوند و یا اینکه کاملا حذف شوند.

۴- اجناس موجود در بازار

می توانید با عکس گرفتن از اجناس قابل توجهی که در بازار وجود دارد، به طوری که روی آن ها زوم کنید و در نهایت این عکس را کنار هم قرار دهید، عکس بسیار زیبایی را طراحی کنید.

نکاتی که برای عکاسی در سفر باید بدانید

نکاتی که برای عکاسی در سفر باید بدانید

 

۵- استفاده از لنز واید

اگر می خواهید از یک بنا یا ساختمانی که در نزدیکی آب قرار دارد، عکس بگیرید، حتما از لنز واید استفاده کنید چرا که باعث می شود تصویر آن بنا در آب بیفتد که جلوه بسیار زیبایی دارد.

۶- استفاده از لنزهای Prime یا ثابت

معمولا برای عکاسی در بعد از ظهرها از لنز پرایم استفاده می شود. برای عکاسی در این زمان ها حتما این لنز را روی دوربین تان قرار دهید. لنز ۸٫۵۰ mmf به نظر مناسب است.

۷- ایجاد پیش زمینه برای عکس

اگر قصد عکاسی از جاهای مشهور و مکان های شهرها را دارید، به کادر بندی آن توجه کنید. برای این کار می توانید با ایجاد یک پیش زمینه در عکس، ساختمان یا بنایی که می خواهید از آن عکس بگیرید جلوه بهتری به آنبدهید.

 

پورتال رنگی – نکاتی که برای عکاسی در سفر باید بدانید ، عکاسی در سفر

دیدگاه بگذارید

  Subscribe  
Notify of